Háromgólos vereség a Linz ellen

• 2017.10.22. 21:17
A Fehérvár AV19 hazai pályán 4-1-es vereséget szenvedett a tabella második helyezettjétől.

2017.10.22 Vasárnap / 17:45
1:4
(0:2, 0:1, 1:1)
Nézőszám: 3 181
Steinbach Black Wings Linz
KUBUS, PIRAGIC, SOÓS, VYLETA
Carruth (Rajna) - Uotila, Jyrkkiö, Erdely, Latendresse, Gilbert - Harty, Vidmar, Luttinen, Hari, Lovecchio - Stipsicz, Szabo, Szabo, Music, Sarpatki - Manavian, Reisz, Vincze
Ouzas (Janny) - Lukas, Dorion, Lebler, Locke, Hofer - Kirchschläger, D'Aversa, Broda, Schofield, DaSilva - Fechtig, Piche, Spannring, Gaffal, Moderer - Kragl, Freunschlag, Ober, Lukas, Franz
Gólszerzők: Manavian ill. Hofer, Hofer, Schofield, Lebler
Kiállítások: 12 ill. 18

Kiegyenlített küzdelem folyt a jégen csapatunk Linz elleni találkozójának első perceiben, a nagyobb helyzeteket azonban a hazaiak szolgáltatták, Luttinen kapott kiváló passzt Háritól, majd Gilbert adta be középre a pakkot Erdély elé. Az ötödik percben Latendresse-t látták szabálytalannak a játékvezetők, de a fórban nem tudott veszélyeztetni a vendég alalkulat. A kiegészülés után Spannring és Jyrkkiö pihenhetett, négy a négy ellen pedig Hári és LoVecchio került helyzetbe. Uotila szerzett harcosan korongot, de akadályozták, a késleltetett kiállítás alatt pedig Manavian lőhetett a kékről. Négy a három ellen Gilbert kapott jó passzt a kapu mögül, majd a kiegészülés után fordult a kocka, ezúttal Szabó Krisztiánnak kellett pihennie. A fórt fél perc alatt ki is használták a vendégek, Fabio Hofer lövése került a hálóba (0-1). Újabb létszámfölényes helyzet következett, ezúttal csapatunk támadhatott öt a négy ellen, de nem sikerült az egyenlítés. 6 perccel az első harmad vége előtt kettőre növelte az előnyét a Linz, a második gólját szerezte a mérkőzésen Fabio Hofer, aki egy közeli lövéssel talált be (0-2). A találat után Erdély kínálta meg Ouzast, a következőkben pedig előbb Gilberték, majd pedig a vendégek hagytak kihasználatlanul egy előnyt.

Az áthúzódó kiállítás miatt linzi támadásokkal indult a középső játékrész, de nem kerültek közel a gólszerzéshez az osztrákok. Öt az öt ellen is beszorította együttesünket Troy Ward gárdája, egy kontrából azonban előbb Sárpátki, majd Szabó Dániel alakított ki veszélyes helyzetet. Locke újabb kiállítása alatt Erdélyt lökték rá Ouzasra, aztán már öt az öt ellen Luttinen előtt nyílt lehetőség. 7 perccel a második harmad vége előtt előnybe került csapatunk, ám ebből a fórból a Linz szerzett találatot, Schofield lövése pattant át Carruth mamutján. (0-3). Két Manavian-lövés jelenthette volna a Fehérvár AV19 első gólját, azonban mindkétszer csak kapuvasig jutott a korong. Ugyanez történt négy perccel a harmad vége előtt, Broda kiállítása alatt újra francia bekkünk bombája után csörgött a vas. Százszázalékos helyzetben Erdélyt akasztották, így büntető következhetett, ám Ouzas magabiztosan hárított. Helyzetet helyzetre halmozott csapatunk a játékrész végén, de maradt a 0-3.

A harmadik harmadban alaposan nekiment ellenfelének a Fehérvár AV19, a 42. percben pedig a hálóba is került a korong, de a gólt a játékvezetők magasbot miatt érvénytelenítették, LoVecchio juttatta a kapuba a játékszert. A következőkben is Ouzas kapuja előtt folyt a játék, ám a vendégek hálóőre áthatolhatatlannak tűnt. Uotila és DaSilva akaszkodtak össze egy helyzet után csapatunk kapujánál, majd már öt az öt ellen Locke passzolt keresztben az üresen álló Lebler elé, kapusunk azonban bravúrosan hárított. Újabb előnyös találatot szerzett a vendég alakulat 7 perccel a vége előtt, Dorion kékvonalas lövésébe Brian Lebler tette bele jól az ütőjét a kapu előtt (0-4). A négygólos vendégvezetés ellenére ment előre Benoit Laporte együttese, előbb Gilbert szólózhatott, majd Fechtig kapott két percet bottal lökésért, Manaviannak pedig végre összejött a kékvonalas bombagól, az eltiltásából visszatérő hátvéd védhetetlenül lőtt a hálóba (1-4). Mindent egy lapra feltéve levitte kapusát csapatunk vezetőedzője, de sem a szépítés, sem pedig az üreskapus gól nem jött össze az együtteseknek.