Kemény küzdelem ellenére vereség

• 2017.10.01. 20:14
A Fehérvár AV19 kemény küzdelemre késztette a tabellamásodik Linz együttesét, a végén azonban a hazaiak örülhettek.

KELLNER, NIKOLIC, ANGERER, VERWORNER
Ouzas (Janny) - Kirchschläger, D'Aversa, Lebler, Locke, DaSilva - Altmann, Dorion, Broda, Schofield, Gaffal - Fechtig, Lukas, Spannring, Dowell, Hofer - Ober, Franz, Lukas, Moderer
Kornakker (Rajna) - Harty, Vidmar, Luttinen, Hari, Lovecchio - Uotila, Jyrkkiö, Erdely, Latendresse, Vincze - Stipsicz, Szabo, Kocsis, Music, Szita - Kiss, Szabo, Szabo, Reisz, Sarpatki
Gólszerzők: Lebler, Moderer, Hofer ill. Szabo, Music
Kiállítások: 0 ill. 8

Csapatunk kezdte jobban a Linz elleni mérkőzést, játékosaink többet birtokolták a korongot, majd LoVecchio helyzete után kellett nyújtózkodnia Ouzasnak. A következő percekben mindkét csapat alakított ki helyzeteket, a legnagyobb lehetőség 23 előtt adódott, a szólót azonban hárítani tudta Rajna, de továbbra is a Fehérvár AV19 birtokolta többet a korongot. A harmad közepén Reisz tört be a kapu elé, a kipattanóra pedig Szabó Krisztián érkezett, de a hazaiak hálóőre újfent hárított. Két perccel később már hátrányban kellett védekeznie csapatunknak, jól forgatott a Linz, de nem tudtak veszélyeztetni a fórban. A kiegészülés után folytatódott a linzi nyomás, de jól blokkolt a fehérvári védelem, 2 perccel a vége előtt pedig egy nagy helyzetből a linziek kapusa került ki győztesen. A harmad fehérvári helyzettel, de gól nélkül zárult.

A második játékrészben már a linziek támadtak, a harmadik percben pedig Reisz mentett nagyot a kapu előtt, ám szabálytalanul, a hátrányban azonban nem tudott veszélyeztetni a hazai együttes. A büntetőpadról visszatérő Reisz kapott egy jó passzt, de Sárpátki lemaradt a lepattanóról. Több veszélyes helyzetet alakított ki a hazai együttes a harmad második felében, Rajna mentéseire volt szükség a gól elkerüléséhez. A 37. percben aztán megszületett a mérkőzés első találata, Brian Lebler révén (1-0) előnyből, a gól után egy kontrából pedig azonnal egyenlített csapatunk, alig egy perccel a gól után Szabó Dániel egyenlített (1-1). Hátvédünk szerzett korongot a saját harmadunkban, majd LoVecchio juttatta be a kapu elé a játékszert, az érkező Szabó Dániel pedig nem is hibázott.

A harmadik játékrész a középsőhöz hasonlóan linzi helyzetekkel kezdődött, a 42. percben Altmann hibázott nagy helyzetben, majd két perccel később újabb linzi előny maradt kihasználatlanul. A kiegészülés után Music tesztelt Ouzast, majd újabb két perccel később újabb helyzet maradt ki vendégoldalon. A harmad közepén újabb lehetőség nyílt csapatunk előtt, egy hazai védő vesztett korongot a saját kék vonaluknál, de a linzi hálóőr újra hárítani tudott. Az 53. percben azonban már újra a hazaiaknál volt a vezetés, Kevin Moderer juttatta a hálóba a korongot (2-1). Nem adta fel a csapat, kemény küzdelem folyt a hazai kapu előtt, de egyik helyzetből sem sikerült átjuttatni a gólvonalon a játékszert. 5 perccel a vége előtt kikérte idejét a hazaiak mestere, majd az 56. percben már két gól volt a linziek előnye, Fabio Hofer volt eredményes (3-1). Mindent egy lapra tett fel Benoit Laporte az utolsó 2 percben, Rajna is lekorcsolyázott, hat az öt ellen pedig beszorította ellenfelét a csapatunk, egy vendég időkérés után az utolsó percben pedig Music gólja tette izgalmassá a mérkőzés végét (3-2). Hiába nyomott keményen együttesünk az egyenlítésért, nem sikerült a bravúr.

Fotó: Black Wings Linz/Eisenbauer