Quemener (Stroj) - Magnan, Gauthier Leduc, D'Alvise, Timmins, Reid - McMonagle, Connelly, Fraser, Sylvester, Grabher Meier - Caruso, Vallant, Pance, Arniel, Neubauer - Wolf, Haberl, Häußle, Macierzynski
Carruth (Rajna) - Uotila, Manavian, Erdely, Latendresse, Gilbert - Harty, Vidmar, Luttinen, Hari, Lovecchio - Stipsicz, Szabo, Vincze, Music, Sarpatki - Jyrkkiö, Szabo, Reisz, Kiss
Gólszerzők: Arniel, Arniel ill. Hari, Gilbert, Latendresse
Kiállítások: 10 ill. 6

Mezőnyjátékkal kezdődött a Fehérvár AV19 mérkőzése Dornbirnban, majd egy-egy helyzet után mindkét oldalon, előnybe került együttesünk. A fórban végig bent tartotta a korongot a vendég gárda a Dornbirn kapuja előtt, végül Hári János révén a vezetés is meglett, támadónk egyéni akció után lőtt a rövid sarokba (0-1). A gól felpaprikázta a mieinket, beszorították a „Bulldogokat” egészen a harmad közepéig, amikor először Sárpátki, majd LoVecchio lőhetett volna. A 12. percben kijött a szorításból a hazai együttes, egyre aktívabbak lettek Carruth kapuja előtt, mígnem Ziga Pance ugratta ki James Arnielt, a támadó pedig nem is hibázott (1-1). A hátralévő időben kiegyenlítődött a játék képe, a harmad végén pedig Hartynak kellett kiülnie, de a fórból nem tudott veszélyeztetni a vendéglátó.

Carruthnak kellett hárítania az áthúzódó kiállítás alatt, de sikerült igazán veszélyes helyzeteket kialakítania a Dornbirnnak. A kiegészülés után is folytatódott a hazai fölény, csapatunk pedig főleg kontrákkal próbálkozott, komolyabb nyomás nélkül, mígnem Gilbert indult meg a jobb oldalon, de az osztrákok kapusa védett. A hatodik percben a Luttinen-LoVecchio-Hári sor veszélyeztetett többször, de két üreskapus helyzetből és egy kijátszott akció során sem sikerült újra megszerezni a vezetést. A harmad derekán Vincze akarta átemelni a játékszert a hazaiak hálóőrén, de nem járt sikerrel. LoVecchio kiállítása nehezítette együttesünk dolgát a következő percekben, de nem tudott veszélyeztetni a Dornbirn. Egyre nőtt a fehérvári mezőnyfölény a harmad második felében, ez végül a 34. percben érett góllá, David Gilbert tette rá a kapura a korongot, ami átcsorgott a hazaiak kapusán (1-2). A játékrész vége előtt Ziga Pance kapott 2+2 perces kiállítást palánkra lökésért, de maradt az egygólos fehérvári vezetés.

Egy Manavian-bombáig jutott a Fehérvár AV19 a harmadik harmad eleji előnyben, majd Carruth hárított egy szólót. Már öt az öt ellen a Dornbirn alakított ki újabb helyzeteket, Luttinen kiállítása után pedig az egyenlítés is összejött, James Arniel talált be, aki egy kapu előtti csellel elfektette Carruthot és a hálóba lőtt (2-2). A következő támadásban Caruso távoli lövése jött ki kapusunkról, de a helyzet ezúttal kimaradt. Csökkent a tempó a harmad közepére, vendégoldalon egy újabb előny maradt ki, majd az utolsó öt percre mindkét csapat növelte a sebességet, az egyik oldalon Erdély, míg a másikon Matt Fraser hibázott egy helyzetet. A játékrész vége előtt Connellyt látták szabálytalannak a játékvezetők, Benoit Laporte pedig időt is kért, azonban a hátralévő időben nem sikerült a gólszerzés.

Előnyben kezdhette meg a hosszabbítást csapatunk, Manavian, majd Vidmar lövését védte Quemener. A kiegészülés után indulhatott volna a Dornbirn, de jól működött a védelem. Folyamatos játék mellett mindkét együttes előtt ott volt a lehetőség a gólszerzésre, de végül büntetőkkel dőlt el a mérkőzés. Hazai oldalon McMonagle és Reid is hibáztak, míg Matt Fraser belőtte, csapatunkból pedig Hári János és Olivier Latendresse volt eredményes, ezzel a Fehérvár AV19 szerezte meg a bónuszpontot.

Fotó: DEC/GEPA Pictures