Győzelem a szezonnyitón

• 2018.09.14. 21:48
A Fehérvár AV19 magabiztos játékkal, az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna döntője után másodszor is legyőzte horvát ellenfelét az évad első mérkőzésén.

2018.09.14 Péntek / 18:45
5:2
(2:0, 3:2, 0:0)
Nézőszám: 3 150
KHL Medvescak Zagreb
SIEGEL, SMETANA, GATOL, KASPAR
Kornakker (Carruth) - Stipsicz, Tikkanen, Szabo, Erdely, Sofron - Harty, Szabo, Koger, Hari, Philips - Laday, Glenn, Luttinen, Koskiranta, Kuralt - Szabo, Sille, Reisz, Szita
Rosandic (Corbeil) - Sauve, Manavian, Olden, Sylvestre, Svensson - Puzic, Hardy, Puskarich, Samuels-Thomas, Mauldin - Kudelka, Deutsch, Simsic, Armstrong, Perkovich - Cepon, Sijan, Zanoski, Brine, Ficur
Gólszerzők: Sofron, Erdely, Koger, Koger, Luttinen ill. Olden, Hardy
Kiállítások: 8 ill. 4

Fehérvári támadással kezdődött csapatunk első mérkőzése az EBEL 2018/2019-es évadában, Phillips tört be a harmadba, de a játékvezetők lest fújtak, így nem sikerült befejezni az akciót. Hazai ütőkön járt a pakk a következőkben, a negyedik percben Kóger és Erdély összjátéka után kellett védenie a vendégek kapusának. Sofron szerzett korongot harcosan a fehérvári harmadban, ám egyéni akciója után lövése mellé ment. Kuralt próbálkozhatott többször közelről, de Rosandic bravúrral hárított. A játékrész közepén Koskiranta-Luttinen volt a korong útja, de támadónknak nem sikerült a hálóba juttatnia a pakkot. Koskiranta átadása után Kuralt is próbálkozhatott, de Rosandic ismét hárított. Csapatunk uralta a játékot a harmad első felében, a Zágráb első helyzetére a 12. percig kellett várni, ekkor Manavian adta be a korongot Sylvestre-nek, ám Carruth a lepkéssel hárított. Egy perccel később azonban már rezzent a háló, méghozzá Rosandic mögött, aki a kapu mögé korcsolyázott a korongért, ám Sofron megszerezte azt és az üres hálóba lőtt (1-0). Maradt a fehérvári fölény a gól után is, két perccel később pedig már kettő volt csapatunk előnye, ezúttal Erdély Csanád értékesített egy beadást (2-0). Az első játékrész Stipsicz kiállítása után hátrányban zárult, de maradt a kétgólos előny a szünetre.

A középső etap elején Manavian próbálkozott, majd Svensson lövését védte Carruth. Luttinen kiállítása után újra öt a négyben támadhattak a vendégek, 11 másodperccel a kiállítás letelte előtt pedig Sondre Olden lövése pattant meg egy ütőn a kapu előtt és Carruth válla mellett a kapuba vágódott (2-1). Nagy helyzetek továbbra is a vendégek kapuja előtt adódtak, a nyomás pedig a 27. percre érett góllá, Kóger szólózott és egy csel után a kapuba vágta a pakkot (3-1). Nem változott a játék képe a harmadik fehérvári találat után sem, sorra alakították ki a helyzeteket Hannu Järvenpää tanítványai, a másik oldalon viszont Carruthnak kevés dolga akadt. A 33. percben Samuels-Thomas szabálytalankodott, ezt egy szépen kijátszott akció után Kóger Dániel révén ki is használta a gárda, csapatkapitányunk jó ütemben csapott bele a korongba a kapu előtt (4-1). Az első nagyobb helyzetéből szépített a Zágráb, Kyle Hardy bombája után (4-2), nem maradt azonban sokáig a kétgólos különbség, egy kipattanót Arttu Luttinen értékesített három perccel a dudaszó előtt (5-2). A harmad fehérvári mezőnyfölénnyel és hazai helyzetekkel zárult.

A záró húsz perc elején Koskirantát büntették a játékvezetők, de öt a négy ellen sem jutott át a fehérvári védelmen a Zágráb, így maradt a háromgólos hazai előny. Már egyenlő létszámnál sem változott a helyzet, a játék főleg Rosandic kapuja előtt zajlott, a másik oldalon csak Samuels-Thomas és Mauldin helyzete jelentett veszélyt. A 48. percben újabb zágrábi előny következett, miután Reisz szabálytalankodott. Olden kékvonalas bombája után Sauve lövését kellett védenie Carruthnak. Erdély indulhatott meg már öt az öt ellen, de nem sikerült betörnie a kapu elé, aztán Szabó Dániel távoli lövése csúszott el a kapu mellett. Öt perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Erdély passzolt Sofronhoz, ám ez kimaradt, ahogy a másik oldalon Svensson közeli próbálkozását hárította Carruth. Felpörgött a végére a vendég együttes, sorra alakították ki a helyzeteket, előbb egy szépen kijátszott akció után Sauve próbálkozott, majd egy kipattanó Samuels-Thomas ütőjéről a kapuvasra pattant, ezután újra Carruthnak kellett védenie. A záró percekben újra csapatunk akarata érvényesült, a Zágráb kevés helyzetig jutott, így pedig a Fehérvár AV19 háromgólos győzelemmel nyitotta az EBEL 2018/2019-es szezonját!