Kemény küzdelem a Nyitra ellen

• 2017.08.25. 22:38
A Nyitra elleni mérkőzés kemény küzdelmet hozott, sem a rendes játékidő, sem a hosszabbítás nem hozott eredményt, és végül büntetőlövésekkel maradt alul csapatunk.
Visegrád Kupa / Alapszakasz -
2017.08.25 Péntek / 19:00
vége SO
1:2
(1-0, 0-0, 0-1, 0-0, 0-1)
HK Nitra
Rajna (Kornakker) - Kóger, Erdély, LoVecchio, Jyrkkiö, Uotila - Latendresse, Luttinen, Gilbert, Vidmar, Stipsicz - Szabó K., Music, Vincze, Harty, Szabó D. - Reisz, Kocsis, Sárpátki, Szirányi.
HK Nitra
Foltán – Kováčik, Mir.Pupák Mezei, Rais, Ordzovenský, Versteeg, Korím, Kuzma – Kutálek,Friedmann,Ručkay - Šiška, Krištof, Štumpf – Luciani, Kollár, Blacwkater – Fominykh, Šille, Rzavský
Gólszerzők: Luttinen ill. Blackwater, Fominykh
Kiállítások:

Az első harmad elején Latendresse mutatkozott be a hazai közönségnek egy szólóval, ám korongja nem talált a kapuba, majd fél perccel később Szabó Krisztiánt ugratták ki csapattársai, a szlovák hálóőr azonban védett. Egy perccel később nyitrai szabálytalanság után két percig öt a négy ellen folyt tovább a játék. A fehérváriak több nagyobb helyzetet is kialakítottak a fórban, de nem sikerült a gólszerzés és az előny lejárta előtt a hazaiak is begyűjtöttek egy kiállítást, így a Nyitra is gyakorolhatta az előnyös játékot. A 9. percben Jyrkkiö is a büntetőpadra került, és a kettős hátrányt már nem tudta kivédekezni csapatunk, Blackwater megszerezte a mérkőzés első gólját (0-1). Az emberhátrányunk alatt a szlovákok rengetegszer próbálkoztak, de Rajna bravúrosan védett. A 12. percben a hazaiak támadhattak, és egy Lovecchio-Kóger összjáték veszélyeztette a szlovák kaput. 16. percben újabb nagy lehetőség állt csapatunk előtt, Gilbert vezette a kapu előtt a korongot és próbálta a jobb sarokból bekotorni a játékszert, de a Nyitra kapusa védett. Két perccel később Pupak akadályozott, és bár LoVecchio hatalmas helyzetet alakított ki, nem sikerült kihasználni a fórt.

A második harmad első öt percében a hazaiak domináltak, több nagy helyzet is adódott, de nem sikerült a gólszerzés. A 28. percben Kóger tiszta helyzetből lőhetett a kapu elől, de a vendégek hálóőre a helyén volt. Egy perccel később Hartynak ítéltek két percet a játékvezetők szabálytalan testjátékért, de csapatunk remek emberhátrányos játékának köszönhetően a Nyitra nem tudta növelni a gólkülönbséget. A harmad második felében a kiállításoké volt a főszerep, ám ez egyik csapat számára sem hozott eredményt.

A harmadik harmad első felét kiegyenlített játék jellemezte, mindkét oldalon adódtak nagyobb helyzetek, de egyik fél sem tudta értékesíteni azokat. A harmad felénél egy fehérvári szabálytalanság következtében emberhátrányba került csapatunk és Rajnának kellet nagy védéseket bemutatnia, majd Erdély indult meg szólóban, de nem tudott kiegyenlíteni. Amint kiegészültek a hazaiak újra Erdély került a vendég kapu elé, a szlovák hálóőr pedig hárított. Az 58. percben Luttinen próbálkozott távolról és a bal felsőbe lőtte a korongot, ezzel kiegyenlített csapatunk (1-1).  Másfél perccel a harmad vége előtt hátrányba kerültek a hazaiak, de Rajna bravúrjainak köszönhetően a Nyitra nem tudta visszaszerezni a vezetést, így hosszabbítás következett.

Két perccel a hosszabbítás vége előtt Erdély mutatott be egy szólót, ám a korong nem jutott át a gólvonalon, majd Latendresse előtt állt hatalmas lehetőség, a vendégek kapusa azonban ismét a helyén volt, így a ráadás sem hozott eredményt.

A büntetőlövéseket a hazaiak kezdték sikertelenül, a másik oldalon viszont Fominykh nem hibázott. A további rávezetéseknél egyik fél sem szerzett újabb találatot, így szoros mérkőzés után a HK Nyitra örülhetett (1-2).