Megint a harmadik harmadban ment el a hajó

• 2016.10.24. 22:31
Csapatunk, bár háromszor is vezetett az Innsbruck ellen, nem bírta az utolsó harmadot így a legutóbbi kilenc mérkőzésen nyolcadszor maradt alul.

2016.10.24 Hétfő / 19:15
3:4
(1:1, 2:1, 0:2)
Nézőszám: 2 136
HC TIWAG Innsbruck - Die Haie
NIKOLIC, SIEGEL, GATOL, NÉMETH
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Manavian , Sofron , Orban , Sarpatki - Sagert , Makowski , Koger , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Szaller , Courchaine , Vas , Maylan - Szabo , Reisz , Kocsis , Vincze
Chiodo (Litterbach ) - Pedevilla , Stach , Bishop , Spurgeon , Lammers - Mitterdorfer , Desantis , Lamoureux , Clark , Smith - Ross , Lindner , Schennach , Huber , Sedivy - Saringer , Schramm , Mössmer
Gólszerzők: Vas , Manavian , Sarauer ill. Clark , Lammers , Spurgeon , Schennach
Kiállítások: 4 ill. 12

Kiegyenlítetten kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat nagy sebességgel játszott az első percekben. Emberelőnybe került csapatunk a mérkőzés második percében, Maylan balról érkező passzába pedig Vas jól rakta bele az ütőjét a kapu előtt, a korong pedig az üres kapuba vágódott (1-0). Az ötödik percben újra fehérvári helyzetre került sor, Chiodo kikorcsolyázott, de Vincze nem tudott beleérni a lövésbe. A harmad közepére mezőnyfölénybe került Benoit Laporte együttese, vendégoldalon egyedül Spurgeon lövése volt említésre méltó az első harmad első felében. A 12. percben újra fórba kerültek Sofronék, és bár végig támadtak a fiúk, Owens lövése mellément, Sarauer pedig a kapu elől sem tudta a hálóba juttatni a korongot. A15.percben újabb gólszerzési lehetőség adódott, ezúttal Courchaine passzolt Sárpátki elé, de a Korong a kapuvas és a kapus között landolt. A bírók visszanézték az esetet, de nem ítéltek találatot. A harmad vége előtt két perccel már a harmadik fehérvári előny következett, ám ebből a vendégek szereztek találatot, egy kettő az egy elleni helyzetben Clark bombázott a kapuba (1-1).

A középső játékrészben a vendégek kezdtek jobban, az első öt percben Rajna Miklósnak kell bravúrral hárítania az innsbrucki lövéseket.A huszonhetedik percben másodszor is vezetést szereztek a kék-fehérek, óriási gólt lőtt Antonin Manavian, az éles szögből leadott lövése védhetetlenül vágódott a hálóba (2-1). Nem örülhettek sokáig a hazaiak, a gól után egy kontrából Lammers szólóban korcsolyázhatott Rajna Miklós kapujára, és nem is hibázott (2-2). A harmad második felére fokozták az iramot a csapatok, Courchaine ordító helyzetben mellélőtt, Vas kapu elé visszaadott korongjára nem érkezett ember, míg 5 perccel a vége előtt Sofron, majd hazai oldalról Makowski és Spurgeon ülhettek a büntetőpadra. Smith hatalmas helyzetet hibázott, majd Bodo csengette meg a vasat három perccel a vége előtt. A harmad végén újabb fehérvári emberelőny következett. 41 másodperccel a második harmad vége előtt harmadszor is vezetést szerzett csapatunk, Brance Orban kapu mögül visszatett korongját Andrew Sarauer vágta a hálóba (3-2).

A záró játékrészben óriásit küzdöttek a vendégek, ám az első öt percben több helyzet adódott csapatunk előtt. A cápák egyre javuló játékkal, többet birtokolták a korongot a harmad közepére, a 47. percben Rajna Miklósnak kellett bemutatnia a mérkőzés védését, kapusunk elképesztő bravúrral ért át a kapu másik oldalára, így maradt a döntetlen. A következő helyzet Kóger előtt adódott, ám ő kihagyta, a másik oldalon Spurgeon viszont nem hibázott, így a vendégek harmadszor is kiegyenlítettek (3-3). A gól után újra öt a négy ellen támadhattunk, ám Sarauer helyzetén kívül nem sikerült a támadó harmadba jutni. 6 perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Nikolic játékvezetőt arcon találta egy felvágódó ütő, ám a bíró pár perc ápolás után folytatni tudta a játékot. A szünet után a vendégek tudtak újra felpörögni, és 5 perccel a vége előtt a mérkőzés során először vezettek is. Egy kapu előtti kavarodás után Schennach ütőjéről a kapuba pattant a korong (3-4). Pontatlanná, kapkodóvá vált a csapat játéka és ezen az sem segített, hogy 1 perccel a vége előtt Rajna Miklós helyett is mezőnyjátékos támadhatott, így – bár a mérkőzésen háromszor is vezetett csapatunk – a végén mégis a vendégek örülhettek, sorozatban immár negyedszer hagyta el a jeget pont nélkül a Fehérvár AV19.