Megharcoltak a két pontért

• 2016.12.02. 21:38
Óriásit küzdve, hosszabbítás után 3-2-re nyert a Fehérvár AV19 a Villach ellen. Benoit Laporte együttese kevesebb, mint egy perccel a harmadik harmad vége előtt egyenlített, majd a ráadás 45. másodpercében a két pontot érő találatot is megszerezte.

A mérkőzés előtt az 1981-ben bajnoki címet szerző Székesfehérvári Volán játékosait és szakmai stábjának tagjait köszöntötte a jégen Ocskay Gábor és Palkovics Krisztián.
Nagy iramban, de kevés helyzettel indult a találkozó, mindkét csapat próbált rést találni az ellenfél védelmén. Ez először a 6. percben Orbannak és Maylannek sikerült, utóbbi gurított centikkel a vas mellé, majd Reisz közeli lövését védte Roy. A másik oldalon egy kapu mögül visszajövő korongot kapásból tett vissza Labrecque, de Hetényi átért a rövid oldalra. A harmad felénél a Reisz-Kocsis-Erdély sor okozott gondot a villachi védelemnek, a sérülésből visszatérő támadó tört be a kapu elé, a kapusról kijövő korongot pedig Reisz tuszkolta volna be, de nem járt sikerrel. Az ellentámadásból pedig a vendégek szereztek vezetést. Ouelett lövése megpattant Hetényi előtt, aki már nem tudott menteni. (0-1) Kevesebb, mint másfél percet kellett várni az egyenlítésre, ezúttal Beauregard tört be Roy ketrece elé, a kanadai hálóőr mamutjáról kijött a korong, Orban azonban közelről bepöccintette a játékszert a kapuba. (1-1) A 14. percben Vast látta szabálytalannak a Smetana-Siegel bírópáros, Hunter pedig közel állt hozzá, hogy gyorsan kihasználja az emberfórt, de nagy helyzetben mellé lőtt. Sofron egy kiugrás után távolról veszélyeztett, majd Kógerrel karöltve értékes másodperceket rabolt el a villachi előnyből, ami így gól nélkül pergett le. Akárcsak a következő karintiai fór, amit Kóger kiállítása miatt kaptak a vendégek és a játékrész további része, így maradt az 1-1.

Fehérvári hátránnyal indult a második harmad, Sarauert küldték le a játékvezetők,  de harmadik öt a négy elleni kétpercével sem tudott mit kezdeni a liga harmadik legjobb emberelőny kihasználási mutatójával büszkélkedő Villach. Próbálkozhattak azonban negyedszer is a „Sasok”, ezúttal Owensnek kellett kiülnie. Ennek letelte előtt Labrecque lőhetett kapásból, Hetényi védett nagyot. A Fehérvár kiegészülése után viszont szinte rögtön betaláltak a vendégek, Platzer lövését még nagy bravúrral hárította a magyar kapus, a kipattanót Leiler vágta a hálóba. (1-2) A mérkőzés felénél érkezett az első osztrák kiállítás Petrik révén, ami kihasználatlanul maradt, ám a villachiak túl sokan voltak egyszerre a jégen, így rövid időn belül másodszor támadhatott emberelőnyben Benoit Laporte együttese. Bár Schiestel, Manavian és Erdély is próbálkozott, Roy jól zárt, így nem sikerült élni a lehetőséggel. Az ex-ljubljanai kapus Kóger remek szólója után is hárított, a másik oldalon Hetényinek Schlacher majd Locke lövését kellett védenie, de ő is a helyén volt, 2-1-es villachi vezetésről következhetett a harmadik harmad.

A záró játékrész elején inkább a vendégek térfelén járt a korong, és az első védést is Roynak kellett bemutatnia, Szabó Dániel lövésébe Maylan tette bele az ütőjét. Kijjebb jött a Villach, Hetényi kapuja előtt is megnőtt a forgalom, Wehrs a kapuvasat találta el az 47. percben. Zörgött a vendégek kapujának vasa is, Orban szerzett korongot a saját hamardában, lekorcsolyázta védőjét, de a másik visszaérő villachitól szorongatva nem tudott betalálni. A mérkőzés utolsó tíz percére megkeverte a sorokat a fehérvári mester, a Maylan-Sarauer-Beauregard trió járt legközelebb a gólszerzéshez, de Roy védte a hazai kísérleteket. Másfél perccel a vége előtt Hetényi helyett is mezőnyjátékos korcsolyázott jégre, amit Erdély Csanád ki is használt egy kapu előtti kavarodás után. 48 másodperccel a harmad vége előtt egyenlített a Fehérvár AV19. (2-2) A pontszerzés így biztossá vált, a kérdés annyit maradt, hogy mennyit tart itthon a Laporte-legénység.
A szabályoknak megfelelően négy a négy ellen indult a hosszabbítás, amit 45 másodperc elteltével, Antonin Manavian kapáslövésével  a hazaik döntöttek el. (3-2) Maylan visszapassza után a bal felsőbe lőtt a francia hátvéd, így óriásit küzdve, megérdemelten, két ponttal gazdagodott a fehérvári alakulat.