Győzelemmel kezdte a playoffot ifjúsági csapatunk

• 2017.02.23. 17:41
Az EBJL playoff első találkozóját a Fehérvár AV19 7:1-re megnyerte, ezzel begyűjtve első győzelmét a Klagenfurttal folytatott párharcban. A mérkőzést Kiss Dávid, vezetőedző értékelte.

SÓS, VARJÚ, MAYER, ÁRKOVICS
Horvath (Pinczes ) - Halasi , Vas , Buzas , Csaszar , Mihaly - Horvath , Bognar , Kovacs , Almasi , Dezsi - Balajthy , Fekete , Sabian , Retfalvi , Vincze - Horvath , Nemeth , Pinczes , Szücs , Somogyi
EC-KAC
Vorauer (Idziorek ) - Pekler , David , Rassl , Rainer , Greier - Hörner , Mossegger , Schaden , Sorger , Nusser - Laussegger
Gólszerzők: Szücs, Mihaly, Kovacs, Szücs, Buzas, Kovacs, Almasi ill. David
Kiállítások: 14 ill. 10

Nem úgy kezdődött a hazai csapat számára a mérkőzés, ahogy azt szerették volna, hiszen a két sorral érkező Klagenfurtot már a meccs első harmadában térdre akarták kényszeríteni. A harmad első felében két emberelőnyt sem sikerült kihasználnia fehérvári fiataloknak, végül a tizenkettedik percben Szűcs talált be a vendég kapuba. A gól után két emberhátrány következett, amit sikeresen kivédekezett csapatunk, de David lövésével szemben Pinczés már tehetetlen volt, így 1:1-es állással vonulhattak öltözőbe a csapatok. (1-1)

A második játékrészben felpörgött EBJL csapatunk, és Mihály góljával már a második percben magához vette a vezetést, majd Kovács Alex is betalálta a Klagenfurt kapujába. A harmad felénél ismét Szűcs góljának örülhettek a hazaiak, majd Császár passzából Buzás is felkerült a gólszerzők listájára. (5-1)

Az utolsó harmadban fegyelmezetlenebbé vált a fehérváriak játéka, összesen öt kiállítást szedtek össze játékosaink a harmadik játékrészben, de védelmünk a helyén volt és a hátrányok alatt folyamatosan felszabadította Pinczés kapuját. Az ötvenedik percben Kovács Alex megszerezte második gólját, majd az egyik emberhátrány alatt Almási is bevette Vorauer kapuját, így U18-as csapatunk 7-1-re győzte le klagenfurti ellenfelét a EBJL playoff első mérkőzésén. (7-1)

A találkozót Kiss Dávid, vezetőedző értékelte: „Kezdetben elég óvatosan játszottunk, ami úgy gondolom, hogy a rutintalanságunknak köszönhető. Az ellenfél két sorral jött, így az volt a terv, hogy minél hamarabb lefárasztjuk őket, sajnos ez nem sikerült. A második harmadban nagyon elégedett voltam a mutatott játék képével, sokat támadtunk és sok volt a kapura lövésünk, aminek meg is lett az eredménye. A harmadik játékrészben sok kiállítást szedtünk össze, és kicsit fegyelmezetlenebben játszottunk, azt láttam, hogy felvettük a Klagenfurt játékstílusát. Ettől függetlenül büszke vagyok rájuk, ügyesen játszottak és helyt álltak a srácok, de igyekszünk ezt a playoff negyeddöntőt minél hamarabb lezárni, és készülni az előttünk álló mérkőzésekre. Fontos kiemelnem a negyedik sorunkat, hiszen bebizonyították, hogy fontos elemei a csapatnak, és gólokat szereztek.”