Indul a Visegrád Kupa rájátszása

• 2017.10.04. 08:48

A Fehérvár AV19 az Érsekújvárral találkozik a negyeddöntőben.

A Visegrád Kupa selejtezőjében első idei jégre lépése alkalmával Érsekújvárra utazott a Fehérvár AV19, ott a ráadásban a hazaiak kapták a pontokat, majd az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna harmadik napján találkoztak újra a felek, azon az összecsapáson magabiztos fehérvári győzelem született.

A hazaiak 6 ponttal a harmadik helyen zárták a szlovák-magyar közös kupasorozat selejtezőjét, csapatunk pedig 4 ponttal a második lett a magyar csoportban.

Ami a playoff szabályait illeti, egyenes kieséses rendszerben küzdenek egymással az együttesek, ahol az oda- és visszavágó összesített eredménye alapján dől el a továbbjutás sorsa. Ha az első találkozó döntetlennel végződik, nem folytatódik a játék, a továbbjutás a második találkozó eredményétől függ. A visszavágón már a 60 perc után is folytatják a csapatok döntetlen esetén, 5 perc három a három ellen következik, majd, ha a hosszabbításban sem dől el a továbbjutás sorsa, 5-5 büntetőlövéssel döntenek a csapatok.

Benoit Laporte vezetőedzőnek ugyanakkor hiányzókkal is kell számolnia az Érsekújvár ellen, így a csapat fiatalokkal kiegészülve utazik a negyeddöntő első mérkőzésére:

A mérkőzés 18:30-kor kezdődik, a tervek szerint pedig online élőben nézhető. A linket a mérkőzés előtt közzétesszük honlapunkon, valamint Facebook-oldalunkon is.