Magabiztos győzelem az emléktorna nyitányán

• 2018.09.01. 21:53
A Fehérvár AV19 6-3-as győzelmet aratott az olasz Asiago csapata felett a X. Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna szombati játéknapján.

ICE / Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna -
2018.09.01 Szombat / 19:15
6:3
(4-1, 2-2, 0-2)
Migross Supermercati Asiago Hockey
Kincses, Soós, Váczi, Kedves
Kornakker (Carruth) - Reisz, Stipsicz, Phillips, Szabó K., McGurty, Hári, Sofron, Kóger, Szita, Szabó D., Szabó B., Erdély, Luttinen, Harty, Koskiranta, Tikkanen, Sárpátki, Kuralt, Láday
Cloutier (Longhini) - Forte, Olivero, Dal Sasso, Tessari, Miglioranzi, Stevan, Casetti, Naclerio, Pietroniro C., Pietroniro P., Conci, Benetti, Gellert, Marchetti, Foltin, Bardaro, Pace, Rosa, Magnabosco
Gólszerzők: Szabó D., Erdély, Phillips (2), Harty, Tikkanen ill. Rosa, Marchetti, Gellert
Kiállítások: 66 ill. 47

A sérült Ryan Glenn és Eric Meland helyett a védelembe a Fehérvári Titánok hátvédje, MyLes McGurty kapott szerepet a Fehérvár AV19 Asiago elleni, első hazai találkozóján. Jó tempóban kezdődött az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna második mérkőzése, majd gyorsan meg is szerezte a vezetést a Fehérvár AV19, egy kapu előtti kavarodás után Szabó Dániel volt eredményes (1-0). Nem kellett azonban sokat várni a válaszra, egy védelmi hibát követően Rosa egyenlített (1-1). A gól után sem állt le csapatunk, ráadásul a 8. percben előnybe is került a kék-fehér gárda, amit egy szép egyéni akció után Erdély Csanád használt ki (2-1). Folyamatosan nyomás alá helyezték az Asiago kapuját Kógerék, sorban alakították ki a helyzeteket, míg a másik oldalon Kornakkernek kevés dolga akadt. A nyomás a 16. percre érett újabb góllá, ezúttal Zack Phillips mattolta Cloutiert (3-1). Látványos támadásokat láthatott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége a következőkben is, egy perccel később Reisz tálalt a középen üresen érkező Jonathan Harty elé, aki nem is hibázott (4-1).

A második 20 perc közepén gyorsan szépített a vendég gárda, kinyílt csapatunk védelme, a kapu elől pedig Marchetti volt eredményes. Aktívabb jégkorongot mutatott az Asiago, Kornakkernek kellett többször nyújtózkodnia, majd Hári került helyzetbe a másik oldalon, de maradt a kétgólos különbség. A 27. percben Reiszt és Sofront is szabálytalannak látták a játékvezetők, így teljes két percig kettős emberhátrányba kényszerült csapatunk. A fórban jól működött a fehérvári védelem, így továbbra sem került közelebb együttesünkhöz a sárgamezes alakulat. Egy szépen kijátszott helyzet után Harty került helyzetbe, a lefújás után pedig Pietroniro és Kóger akaszkodtak össze, így mindketten a büntetőpadra kerültek, mellettük pedig a szintén ökölpárbajt vívó Phillips kétperces, míg Foltin 2+2 perces kiállítást kapott. Nem tartott azonban sokáig a fehérvári előny, Tikkanennek is ki kellett ülnie, így négy a négy ellen folytatódott a játék. Újabb kiállítás következett, ezúttal vendégoldalon, Harty próbálkozott először a fórban, majd újra rezzent a háló, Reisz-Koskiranta-Tikkanen volt a korong útja, így a finn támadó is megszerezte első találatát kék-fehérben (5-2). A gól után megint hátrányba került az Asiago, így következhetett az újabb fehérvári előny. Pár másodpercen belől kétszer is csengett a vas, előbb Phillips, majd Harty találta telibe, ám a következő helyzetben Phillips már a hálóba vágta a pakkot (6-2). Újabb szabálytalanságok után előbb a hazaiak, majd a vendégek kerültek előnybe, ebből pedig újabb találatot szerzett az olasz együttes, közvetlen közelről Bardaro talált be (6-3).

Luttinen próbálkozása nyitotta a záró etapot, aztán Sofron lőhetett a kékről, a másik oldalon azonban ismét kevés dolga akadt Kornakkernek. Többször vezszélyeztetett a fehérvári gárda a harmad első felében, előbb Hári, majd Erdély került helyzetbe, de Cloutier védett. A 48. percben Láday és Olivero ökölpárbajából a vendégek jöttek ki jobban, hátvédünk idő előtt mehetett zuhanyozni, a vendégek játékosa pedig kétperces kiállítást kapott. Nem sokáig tartott azonban a vendégelőny, újabb olasz játékos szabálytalankodott, ám annak letelte után is öt a négyben támadt az Alpesi Liga tavalyi bajnoka, de helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A harmad második felében maradt a fehérvári mezőnyfölény, izgalmakat azonban nem a helyzetek, hanem Marchetti és Stipsicz bunyója hozott, így ők is a lefújás előtt mehettek az öltözőbe.

A Fehérvár AV19 a Medvescak Zagreb ellen lép jégre a torna döntőjében vasárnap 18:15-kor, a találkozót a Digi Sport élőben közvetíti.