Háromgólos vereség a címvédőtől

• 2017.12.28. 22:07
A Fehérvár AV19 bécsi vendégjátékán nem sikerült megszereznie a győzelmet, a tabellaelső kétgólos hátrányból fordítva nyerte meg a mérkőzést. A hazaiak előbb két előnyből szerzett góllal egyenlítettek, majd hátrányból is betaláltak. Tizenegy fordulóval az alapszakasz vége előtt csapatunk a nyolcadik helyen áll.

KINCSES, SMETANA, GATOL, NEMETH
Lamoureux (Tschrepitsch) - Fraser, Klubertanz, Pollastrone, Holzapfel, Schneider - Hackl, McKiernan, Wukovits, Sharp, Tessier - Cuma, Brocklehurst, Nödl, Vause, Rotter - Nissner, Lakos, Fischer, Großlercher, Hartl
Carruth (Rajna) - Stipsicz, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Luttinen, Latendresse, Gilbert - Harty, Szabo, Vincze, Music, Reisz - Szaller, Vizi, Kocsis, Kiss
Gólszerzők: McKiernan, Sharp, Holzapfel, Fischer, Schneider ill. Kiss, Gilbert
Kiállítások: 10 ill. 10

Ales Music visszatért, ám Brett Palint és Jeff LoVecchiot, valamint Szabó Krisztiánt kisebb sérülés miatt továbbra is nélkülöznie kellett Hannu Järvenpää-nek a karácsony utáni első összecsapáson. Carruth védésével kezdődött a Fehérvár AV19 Vienna Capitals elleni mérkőzése, majd Lakos próbálkozását kellett tisztáznia hálóőrünknek. Egy korongvesztés után azonban már a vendégek indulhattak, Kiss Zsombor csapott le a játékszerre és egy csel után a hálóba lőtt, ezzel megszerezve a vezetést (0-1). Wukovits kiállítása miatt előnyben folytatódott a találkozó, ám csapatunk nem tudott nyomást gyakorolni a hazai kapura a fórban, sőt, Carruthnak kellett hárítania McKiernan megugrása után. Gilbert került helyzetbe a játékrész közepén, de Tschrepitsch a helyén volt, majd a másik oldalon Rotter forgatott a kapu mögött, előre passzolt, de Vause kihagyta a ziccert. Újra korongot vesztett a Bécs Carruth ketrece előtt, Gilbert megindult, és nem is hibázta el a szólót (0-2). Stipsicz szabálytalankodott hat perccel a harmad vége előtt, Fischer a kék vonalról próbálkozott a létszámfölényben, ezt még védte az amerikai hálóőr, de Ryan McKiernan lövése már átjutott Carruthon. A játékvezetők kapusakadályozás miatt vissza is nézték a találatot, de végül a szabályos gól mellett döntöttek (1-2). Ismét kiállítás következett, megint Stipsiczet büntették a játékvezetők, ezt a fórt pedig már gyorsan kihasználta a Bécs, McKiernan bombájába MacGregor Sharp ért bele a kapu előtt (2-2). Az egyenlítés után Lakos kapott két percet fogásért, de Brocklehurst indulhatott egy az egyben, ám Carruth védett, a hazai kapu előtt pedig Gilbert lőtt oldalról. Musicot büntették az első 20 perc végén, azonban újabb akcióig már nem jutott a tabella első helyezettje.

A harmad eleji előnyben ugyan felálltak a sárgamezesek, de igazán veszélyes helyzetig nem jutottak. A 24. percben azonban már átvette a vezetést a címvédő, Rotter kapu mögül visszatett passzát a középen egyedül maradó Riley Holzapfel vágta a hálóba (3-2). Továbbra is támadásban maradt Serge Aubin együttese, a mérkőzés első felében közel háromszor annyi kapura lövést jegyeztek Rotterék. McKiernan akasztotta Erdélyt a 28. percben, így jöhetett a harmadik fehérvári előny, de egy védekező harmadban eladott korongból Mario Fischer indulhatott, és nem is hibázott (4-2). A gól után kapust cserélt Hannu Järvenpää, de nem változott a játék képe, a hazaiak akarata érvényesült. Rajna jól kezdett, csapatunk beszorult a harmad második felében, de kapusunk jól állta a sarat a folyamatos bécsi támadások során. Az utolsó percre kijöttek a szorításból Erdélyék, a második etapot pedig Manavian próbálkozása zárta.

Kiegyenlített játékot hozott a záró játékrész eleje, Erdély lőhetett ziccerben, de Tschrepitsch védett, majd Rajna állta Vause lövésének útját. Bár továbbra is többet birtokolta a korongot, ám kevesebb helyzetet alakított ki, és együttesünket továbbra is védekezésre kényszerítette a hazai gárda. Musicot ütközték le a palánk mellett a harmad közepén, Manavian pedig megtorolta volna az esetet, ha a játékvezetők közbe nem lépnek, de végül öt az öt ellen folytatódott a mérkőzés. Stipsicz lőtt kétszer a kékről, majd Kógert látták szabálytalannak a játékvezetők, de ezúttal nem tudott élni a lehetőséggel a vendéglátó. Meddő bécsi mezőnyfölényt láthatott az Albert Schultz Eishalle közönsége a következőkben, mígnem Großlercher kapott kiállítást magas bottal való játékért, Rajna Miklós is lekorcsolyázott, de hat a négy ellen sem sikerült átjuttatni a korongot a gólvonalon. Kiegészült a Bécs, Fischer korongot szerzett, Peter Schneiderhez passzolt, aki egy üreskapus találattal végleg eldöntötte a mérkőzést.

Fotó: Leo Vymlatil