Háromgólos vereség Grazban

• 2017.10.13. 21:51

A Fehérvár AV19 – bár egy villámgyors góllal vezetést szerzett a mérkőzés elején -, sem növelni, sem megtartani nem tudta az előnyét, a hazaiak pedig nyolc emberelőnyös helyzetből három találatot is szereztek, így otthon tartották a három pontot.

GRUMSMEN, LEMELIN, GATOL, JENSEN
Toivonen (Höneckl) - Laakso, Unterweger, Buzzeo, Higgs, Nixon - Strohmeier, Carlsson, Oberkofler, Brophey, Woger - Petrovitz, Weihager, Setzinger, Ograjensek, Zusevics - Soritz, Pirmann, Zierer, Natter
Carruth (Rajna) - Manavian, Harty, Lovecchio, Music, Sarpatki - Uotila, Vidmar, Luttinen, Latendresse, Vizi - Stipsicz, Szabo, Erdely, Hari, Vincze - Jyrkkiö, Szabo, Reisz, Kiss
Gólszerzők: Oberkofler, Setzinger, Brophey, Setzinger, Ograjensek ill. Erdely, Hari
Kiállítások: 6 ill. 22

Első EBEL-mérkőzésén lépett jégre Grazban a Fehérvár AV19 új igazolása, Mac Carruth kapus, valamint Kiss Zsombor és Vizi Dániel is. Mindössze nyolc másodperc alatt megszerezte a vezetést csapatunk, Hári adott kiváló passzt Erdély Csanádnak, aki  jól ért bele a korongba a kapu előtt (0-1). Fehérvári kiállításokkal folytatódott a harmad, előbb LoVecchiot, majd Manaviant látták szabálytalannak a játékvezetők, egy gyors támadásból pedig utóbbi büntetés lejárta előtt 12 másodperccel megszületett az egyenlítő találat is, Woger passzolt középre az üresen érkező Daniel Oberkofler elé (1-1). A gól után újabb grazi előny következett, öt a négy ellen pedig meg is fordította az állást a hazai gárda, ezúttal Setzinger talált be a kapuba (2-1). Nem maradt üres a fehérvári büntetőpad, ezúttal Erdélynek kellett kiülnie, de ebből az előnyből már nem született újabb találat. A jó iramú mérkőzésen mindkét csapat keményen küzdött az újabb gólért, öt perccel a harmad vége előtt Erdély előtt nyílt százszázalékos lehetőség, de kimaradt. Szabó Krisztián ütközött le egy hazait a palánk mellett, így 2+2 perces büntetést kapott. Jól játszotta az előnyt a vendéglátó, de jól működött a védelem is, sőt, egy felszabadítás után Music szerzett korongot a grazi harmadban, de támadónk a biztonságos játékot választotta, másodperceket elvéve ezzel a stájerek előnyéből. A harmad vége előtt kiegészült együttesünk, de újabb lövésig már egyik csapat sem jutott.

Megnyomta a középső játékrész első perceit a Fehérvár AV19, ám lassan átvette az irányítást a Graz, végül pedig Evan Brophey kékvonalas lövése akadt be Carruth kapujába (3-1). Luttinent büntették a játékvezetők, majd Setzinger gáncsolta el LoVecchiot, így négy a négy ellen folytatódott a játék a 26. percben. A legnagyobb helyzet csapatunk kapuja előtt adódott, Higgs lövése a kapuvasról vágódott le, már előnyben pedig Luttinen hagyott ki egy ziccert. Nem folyt sokáig öt az öt ellen a játék, ezúttal Hartynak kellett kiülnie, ezután másfél perccel később Manaviant is büntették a játékvezetők. A szimpla előnyben Carruth bravúrjaira volt szükség, de kapusunk jól állta a sarat. 7 perccel a harmad vége előtt Jyrkkiö juttatta be a támadóharmadba a korongot, majd Szabó Krisztián lőhetett tisztán, de Höneckl hárított. Most együttesük volt aktívabb, Manavian bombázhatott volna a hálóba. Zierer volt szabálytalan a 36. percben, így jöhetett az első fehérvári előny. A fórban ugyan nem jött össze az egyenlítés, a kiegészülés után viszont Jyrkkiö passzolt Hári elé, aki nem is hibázta el a ziccert (3-2). A hátralévő időben öt az öt ellen a fehérvári gárda előtt nyílt több lehetőség, de nem sikerült az egyenlítés.

A záró játékrész elején már felugrottak a hazai nézők, amikor egy oldalról érkező lövés után rezzent a háló, de a kapu mögé vágódott a pakk, majd a 46. percig, amikor Oberkofler növelhette volna tovább az előnyt, helyzetek nélküli mezőnyjáték folyt, mindkét együttes igyekezett bejuttatni a pakkot a kapu elé. A lövést az egyenlítő találtot szerző támadó és Luttinen kiállítása követte, így négy a négy ellen folyt a játék, őket pedig LoVecchio követte a büntetőpadon, így jöhetett a mérkőzés nyolcadik grazi előnye. Oliver Setzinger révén kettőre növelte előnyét a hazai együttes a fórban, a támadó a kékről bombázott a hálóba (4-2). Hét perccel a vége előtt főleg Carruth kapuja előtt folyt a játék, Brophey életerős bombáját kellett hárítania hálóőrünknek, ám a következő támadásban már ő is tehetetlen volt, egy korongvesztés után nem sikerült tisztázni a kapu előtt, a pakk pedig csapatunk egyik játékosának ütőjéről vágódott a kapuba (5-2). Küzdött a szépítésért együttesünk a gól után, de nem sikerült nyomást gyakorolni a hazaiakra, így a Fehérvár AV19 végül háromgólos vereséggel zárt Grazban.