Kóger-tripla és győzelem a Znojmo ellen

• 2017.02.02. 21:46
A Fehérvár AV19, köszönhetően többek között a Kóger-Sofron-Vas alkotta sor remeklésének ,a nagyszerű csapatmunkának és kapusteljesítmények, 6-2-es győzelmet aratott az Orli Znojmo ellen. Benoit Laporte együttese ezzel feljött az alsóházi tabella negyedik helyére és három pontra megközelítette a már rájátszást érő helyen álló cseh alakulatot.

SIEGEL, PIRAGIC, SOÓS, NAGY
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Owens , Koger , Vas , Sofron - Sagert , Manavian , Erdely , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Orban , Sarpatki , Maylan , Orban - Szabo , Beauregard , Reisz , Vincze
Schwarz (Nechvatal ) - Sulak , Stehlik , Csamango , Bartos , Yellow Horn - Lakos , Mcmonagle , Beroun , Pucher , Lattner - Boruta , Biro , Podesva , Da Costa , Vodny - Kaderavek , Spacek , Wronka , Seda , Hughesman
Gólszerzők: Vas, Koger, Erdely, Koger, Koger, Sarauer ill. Mcmonagle , Bartos
Kiállítások: 14 ill. 6

Magas iramban, de kevés helyzettel indult a találkozó, az első komolyabb védést Hetényinek kellett bemutatnia a 6. percben, Sulak lövését a kapuvas segítségével tolta fölé. Kóger próbált válaszolni, az alapvonal mögül húzta volna be a korongot, de Schwarz jól zárta a rövidet. A másik oldalon egy kékvonalas kísérlet átcsorgott a magyar hálóőrön, Boruta próbálta bepiszkálni, de Erdély időben érkezett és takarított. A játékrész felénél Szabó lapos lövését tolta ki Schwarz, az ellentámadásból pedig megszerezte a vezetést a Znojmo. A jégen fekvő Hetényi kezéből kisodorták a bárdot, Sean McMonagle pedig kihasználta a kavarodást és a kapuba emelt. (0-1) A gól utáni korong bedobás után viszont érkezett az egyenlítés. Az előre lőtt pakkra Schwarz elindult, de inkább visszakorcsolyázott, Vas János szemfülesen a játékosra lőtte a játékszert, ami végül a hálóban kötött ki. (1-1) Az öröm nem tartott sokáig, fél perccel később a csehek addig kevergettek a fehérváriak harmadában, amíg Lakos üresen találta a hosszún érkező David Bartost, ő pedig nem hibázott közelről. (1-2) A gyors egalizálás ezúttal nem jött össze, de Kóger, Erdély és Sarauer is közel jártak a gólszerzéshez, a csapatkapitány kísérlete után már Schwarzon is átjutott a korong, ám végül mellé vágódott. Másfél perccel az első etap vége előtt Puchert látta szabálytalannak a Siegel-Piragic bírópáros, a fórt pedig 24 másodperc alatt kihasználta a Fehérvár. Sofron próbálkozása visszajött a palánkról, a lecsorgót pedig Kóger Dániel a rövid saroknál bepofozta, így döntetlennel vonulhattak az öltözőbe a csapatok. (2-2)
Vendég helyzetekkel, Hetényi-védésekkel teltek a második játékrész első percei, majd Vas Schwarzot is megtornáztatta, aki azonban remekül húzta le a felső sarok elől a korongot, nem sokkal később pedig egy ellentámadás végén a kapuvasat találta el a rutinos támadó.  Az első fél órához közeledve csökkent a znojmoiak mezőnyfölénye, amit előbb egy Orbán-lövés, majd egy Erdély Csanád-gól jelzett. Sarauer éles szögből tette rá a korongot, ami kijött Schwarzról, a fiatal csatár pedig a hálóba emelt. (3-2) Átvették az irányítást a hazaiak, néhány pillanat alatt kellett többször is nagyot hárítania a csehek kapusának, a „Sasok” azonban átvészelték a nyomást.  A Kóger-Sofron-Vas összeállítású sor viszont továbbra is veszélyeztetett, aminek a 35. percben ismét meg lett az eredménye. Schwarzról megint kivágódott a pakk, amit kapásból vágott be Kóger Dániel, így duplázott az estén. (4-2) Roman Simicek időt kért és kapust cserélt, érkezett Nechvatal. A rövid pihenő után magához tért a Znojmo, de komolyabb helyzetig nem jutott. Manavian és Seda páros kiállítása miatt négy a négy ellen fejezték be a harmadot a csapatok, ám a dudaszó előtt még Hetényinek kellett óriásit védenie Bartos helyzeténél, aki teljesen egyedül lőhetett kapura.
Ahogy az várható volt, erősen kezdte a záró etapot a vendég alakulat. Sulak lövése még mellé vágódott, de Yellow Horn közeli próbálkozásánál már mentenie kellett Hetényinek. Manavian remek kiugrása után viszont emberhátrányba kerültek a csehek, Seda gáncsolta el a védőt, azonban ezt az előnyt nem sikerült kihasználni. Öt az öt ellen viszont ismét rezzent a zonjmoi háló. Vas és Kóger Dániel váltott nagyszerűen, utóbbi betört a kapu elé és kinyúló Nechvatal mellett elgurította a játékszert, ezzel mesterhármasig jutott. (5-2) A berepült sapkák összeszedése miatti rövid pihenő után a vendégek próbálkoztak többször, ám Hetényi remekül zárt. Sulak ziccerét is hatástalanította, sőt, miután a csehek támadóját akadályozták a mozdulat közben, büntetőt lőhetett, de ezt is védte a kapus. Egyre inkább beszorult a Fehérvár, Lakos lövése még a vason csattant, egy kapu mögül visszavágódó korongot Peter Pucher viszont már beemelt a hálóba. A bírók viszont videózás után – valószínűleg a hálóőr akadályozása miatt - érvénytelenítették a találatot, ami egy késleltetett kiállítás alatt született, Sarauernek így ki kellett ülnie, a mérkőzésen először emberhátrányba került a Fehérvár. Több Hetényi-hárítás és jó védekezés kellett a két perc átvészeléséhez, ami sikerült is. Maradt támadásban a Znojmo, nagyobb lehetőségig azonban Benoit Laporte legénysége jutott. Egy ellentámadás végén Kóger passzolt Sofronhoz, aki a jobb felsőt vette célba, Nechvatal hatástalanította a kísérletet. 37 másodperccel a találkozó vége előtt Sarauer tette fel a habot a tortára és egy kapu előtti kavarodás után a hálóba lőtt. Ezzel kialakította a 6-2-es végeredményt.
A Fehérvár AV19, többek között a Kóger-Sofron-Vas alkotta sor remeklésének, a nagyszerű csapatmunkának és kapusteljesítménynek köszönhetően, nagyon fontos győzelmet aratott. Ezzel feljött az alsóházi tabella negyedik helyére és három pontra megközelítette a már rájátszást érő helyen álló Znojmot. Folytatás szombaton, Csehországban.