Hosszabbításos győzelem Znojmoban

• 2017.10.20. 22:12
A Znojmo kétszer is vezetett az EBEL tizenharmadik fordulójában, ám a végén a vendégek örülhettek, a Fehérvár AV19 idegenben aratott győzelmet.

MÜLLNER, SIEGEL, NEMETH, SEFCIK
Halasz (Schwarz) - Lattner, Boruta, Yellow Horn, Bartos, Mrazek - Stehlik, Biro, Nemec, Matus, Cip - Pohl, Snajnar, Beroun, Guman, Racuk - Zajic, Spacek, Novak, Raska, Csamango
Carruth (Rajna) - Uotila, Jyrkkiö, Erdely, Latendresse, Gilbert - Harty, Vidmar, Luttinen, Hari, Lovecchio - Stipsicz, Szabo, Szabo, Music, Sarpatki - Reisz, Vincze
Gólszerzők: Lattner, Raska ill. Latendresse, Gilbert, Gilbert
Kiállítások: 12 ill. 10

Znojmoi támadással indult csapatunk csehországi vendégjátéka, az első lövésre azonban az első perc végéig kellett várni. Előnybe került a Fehérvár AV19, Patrik Novakot büntették a játékvezetők. A fórban előbb Latendresse lőtt a kékről, majd pedig Vidmar próbálkozott ugyanonnan. A kiegészülés után a mezőnyjátéké volt a főszerep egészen a hetedik percig, amikor Sárpátkinak kellett kiülnie, jöhetett tehát az első znojmoi előny. Benn is tartotta a korongot Carruth kapuja előtt a hazai együttes, de kapusunk magabiztosan hárította a lövéseket. A harmad közepén Vidmar kiállítása után újra öt a négy ellen támadhattak a „Sasok”, egy alkalommal százszázalékos helyzetbe kerültek a hazaiak, de védelmünk ismét jól állta a sarat. A gólcsendet Jan Lattner törte meg a 15. percben, saját kapuja mögül indulva kicselezte a komplett védelmet és nem is hibázott (1-0). Pillanatokkal később épp a gólszerző szabálytalankodott, de a vendégek nem tudtak nyomást gyakorolni Schwarz kapujára. Nem úgy a kiegészülés után, fél perc volt hátra a harmadból, amikor David Gilbert és Olivier Latendresse indultak meg kettő az egy ellen, utóbbi pedig nem is hibázott, elemi erővel bombázott a kapuba (1-1).

Beszorította gárdánkat a Znojmo a második etap elején, a vendégek első helyzetére a harmadik perc végéig kellett várni, Reisz volt erőszakos a kapu előtt, ám ezúttal nem született találat, majd Sárpátki lőhetett, támadónk lövése azonban nem talált kaput. A 26. percben újra előnybe került együttesünk, Tomas Guman kiállítása alatt Gilbert és Erdély játszott össze először, majd LoVecchio cselezte be magát a kapu elé, az ígéretes fórból azonban nem jött össze a fordítás. A játékrész közepén Latendresse távoli lövését kellett hárítania Schwarznak, majd Carruthnak kellett nyújtózkodnia. A 34. percben újra átvette a vezetést a hazai együttes, Eric Nemec kék vonalról leadott lövésénél jól takartak Carruth előtt a znojmoi védők (2-1). A talált után létszámfölénybe került csapatunk, majd Hárit akasztották tiszta helyzetben, így 15 másodpercig kettős előnyben támadhattak Gilberték. Hári passzolt Erdély elé, Schwarz azonban bravúrral hárított. Boruta szabálytalankodott, ezzel az előnnyel azonban már élni is tudott csapatunk, Gilbert passzolt volna jó ütemben az érkező Szabó Krisztián elé, a korong azonban egy hazai védő korcsolyájáról a kapuba vágódott (2-2). Szabó Krisztián kapott két percet fogásért, egy másodperc híján pedig hátrányban fejeződött be a középső játékrész, miután Patrik Novak is szabálytalankodott, ám a döntés a záró harmadra maradt.

Négy a négy ellen a hazaiak kerültek helyzetbe, az előnyben pedig jól forgatott a Fehérvár AV19, előbb Gilbert, majd Latendresse és LoVecchio is helyzetbe került, nem sikerült azonban megfordítani az állást. A kiegészülés után sem engedte ki a harmadából együttesünk a Znojmot, Uotila bombáját pedig csak bravúrral tudta hárítani a hazaiak hálóőre. Kiegyenlített játék folyt a jégen a következő percekben, mígnem Jyrkkiö került a büntetőpadra. Még hátrányban LoVecchio és Luttinen hagyott ki egy kettő az egy elleni szituációt, és hiába tartotta jól a korongot csapatunk, Gilbert kiállítása után 11 másodpercig kettős hátrányba kerültek Musicék. Öt a három ellen nem, öt a négy ellen pedig egyszer engedte kapura lőni ellenfelét a Fehérvár AV19, a tiszta lövést Carruth magabiztosan hárította. A harmad közepén a hazaiak akarata érvényesült, többet birtokolta a korongot a Znojmo, a védelem és kapusunk azonban jól tartotta az eredményt. 6 perccel a dudaszó előtt újra támadásba lendült együttesünk, ám Hári és LoVecchio összjátéka nem eredményezett gólt, ezután Gilbert került helyzetbe, míg a másik oldalon nem jött össze a kapura lövés. Stipsicz szerzett korongot, de hiába a jó passz Luttinennek, ez is kimaradt, majd LoVecchio passzolt a fiatal magyar védő elé, de mellé ment. Schwarz tartotta ekkor életben a znojmoi győzelem reményét, Sárpátki kapáslövését, majd a lefújás előtt LoVecchio közelijét hárította.

Jöhetett a hosszabbítás, aminek második percében Latendresse hagyott kihasználatlanul egy ziccert, végül Gilbert szerzett harcosan korongot a fehérvári harmadban, a szólót pedig magabiztosan értékesítette (2-3).