Magabiztos hazai győzelem a szezonnyitón

• 2016.09.16. 21:26

Klagenfurtban kezdte meg a 2016/2017-es EBEL-szezont a Fehérvár AV19, ahol a piros-fehér hazaiak magabiztosan, öt góllal múlták felül csapatunkat.

EC-KAC
Madlener (Duba ) - Robar , Schumnig , Pance , Koch , Ganahl - Strong , FISCHER , Geier , Hurtubise , Lundmark - Kapstad , Duller , Geier , Hundertpfund , Bischofberger - Popovic , Schettina , Harand , Neal , Brucker
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Makowski , Courchaine , Sarauer , Maylan - Sagert , Szabo , Koger , Vas , Sofron - Manavian , Sziranyi , Orban , Erdely , Bodo - Orban , Vincze , Szabo-Pal , Kocsis , Sarpatki
Gólszerzők: FISCHER , Hurtubise , Lundmark , Schumnig , Geier ill.
Kiállítások: 6 ill. 33

Közepes tempóban kezdődött csapatunk első mérkőzése a 2016/2017-es szezonban. Az első lövést is a Fehérvár AV19 könyvelhette el, Kóger tesztelte Dubát rögtön az első perc végén. Benoit Laporte, a csapat vezetőedzője mind a négy sort használta a mérkőzésen, már a második percben a negyedik, fiatal sor volt a jégen. Míg a harmad első perceiben aktívabban játszottak Sofronék, az ötödik percben egy klagenfurtit akasztottak Rajna kapuja előtt, ám Kapstad büntetőjét magabiztosan hárította hálóőrünk. A továbbiakban átvette az irányítást a Klagenfurt, a hetedik percben pedig már a vezetést jelentő gólt is megszerezték, Fischer a kék vonalról bombázott a kapuba (1-0). A harmad közepére egyértelmű hazai mezőnyfölény alakult ki, és bár Lundmark Vast akasztotta és a tizedik percben emberelőnybe került csapatunk, nem tudtunk veszélyeztetni Duba kapujára. Több veszélyes hazai lövés után a 15. Percben megduplázta előnyét a hazai csapat, a Klagenfurt Krefeldből érkező játékosa, Hurtubise korcsolyázott el a kapu előtt keresztben a koronggal és Rajna válla fölött a hálóba bombázott (2-0).

Az első harmad magabiztos játéka után egy hasonló szellemben jégkorongozó hazai és kissé felforgatott Fehérvár AV19 jött ki. Szépíteni továbbra sem sikerült, sőt egy védekező harmadbeli hibát követően Lundmark húzta el a korongot a fekvő Rajna előtt és megszerezte csapata harmadik gólját a második harmad második percében (3-0), majd alig két perccel később kapusunk még hárított egy oldalról érkező lövést, ami az éppen a kék vonalnál érkező Schumnig elé került. A Klagenfurt támadója pedig nem habozott, kapásból lőtt, a korong pedig a kapuba vágódott (4-0). A határozottabban játszó hazaiak sorra vezették a támadásokat, igazán veszélyes lövésig azonban nem jutottak, ahogy csapatunk sem. Duba egy lövés után elmozdította a kapuját, így csapatunk előnyben is próbálkozhatott, Vas, Manavian és Sofron is megszerezhette volna a szépítő gólt, de maradt a négygólos hátrány. 7 másodperccel a harmad vége előtt Makowski kiállítása után második emberelőnyét is megkapta a karintiai csapat.

Az záró játékrészben az áthúzódó kiállítás miatt még fórban támadhattak a hazaiak, de nem sikerült komoly helyzetet kialakítani. A harmadik harmad első felében a mérkőzés első 40 percéhez hasonlóan a piros-fehérek birtokolták többet a korongot, a játék főleg Rajna Miklós kapuja előtt zajlott. A Klagenfurt sikerrel hatástalanította a támadásokat a harmad közepén is, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a harmad első felében mindössze kétszer sikerült eljutni Duba kapujáig. Bodo és Brance Orbán előtt az 52. percben ott volt a szépítés lehetősége, de a kipattanóra nem volt érkező. A harmad közepére lelassult a játék, döcögőssé váltak a támadások hazai oldalon is, mígnem öt perccel a vége előtt újabb gólt szerzett a Klagenfurt. Geier jó ütemben kapott passzt bal oldalról, a lövésbe pedig éppen csak bele kellett tennie az ütőjét, a korong pedig védhetetlenül vágódott Rajna kapujába (5-0).  A harmadik harmad legnagyobb izgalmát a Makowski-Geier párharc hozta, ami a mérkőzéssel ellentétben vendéggyőzelemmel zárult. Az ökölpárbajból azonban büntetéspercekben Benoit Laporte csapata jött ki rosszabbul, egy ötperces kiállítás után a harmadot már emberhátrányban zárta.

A hazaiak megérdemelten, a támadó és a védekező harmadban is magabiztosabban játszva nyerték a mérkőzést. Folytatás vasárnap este, amikor az Olimpija Ljubljana csapata érkezik a Raktár utcába.