Kétgólos innsbrucki győzelem

• 2017.09.23. 21:41
Bár csapatunk az elején vezetett, végül az Innsbruck bizonyult jobbnak a szombati mérkőzésen.

BERNEKER, SMETANA, SEEWALD, SPARER
Nechvatal (Swette) - Pedevilla, Wehrs, Yogan, Clark, Wahl - Lindner, Ouellet-Blain, Bishop, Spurgeon, Lammers - Guimond, Huber, Mychan, Schennach, Sedivy - Schramm, Teschauer, Paulweber
Rajna (Visentin) - Harty, Vidmar, Erdely, Latendresse, Gilbert - Jyrkkiö, Uotila, Luttinen, Hari, Lovecchio - Stipsicz, Szabo, Szabo, Reisz, Sarpatki - Sziranyi, Kocsis, Music, Vincze
Gólszerzők: Clark, Teschauer, Clark, Lammers ill. Erdely, Erdely
Kiállítások: 2 ill. 2

Fehérvári helyzettel kezdődött csapatunk vendégszereplése Innsbruckban, ahol Hári János mellett Mark Visentin is első alkalommal öltözött. Az első perc végén előbb Szirányi, majd a Sárpátki-Reisz duó is tesztelte Nechvatalt. A nyomásnak meg is lett az eredménye, másfél perccel a kezdés után Harty kék vonalas lövésébe Gilbert ért bele jól a kapu előtt (0-1). A gól után Vidmar kiállítása nehezítette együttesünk dolgát, és bár Rajnának többször is nyújtózkodnia kellett, védelmünk jól állta a sarat. A harmad közepéig mindkét csapat alakított ki helyzeteket, de főleg a vendégek birtokolták a korongot. Hári első helyzetére sem kellett sokat várni, a ma debütáló támadó a nyolcadik percben tesztelte a hazaiak hálóőrét. A kontrából viszont már az Innsbruck jöhetett, Wahl lőtt távolról, az üresen érkező Clark pedig a kapuba juttatta a kipattanót (1-1). A gól után ismét a Fehérvár AV19 percei következtek, a hazaiak inkább a kontratámadásokra építettek. A 15. percben Latendresse játszotta meg jól a korongot a kapu elé érkező Erdélynek, ám ez a ziccer kimaradt, majd az ellentámadás után Rajnának kellett nagyot védenie. 5 perccel a vége előtt Uotila maradt üresen a kéken, de Nechvatal hárított. A harmad hátralévő részében kiegyenlítődött a játék, a játékrész pedig fehérvári helyzettel zárult, Erdély próbálkozhatott.

A második játékrész első öt perce komolyabb helyzetek nélkül telt, bár a játék továbbra is főleg az Innsbruck kapuja előtt zajlott. Előbb Harty, majd kétszer Gilbert próbálkozhatott ezután, a harmad közepén pedig a Szabó K.-Reisz-Sárpátki sor veszélyeztetett. Folytatódott a mezőnyjáték a következő percekben, egy-egy nagyobb helyzettel mindkét oldalon. A 34. percben egy szerencsés helyzet után átvette a vezetést az Innsbruck: Teschauer közeli lövése után Rajna lábai között csorgott át a korong a gólvonalon (2-1). A gól után előnybe került együttesünk, ám Hári helyzetén kívül nem sikerült komolyabb helyzeteket kialakítani. Fokozta a tempót Rob Pallin együttese, sorra alakították ki a lehetőségeket a kiegészülés után. Erdély előtt nyílt lehetőség a másik oldalon, ám a kipattanóra Latendresse nem ért oda. Két és fél perccel a vége előtt Gilbert és Latendresse iramodtak meg kettő az egy ellen, a ziccerben Nechvatal jól zárta a szöget, így ez a helyzet is kimaradt. Music fordult be a kapu elé, de ebből sem született gól, így hazai vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok.

Innsbrucki helyzeteket láthatott a majdnem ötven, helyszínen szurkoló fehérvári szimpatizáns a záró játékrész elején, majd LoVecchio alakított ki helyzetet a másik oldalon. Újabb találatot azonban a hazaiak értek el, egy távoli lövés kijött Rajnáról, a kipattanóra Clark érkezett, Rajna pedig már nem tudott átérni a hosszú oldalra (3-1). Nem adta fel csapatunk, folyamatosan támadták a kaput, öt perccel később pedig góllá érett a fölény, egy szép akció végén Latendresse keresztpasszát Erdély vágta a hálóba (3-2). Gilbert tette rá ezután a kapura a korongot, Hári pedig oda is ért a lecsorgóra, ám ezúttal Nechvatal hárítani tudott. Hiába nyomott a következő percekben is Benoit Laporte együttese, jól működött az innsbrucki védelem. Egy hosszú passzt Spurgeon fülelt le a kék vonalnál két perccel a vége előtt, a középen egyedül érkező Lammers elé passzolt, aki nem is hibázott, újra két gólosra növelve a különbséget (4-2). A gól után levitte Rajnát csapatunk vezetőedzője, így hat az öt ellen támadhattak Erdélyék, de nem sikerült közelebb kerülni a hazaiakhoz, akik így végül 4-2-es győzelmet arattak.