Kiharcolt győzelem

• 2016.09.23. 21:50
A tabellamásodik Villach ellen fordított csapatunk a második harmadban, majd a vendégek harmadik harmadbeli egyenlítése után hosszabbításban szerezte meg a győzelmet.

LEMELIN, NIKOLIC, GATOL, SOÓS
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Makowski , Koger , Vas , Sofron - Sagert , Szabo , Courchaine , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Manavian , Orban , Kocsis , Szabo-Pal - Orban , Reisz , Erdely , Maylan , Sarpatki
Nußbacher (Herzog ) - Bacher , Schlacher , Hunter , McGrath , Petrik - Labrecque , Jokela , Kromp , Mcbride , Johner - Wehrs , Brunner , Urbas , Locke , Verlic - Mühlstein , Kreuter , Platzer , Leiler , Nageler
Gólszerzők: Bodo , Courchaine , Sziranyi ill. Urbas , McGrath
Kiállítások: 6 ill. 12

Hazai kiállítással indult a mérkőzés, amelyből rögtön meg is szerezhette volna a vezetést a vendégcsapat, Hetényi azonban magabiztosan hárította a kezdeti rohamokat, sőt, Sarauer előtt hátrányban adódott nagy helyzet. A magas tempójú harmadkezdés után Urbas kiállítása révén előnyben is támadhattak Sofronék, de nem sikerült veszélyes helyzetet kialakítani, sőt, az első harmad közepén Urbas tört be a harmadba, megkerülte a kaput, majd egy csellel Hetényi lábai között a kapuba lőtt (1-0). A 15. Percben csapatunk újabb előnyhöz jutott, Bodo előtt volt először az egyenlítés lehetősége, de mellé lőtt, majd Sarauer ütőjét szedték fel a kapu előtt, így nem sikerült betalálni. A harmad végén Vast ütközték le a palánk mellett, támadónknak felszakadt a szemöldöke, de szerencsére tudta folytatni a játékot. A lefújás előtt egy kapu előtti kavarodásból újabb helyzeteket alakított ki csapatunk, de egygólos előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A középső játékrészben egy agresszívebb, aktívabb Fehérvár AV19 korcsolyázott ki, a harmadik percben kapott emberelőnyből Vas, majd Makowski szerezhetett volna egyenlítő gólt, de maradt az egygólos vendégelőny. A harmad első felében inkább a mezőnyjátéké, mintsem a kapura lövéseké volt a főszerep, kiegyenlítődött a játék. Egy távoli lövés után a villachi Labrecque-t kellett az öltözőbe cserélni, a megpattanó lövés a játékos száját találta el. Felpörgött a harmad közepére mindkét együttes, ám ezt csapatunknak sikerült jobban kihasználnia,  Courchaine szerzett korongot a kék vonalnál, aki a kapu előtt várakozó Bodo elé passzolt a második harmad 12. percében. Támadónk a kapus elé befordulva a hálóba lőtt (1-1)! A gól után még magasabb tempóra kapcsoltak a csapatok, mindkét oldalon megvolt az újabb gólszerzési lehetőség. A mérkőzés 35. Percében aztán újra előnyben támadhatott Benoit Laporte együttese, a kiegészülés pillanatában, 2 perccel a második harmad vége előtt Courchaine kapott szép passzt Szirányitól, és fonákkal a kapuba emelt (2-1). Átvette az irányítást a harmad végére a kék-fehér együttes, így megérdemelt hazai vezetés után mentek pihenőre a csapatok.

Két hazai hátránnyal kezdődött a záró játékrész, amit ki is használtak a vendégek, az első kétperces kiállítás alatt Hunter passzolt a kapu elé érkező McGrath elé, aki jó ütemben ért bele a korongba (2-2). A Ljubljana elleni hazai mérkőzésen látható idény eleji format egyre inkább maga mögött hagyva magas tempóban folyt tovább a játék, előbb Kóger, majd Owens előtt nyílt lehetőség az újabb gólszerzésre, majd Manavian lőtt fölé. A harmad közepére közönségszórakoztató, ám kevésbé eredményes játékot láthattak a szurkolók. Az 50. percben Locke, majd az három perccel később Mühstein kétperces kiállítása alatt sem sikerült túljárni Herzog eszén, így továbbra is döntetlennél folytatták a csapatok. A harmad hátrlévő résézben is maradt a kiegyenlített játék, így a hosszabbítás döntött.

A négy a négy elleni első három perc hazai helyzettel indult, majd Kóger csörgette meg a vasat. A győzelmet a hosszabbításban is végig aktívabban támadó csapatunk szerezte meg, Szirányi Bence csúsztatott Herczog lába mellett a kapuba.

Csapatunk megérdemelten győzött a tabellamásodik ellen, folytatás már holnap, 19:15-től a Dornbirn ellen.