Győzelem, hátrányból fordítva

• 2017.10.06. 21:21
A Fehérvár AV19 hátrányból fordítva, Arttu Luttinen duplájával 2-1-re nyert a Dornbirn ellen és megelőzte riválisát a tabellán. A sikerben óriási szerepet vállalt a 35 védést bemutató Rajna Miklós.

2017.10.06 Péntek / 18:45
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Nézőszám: 2 965
Dornbirn Bulldogs
ZRNIC, SMETANA, ZGONC, SOÓS
Kornakker (Rajna) - Uotila, Manavian, Luttinen, Hari, Vincze - Harty, Vidmar, Erdely, Latendresse, Lovecchio - Stipsicz, Szabo, Szabo, Music, Szita - Jyrkkiö, Kocsis, Reisz, Sarpatki
Quemener (Stroj) - Magnan, Gauthier Leduc, D'Alvise, Arniel, Grabher Meier - McMonagle, Connelly, Fraser, Sylvester, Reid - Caruso, Vallant, Pance, Timmins, Neubauer - Wolf, Haberl, Häußle, Macierzynski
Gólszerzők: Luttinen, Luttinen ill. Neubauer
Kiállítások: 2 ill. 8

Reid lövésével indult a találkozó, majd közel két percre kapujához szegezte ellenfelét a Fehérvár AV19, nehezen tudta kijuttatni harmadából a korongot a Dornbirn. A 4. percben mégis a vendégcsapat szerzett vezetést, Pance megpattanó kísérlete az üresen maradt Henrik Neubauer elég került, aki közelről, Rajna lábai között fonákkal pöccintett a hálóba. (0-1) Music és Szabó Krisztián összjátéka után gyorsan jöhetett volna a válasz, de az éles szögből érkező játékszer egy védő ütőjéről vágódott mellé. Helyzeteket nem, viszont küzdelmes játékot hozott a következő néhány perc, majd érkezett a mérkőzés első kiállítása, Arniel révén. Az előnyben sikerült felállni, a visszatérő Manavian húzásába LoVecchio próbált beleérni, de végül mellé pattant a korong, a vendégek kiegészülése után pedig Hárit látta szabálytalannak a Smetana-Zrinic bírópáros. Jól tördelte a voralbergiek fórjátékát a hazai alakulat, nagyobb helyzet nélkül telt el a büntetés. A harmad utolsó perceire ismét megélénkült a találkozó. Luttinen, a tőle megszokott, remek, kapu mögül érkező passza ezúttal Hárit találta meg, de lövését védte Quemener, így maradt az egygólos dornbirni előny.

Nagyobb lehetőség nélkül telt el a második játékrész első öt perce, majd Reisz került helyzetbe a kapu előtt, de nem tudta azt értékesíteni. A másik oldalon Timmins életerős próbálkozását Rajna védte sisakkal. Mivel a játékvezetők szerint a fejvédő ebbe olyan szinten megsérült, hogy nem folytathatta benne a játékot, a hálóőrnek Kornakker maszkját kellett felvennie arra a néhány másodpercre, amíg a cserepadon az övét javították. Music a rövid oldalon próbálta meglepni közelről Quemenert, aki jól zárt, Conellyt azonban az akció után kiszórták a játékvezetők, jöhetett a második hazai fór. Azonban ez is kihasználatlanul maradt, viszont Wolf váltotta a büntetőpadon társát, így újra öt a négy ellen próbálkozhattak Benoit Laporte tanítványai. Vidmar és Uotila távolról próbálták átlőni a vendégek védelmét, de nem rezzent a „bulldogok” hálója. Immáron teljes létszámnál McMonagle tesztelte kapásból Rajnát, aki biztosan hárított. A harmad végét megint „megnyomták” a fehérváriak, Vidmar, Luttinen, Vincze és Hári is lőhetett, de vagy Quemener vagy a védők nyúltak közbe. A nagy nyomást azonban nem tudta hiba nélkül átvészelni a Dornbirn, Leduc-ot állították ki, ezt a lehetőséget pedig már gólra váltotta a magyar együttes. A 38. percben Arttu Luttinen középről, nagyszerűen lőtte ki a jobb felsőt, miután Latendresse passza LoVecchioról elé került, ezzel első EBEL-találatát szerezve. (1-1)

Bekezdett a Lovecchio-Latendresse-Erdély trió a harmadik játékrészben, csak komoly nehézségek árán tudott felszabadítani az osztrák csapat, de végül átvészelte a nyomást. Kiegyenlítetté vált a játék, majd Hári megindulása után fonákkal pöckölte kapura a korongot közelről, Quemener mamuttal kitolta, Vincze duplázott, de ezt is védte a kapus. Rajnának is akadt dolga, de magabiztosan hárított Arniel kísérlete után, Grabher-Meier pedig a félig üresen maradt kapu torkában hibázott, így maradt a döntetlen. A harmad felénél Sylvester két lövését szedte ki Rajna, míg Háriét Quemener. Az 55. percben óriási lehetőség maradt ki, Vincze a kék vonalnál szerzett korongot, az elfekvő védő mellett Hárihoz passzolt, aki fonákkal emelte volna át a dornbirni kapus mamutján a játékszert, de abban elakadt, a duplázás már nem jött össze, tisztázni tudtak a vendégek. Arniel egy szólóval válaszolt, Rajna hárított. Egy perccel később ismét Vincze tört be, megállították, a lecsorgó korong azonban Luttinen elé került, aki kíméletlenül lőtt a bal alsóba, ezzel duplázott, a Fehérvár fordított. (2-1) Fraser két próbálkozását védte a másik oldalon a magyar hálóőr, Dave MacQueen pedig kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre az utolsó percben, de ez is kevésnek bizonyult.
A Fehérvár AV19 ismét óriási küzdött hazai jégen, a Salzburg elleni találkozóhoz hasonlóan ezúttal is 2-1-re nyert, nagyon fontos három pontot szerzett, amivel megelőzte a Dornbirnt a tabellán és feljött a 10. helyre. A sikerben óriási szerepet vállalt 35 védést bemutató Rajna Miklós.