Ismét büntetők döntöttek

• 2018.02.21. 21:42
Egy szoros, végsőkig kiélezett mérkőzésen büntetőlövések döntöttek, amik után a Znojmo örülhetett.
BALUSKA, SMETANA, GATOL, NÉMETH
Kornakker (Carruth) - Uotila, Meland, Koger, Hari, Erdely - Stipsicz, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Szabo, Palin, Antilla, Luttinen, Sarpatki - Laday, Szabo, Reisz, Vincze
Halasz (Schwarz) - Corbett, Biro, Yellow Horn, Plihal, Cip - Stehlik, Tejnor, Novak, Bartos, Guman - Lattner, Boruta, Nemec, Raska, Mrazek - Snajnar, Zajic, Spacek, Matus, Csamango
Gólszerzők: Erdely, Lovecchio ill. Yellow Horn, Biro, Mrazek
Kiállítások: 4 ill. 6
Plihal kiállításával indult a találkozó, a hazaiak egyből felálltak, és jól járatták a pakkot, mégsem tudták kihasználni előnyüket. Manavian próbálkozott a kékről, a lecsorgót pedig Gilbert próbálta ráhúzni, de nem járt sikerrel. Ezután Palin követett el szabálytalanságot, így a Znojmo jutott emberelőnyhöz, és értékesítette azt. Colton Yellow Horn korongja a kapuvason változtatott irányt és jutott a kapuba, Carruth tehetetlen volt. (0-1) A következőkben is inkább a vendégek domináltak, Carruthnak akadt dolga többször is. A harmad feléhez közeledve kiegyenlítettebbé vált a játék, de még mindig a székesfehérvári kapus volt aktívabb. A Znojmo többször is korongot szerzett a támadóharmadban, és a csehek legtöbbször nem haboztak, rögtön lőttek. A játékrész vége előtt Meland szöktette jól Latendresset, aki azonban kisodródott a helyzetből, majd Marek hátulról lökte palánkra, így két percig létszámfölényben támadhattak a hazaiak. Gilbert tört be oldalról, de ütőjéről lecsorgott a játékszer, amit a jól érkező Erdély Csanád azonnal a hálóba vágott. (1-1) A végén Erdély és Manavian is közel járt a fordításhoz, de végül maradt a döntetlen a szünetre.
Kiegyenlített játékot hoztak a második periódus első percei, egészen Matus kiállításáig. Emberelőnyben csak egy veszélyes helyzetet tudtak kialakítani a fehérváriak, Latendresse bombázott, ám Schwarz magabiztosan védett. Egyenlő létszámnál Manavian lőtt, majd egy kiugrás után Carruthnak kellett védenie. Elcserélték magukat a csehek, így újabb fehérvári létszámfölény következhetett, azonban ezzel a lehetőséggel sem tudott élni a Järvenpää-legénység. Öt az öt ellen ismét znojmói helyzetek tarkították a harmadot. Uotilát ítélték szabálytalannak a játékvezetők, ám a Znojmo nem tudta értékesíteni a fórt. Oda-vissza játék jellemezte a középső etap végét. Két perccel a játékrész vége előtt LoVecchio indult meg, és pöccintette kapra a korongot, Schwarznak kellett nagyot védenie. A másik oldalon a csehek egy kapuvassal veszélyeztettek, végül ebben a periódusban nem született gól.
A harmadik etap elején Meland tette szépen középre a pakkot, a remekül helyezkedő Vincze azonban nem tudott beleérni. Boruta lőtt kétszer is távolról, először Carruth hárított, majd a blokkról pattant le a korong. Latendresse és Stehlik akaszkodott össze, de a játékvezetők egyik játékost sem büntették az incidensért. Yellow Horn készítette le a játékszert Marek Bironak, aki megszelídítette azt, majd óriási erővel lőtte a takarástól semmit sem látó Carruth kapujának bal felső sarkába. (1-2) Kóger azonnal egyenlíthetett volna, azonban Schwarz hárított. Mrazeket ugratták ki társai, Carruthnak kellett hatalmasat védenie. Két és fél perccel a vége előtt Manavian tette középre a korongot, amit Jeff LoVecchio jutatott a kapuba. (2-2) Ezután Antilla próbálkozott a kékről, de belevetődtek a lövésébe. Ekkor a Znojmo vezetőedzője kikérte idejét. Végül nem született újabb gól, így hosszabbítás következett.
A ráadásban a fehérváriak szereztek először korongot, Meland került remek helyzetbe, majd Stipsicz próbálkozott. A Znojmo is alakított ki veszélyes szituációt, de többnyire a hazaiak domináltak. Végül a hosszabbítás sem hozott eredményt, így büntetőlövésekre került sor. Sárpátki kezdte a párbajt, de sem ő, sem Hári nem talált be, míg a másik oldalon Mrazek és Guman is sikerrel jártak, így a Znojmo 3-2-re megnyerte a mérkőzést.