Háromgólos vereség a listavezető ellen

• 2017.01.01. 19:58
A Fehérvár AV19 a 2017-es év első mérkőzésén háromgólos vereséget szenvedett a Vienna Capitals otthonában.

KIMMERLY, SIEGEL, NAGY, SOOS
Lamoureux (Kickert ) - Cuma , Lakos , Nödl , Sharp , Tessier - Fraser , Bowman , Pollastrone , Holzapfel , Rotter - Brocklehurst , McKiernan , Fischer , Vause , Ferland - Maxa , Peter , Bauer , Nißner , Großlercher
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Manavian , Orban , Vas , Sofron - Owens , Vernace , Erdely , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Szabo , Koger , Maylan , Beauregard - Szaller , Vincze , Szabo-Pal , Reisz , Sarpatki
Gólszerzők: Fischer, Sharp, Nödl ill.
Kiállítások: 8 ill. 6

Kiegyenlítetten kezdődött a csapat első 2017-es mérkőzése. Az első öt percben mindkét oldalon adódtak helyzetek, a Rajna kapujára tartó lövések mellett Beauregard fordult be a kapu elé, majd Manavian próbálkozott egy kékvonalas lövéssel. A harmad közepére enyhe mezőnyfölénybe került a hazai együttes, mígnem McKiernan ülhetett le a büntetőpadra. A fór első percében távoli lövésekkel próbálkozott csapatunk, majd Szabó Dániel ugratta volna ki Erdélyt, de a bécsi védők résen voltak. Kiegészültek a hazaiak, Rotter rögtön helyzetbe is hozta magát, majd újabb hazai támadások következtek. Hét perccel a harmad vége előtt előnybe került a Bécs, miután Sofron István kapott két percet bottal akasztásért. A létszámfölényben jól működött a védelem, nem jutott veszélyes helyzetig a hazai gárda. Alig egészült ki együttesünk, mikor Owensnek kellett a büntetőpadra ülnie, ám a forgatókönyv ezúttal is ugyanaz maradt: hiába terelgette a pakkot a Bécs csapatunk kapuja előtt, nem sikerült veszélyeztetniük. Nem úgy a másik oldalon, ahol előbb Maylan került szólóba még hátrányban, majd pedig Sofron próbálkozott egy távoli lövéssel.

Jól szűrte a bécsi támadásokat csapatunk védelme a középső játékrész első perceiben, így a több korongbirtoklás ellenére nem jutottak jelentősebb helyzethez Lakosék. A másik oldalon Rotter kiállítását követően öt a négy ellen is próbálkozhatott együttesünk, de Owens és Schiestel kékvonalas lövésén kívül nem alakult ki helyzet a kapu előtt. A büntetőpadról visszatérő Rotter rögtön korongot is szerzett, így szólóban indulhatott csapatunk kapuja felé, de Rajna hárított. A mezőnyfölény lassan góllá érett, a 28. percben több Rajna-bravúr után Fischer lőtt közelről a hálóba (1-0). Alig két perccel később megduplázta előnyét a hazai csapat, Tessier középre adott passzát Sharp lőtte a kapuba (2-0). A mérkőzés második felének első perceiben is a házigazdák voltak veszélyesebbek, Rajnának röbbször kellett nyújtózkodnia. 5 perccel a dudaszó előtt Tessier kiállítása után létszámfölénybe került a Fehérvár AV19, és bár sikerült bent tartani a korongot a kapu előtt, Lamoreux magabiztosan hárította a fehérvári próbálkozásokat mind a fór alatt, mind pedig a kiegészülés után.

Jobban kezdődött a záró játékrész csapatunk számára, ám nem telt bele három perc, amikor újra átvette az irányítást a Bécs, Fraser lőhetett tisztán közelről, majd Sofron kiállítása alatt előnyben is próbálkozhattak a hazaiak. Brocklehurst volt szabálytalan a kapu előtt, így négy a négyben folytatódhatott a játék, mindkét oldalon egy-egy helyzettel. Már a fehérvári előnyben Sarauer fordult be a kapu elé, ám Lamoreux a korong útát állta, majd Bodo lőhetett közelről, végül pedig Manavian bombázott a kékről. Kontrákkal próbálkozott együttesünk a kiegészülés után, ebből pedig több veszélyes helyzet is kialakult a harmad közepéig, többek között Manavian és Bodo veszélyeztetett.  Hatalmas helyzetet hagyott ki a hazai csapat, egy Rajna-védés után a kapuvasról jött le a korong, végül pedig kapusunk kesztyűjében landolt egy lövés. A következő támadásból azonban már újabb gólt szerzett a Bécs, Nödl szerzett korongot, egy kapu előtti csel után pedig a hálóba lőtt (3-0). A gól után újra Rajna Miklós percei következtek, kapusunknak egymás után kellett hárítani a hazai próbálkozásokat. A utolsó két percre felpörgött együttesünk, hajtottak a fiúk a szépítésért. Kóger, majd Maylan veszélyeztetett, majd Sárpátki került a kapu elé. Végül nem sikerült átjuttatni a gólvonalon a korongot, így csapatunk az újév első mérkőzésén háromgólos vereséget szenvedett a listavezető ellen.