Megérdemelt győzelem a Salzburg ellen

• 2017.09.29. 21:52
A Fehérvár AV19 óriási küzdelem után, megalkuvást nem tűrő játékkal, a duplázó Ales Music és a remeklő Rajna Miklós vezérletével 2-1-es győzelmet aratott a Red Bull Salzburg ellen.

2017.09.29 Péntek / 18:45
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Nézőszám: 2 748
EC Red Bull Salzburg
NIKOLIC, TRILAR, ZGONC, SCHAUER
Kornakker (Rajna) - Harty, Vidmar, Luttinen, Hari, Lovecchio - Uotila, Jyrkkiö, Erdely, Latendresse, Vincze - Stipsicz, Szabo, Kiss, Music, Kocsis - Szabo, Szita, Szabo, Reisz, Sarpatki
Starkbaum (Gracnar) - Brouillette, Heinrich, Raffl, Duncan, Hughes - Trattnig, Hochkofler, Mueller, Harris, Aleardi - Viveiros, Raymond, Latusa, Rauchenwald, Huber - Baltram, Cijan, Schiechl, Herburger
Gólszerzők: Music, Music ill. Raymond
Kiállítások: 4 ill. 10

Fehérvári helyzettel és Salzburgi kiállítással indult a mérkőzés. Még fél perc sem telt el, amikor LoVecchio visszatett korongját Luttinen húzta kapura, Gracnar védett, de Duncan szabálytalanul akadályozta a finn játékost, így jöhetett a hazai fór. Vidmar próbálkozása egy blokkról a palánkra vágódott, a visszapattanót LoVecchio lőtte rá, de a szlovén hálóőr ismét hárított. Rajnának először a 4. percben, akadt dolga, az immár kiegészült Salzburg legújabb igazolása, Mueller kísérletét azonban mamuttal kitolta. Másodpercekkel később Hughes emelte magasra az ütőjét, ami Vincze arcát találta el, így ismét öt a négy ellen támadhatott a Fehérvár, de komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozni. Egy percen belül Szabó Dániel, majd a másik oldalon Duncan próbálkozott éles szögből, de mindkét hálóőr jól zárta a rövid sarkot. Az első negyed óra végén Szita az ellenfél kapuja előtt próbált korongot szerezni, de ütőjével gáncsolta ellenfelét, így először próbálkozhatott a találkozón emberelőnyben az osztrák alakulat. Hughes és Raff összjátéka után utóbbi tesztelte Rajnát, aki azonban remekül mentett. Az ellentámadásból Luttinen készítette le a pakkot Harty-nak, akinek életerős lökete a palánkról vágódott vissza, LoVecchio pedig a kapu mögül próbálta behúzni a korongot a vonal mögé, a fehérváriak szerint ez sikerült is neki, a Nikolic-Trilar bírópáros azonban hosszas videózás után azonban nem így látta, nem ítéltek gólt a játékvezetők. A Salzburg az előny letelte előtt még egyszer próbálkozott, megint Hughes és Raffl volt a játékszer útja, majd a hórihorgas támadó találta telibe a vasat, így 0-0-val zárult az első játékrész.

Úgy indult a második játékrész, ahogyan a találkozó, salzburgi kiállítással. Ezúttal Mueller egy lövése után a blokkolni igyekvő Jyrkkiö arcát találta el ököllel, ezért kettő plusz kettő percre ülhetett ki a büntetőpadra. Az előny utolsó 40 másodpercére sikerült kapujukhoz szegezni a vendégeket, Erdély és Sárpátki is közel járt a gólszerzéshez, de Gracnar remekelt, ha kellett, spárgázva mentett, így kimaradt a lehetőség. Immáron öt az öt ellen Szita tört be jól, de az ő kísérletét is hárította a szlovén. A 27. percben aztán már ő sem tudott segíteni, megtört a jég. Ales Music egy kavarodás után a sarokból korcsolyázott be a kapu elé és kilőtte a jobb alsót, ezzel első fehérvári találatát jegyezte. (1-0) Maradt lendületben Benoit Laporte legénysége, Luttinen kétszer is próbálkozott, de előbb fölé, majd Gracnarba emelt. Akárcsak Hári, aki egy remek testcsellel küldte el a védőket a kapu mögött, de a befordulás után már nem maradt hely a hálóőr mellett a korongnak. Sorra dolgozta ki a helyzeteket a hazai alakulat, Latendresse visszapassza után Vincze találta el a vasat. A lendületet Harty kiállítása törte meg kissé, aki Hughes-t állította meg szabálytalanul. Heinrich távolról, Aleardi közelről kísérletezett, de egyikük sem járt sikerrel, ezt a hátrányt is kivédekezték a fehérváriak. Vincze és Reisz révén ismét magyar helyzet következett, majd LoVecchio egy létszámfölényes kiugrás után próbálkozott, Gracnar a botossal védett nagyot, így egygólos előnnyel vonulhattak öltözőbe a fehérváriak.

Belekezdett a harmadik etapban a salzburgi első sor, de sikerült kijönniük a szorításból a hazaiaknak, sőt, a 45. percben egy ellentámadás végén Kocsis átadása után Music duplázhatott volna, de honfitársa nagyon nyújtózva hárított. Jött a salzburgi válasz, Raffl egy eladott korong után került helyzetbe, lövését óriási bravúrral védte Rajna. Újabb fehérvári kontra következett, ezúttal Reisz kissé kiszorított helyzetből érkező korongját védte Gracnar. Érkezett megint a salzburgiak első egysége, Hughes és Raffl is kísérletezett, a végállomás ezúttal is Rajna volt. Harris óriási lendülettel szállt bele Szabó Krisztiánba a harmad felénél - valószínűleg egy korábbi vélt vagy valós sérelmet megtorolandó -, de a bírók sípja néma maradt. Nem úgy Trattnig fogásánál az 52. percben, fehérvári emberelőny következett, kulcspillanatban. Ezt pedig Music ki is használta, jól érkezett Luttinen kapu mögül visszatett, nagyszerű korongjára és Gracnar lábai között pöckölt a hálóba, összejött neki a dupla. (2-0) A bekapott góltól ismét felpörögtek az osztrákok, óriási tempót diktáltak és próbálták saját harmadába kényszeríteni a Laporte-alakulatot, amikor kellett, mindig sikerült egy fehérvári ütőnek közbe szúrnia. Két és fél perccel a vége előtt Greg Poss kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, amit 45 másodperccel később Bobby Raymond révén ki is használt csapata. A bekk a rövid felsőt lőtte ki, a tömörüléstől Rajna szinte semmit nem láthatott az érkező korongból. (2-1) Az 59. percben tudta ismét lehívni hálóőrét a vendégek mestere, de erre majdnem ráfázott, egy korongszerzés után Erdély-Hári-LoVecchio összjáték után utóbbi a kék vonalról fölé emelt. Az utolsó másodpercekre is maradtak izgalmak, Rauchenwald kísérletét kellett kitolnia Rajnának, de végül sikerült megőrizni az előnyt. A Fehérvár AV19 óriásit küzdve, megérdemelt győzelmet aratott Music duplájának és a remeklő Rajna védéseinek is köszönhetően.