Megérdemelt győzelem

• 2016.12.07. 21:42

A Fehérvár AV19 fordulatos mérkőzésen, 4-3-as győzelmet aratott a Graz 99ers otthonában. A találkozón Brance Orban duplázni tudott, amivel nagyban hozzájárult a megérdemelt sikerhez.

SIEGEL, SMETANA, GATOL, KASPAR
Dahm (Höneckl ) - Pelech , Weihager , Setzinger , McLean , Woger - Pöck , Nash , Beach , Brophey , Zusevics - Strohmeier , Unterweger , Pirmann , Feichtner , Natter - Reinthaler , Klimbacher , Zierer , Trost
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Orban , Orban , Maylan , Beauregard - Sziranyi , Szabo , Erdely , Vas , Sofron - Schiestel , Manavian , Koger , Sarauer , Bodo - Laday , Kocsis , Szabo-Pal , Reisz , Sarpatki
Gólszerzők: Brophey , Weihager , Weihager ill. Orban , Orban , Maylan , Sarauer
Kiállítások: 10 ill. 10

Egy-egy kihasználatlanul maradt emberelőnnyel indult a találkozó. Előbb Bodot, majd Pelechet látta szabálytalannak a Siegel-Smetana bírópáros. Egyenlő létszámnál a 7. percben Sofron előtt adódott az addigi legnagyobb lehetőség, remekül tört be a kapu elé a válogatott támadó, védőjén is átfűzte magát, de kapu mellé lőtt. Vas kiállítása miatt megint grazi fór következett, amit Brophey révén ki is használtak a hazaiak. (0-1) Tempót váltott a magyar csapat, egy szép akció végén megint Sofron járt közel a gólszerzéshez, de Dahm egy védő segítségével hárított. Hetényi kapuja előtt is adódott lehetőség, leginkább Woger-Setzinger-McLean sor veszélyeztetett, utóbbi ziccerét fognia is kellett a kapusnak a harmad vége előtt. Az ellentámadásból Erdély és Szirányi lövésénél közel járt az egyenlítéshez a Dahm azonban a helyén volt. Brophey kiállítása miatt emberhátrányban fejezte meg a játékrészt a 99ers.

A második harmad elejére átnyúló büntetést simán kivédekezték az osztrákok, öt az öt ellen azonban már kapuvasig jutott Benoit Laporte együttese Orbán kékvonalas lövése után, majd Vas életerős bombája jött ki Dahmról. A 24. percben Brance Orban azonban már a kapuba talált. Egy létszámfölényes szituáció után az első lövést még blokkolták a védők, a dán hálóőr eldőlt balra, így a félig üresen maradt ketrecbe lőtt a támadó, akinek ez volt idén a 4. gólja. (1-1)  Támadásban maradt a csapat, ráadásul McLeant kiszórták a játékvezetők, így újabb vendégfór következett. Dahm ugyan több bravúrt is bemutatott, de Orban újabb lövésénél megint tehetetlen volt. A 28. percben éles szögből húzta kapura a korongot, ami egy védő ütőjéről vágódott  a rövid felsőbe. (1-2) Kevesebb, mint másfél perc alatt egalizáltak az osztrákok, Weihager távoli lövése talált utat Hetényi kapujába. (2-2) A mérkőzés felénél Beach ülhetett ki két percre, ez az előny azonban kimaradt, majd Erdélyt is kiküldték a bírók bottal akasztásért. Ezt még kivédekezte a Fehérvár, Manavian kiállítását azonban már góllal büntette a 99ers. A 37. percben Weihager kapáslövése zúdult a bal felsőbe. (3-2) Az utolsó perceket megnyomta a Laporte-legénység, aminek 27 másodperccel a játékrész vége előtt meg is lett az eredménye, Manavian bombája kijött Dahmról, Maylan azonban remekül érkezett és bepöccintette a játékszert a hálóba. (3-3)

A záró játékrész elején leginkább a mezőnyjáték dominált, a kapuk nem forogtak veszélyben, majd az 5. percben Bodo iramodott meg, a ziccert ugyan védte Dahm, a kipattanót viszont Sarauer bepofozta. (3-4) A stájerek, ahogyan azt várni lehetett rengeteg ütközéssel próbálták átvenni az irányítást, Pelech sokadik keménykedése után Erdély maradt lent. A magyar támadónak szerencsére komolyabb baja nem estt, ő a csere-, a grazi bekk a büntetőpadra korcsolyázott. Az előny kimaradt, a Graz pedig jött előre az egyenlítésért, nagy lett a forgalom Hetényi kapuja előtt, az utolsó percekben  többször is nagyot kellett védenie a magyar hálóőrnek. Viszont a fehérvári ellentámadások is komoly veszélyt rejtettek magukban. Az 58. percben Beauregard kiállítása miatt emberelőnyben támadhatott a Graz. Fel is álltak a hazaiak a támadóharmadban, sőt, kapusukat is levitték, így a hat a négy ellen rohamozott a 99ers, de Beauregard visszatérése után már nem igazán tudták bevinni a korongot. Az üres kaput ugyan nem sikerült bevenniük a fehérváriaknak, de a lényegen ez már nem változtatott. A csapat egy fordulatos mérkőzésen, megérdemelt, 4-3-as győzelmet aratott a Graz 99ers otthonában. A Fehérvár AV19 továbbra is 10. helyen áll a tabellán, de előnyét ismét öt pontra növelte a Dornbirnnal szemben, míg a Klagenfurt mögött továbbra is négy pont a hátrány.