Fontos pontokat vitt el a DAB

• 2017.01.02. 20:18
A Fehérvári Titánok csapata 3-2-es vereséget szenvedett a Dunaújváros ellen. Kóger István együttese így fontos pontokat veszített a rájátszásért vívott küzdelemben.
Kiállítások:
Azari szólójával indult a mérkőzés, Lemay védett nagyot a 40. másodpercben. A kanadai kapusnak akadt több dolga az első percekben, a DAB nem igazán engedte ki saját harmadából a hazai csapatot. Az 5. percben azonban már ő is tehetetlen volt, a MOL Liga legponterősebb játékosa, Keegan Dansereau húzta el előtte a korongot, majd a hálóba pöccintett. (0-1) A bekapott góltól felpörögtek a Titánok, megnőtt a forgalom Koitmaa kapuja előtt, de komoly helyzetig nem jutott a fehérvári együttes. Magas tempó és sok ütközés jellemezte a játékrész közepét, az első kiállítást Mazzag kapta, de nem ütközés, hanem gáncsolás miatt a 13. percben. A vendégek ugyan fel tudtak állni a támadóharmadban, Lemaynek nem akadt dolga a két perc alatt. A kiegészülés után Hamvai passzából Shupe veszélyeztett, de Koitmaa a helyén volt, átért a lövésre. Felélénkült a játék, Just szerzett korongot a DAB kapuja mögött, Kocsishoz passzolt, aki az érkező Krogh elé tálalt, a kanadai hátvéd kapáslövését védte az észt, majd az ellentámadásból Becze próbálkozott, de nem tudott túljárni Lemay eszén. A harmad utolsó percében kinyíltak a fehérváriak, ezt pedig Danil Kaskov büntette góllal, egy kiugratás után nem hibázott ziccerben. (0-2) A játékrészt Krogh és Kaskov páros kiállítása zárta, így négy a négy ellen kezdték a csapatok a középső etapot.

Amit dunaújvárosi helyzetek nyitottak, a legnagyobbat Becze hagyta ki, három támadó vihette a korongot egy védőre, az ex-fehérvári játékos a kapu torkából, de éles szögből emelt mellé a keresztpassz után.  A 24. percben Török kiállítása miatt jöhetett az első hazai emberfór. Ugyan többször lövőhelyzetbe kerültek a fehérváriak, a dunaújvárosiak jól blokkoltak, így nem sikerült kihasználni a lehetőséget. A találkozó felénél túl sok újvárosi tartózkodott egyszerre a jégen, így ismét próbálkozhatott a Titánok emberelőnyös sora. Ezúttal sokkal hatékonyabbnak bizonyult a Titánok speciális egysége, Reisz is megtornáztatta Koitmaat, majd Vincze tört be a kapu elé erőszakosan, kapura húzta a korongot, ezt még védte a hálóőr, a kipattanóra azonban érkezett Just és a hálóba bombázott. (1-2) A gól előtt Becze akasztotta Vinczét, a találat a késletetett kiállítás ideje alatt született, így ugyan a korábbi kiállított visszajöhetett, maradt két percig emberelőnyben a hazai együttes, ez a fór azonban már kihasználatlanul maradt. A 36. percben Szabó Krisztián ütközte le Pált a sarokban, Lencsés érkezett elégtételt venni a fehérvári támadón. Az ökölcsata után a két érintettet végleges fegyelmi büntetéssel sújtotta a Gangel-Vas bírópáros, a székesfehérvári játékosnak azonban fejre-nyakra irányuló támadásért is bűnhődnie kellett, így öt percig emberhátrányba kerültek a Titánok. Három percen át tartották magukat a hazaiak, ekkor egy lövés kijött Lemayről, Azari Zsolt pedig a hálóba vágta a kipattanót. (1-3) A szabályok értelmében maradt az újvárosi fór a gól után is, ami így átnyúlt a harmadik harmadra.
Gyorsan lepörgött a maradék fél perc a hátrányból a záró játékrészben, a kiegészülés után pedig Kiss Patrik indult meg, első lövését még védte Koitmaa, a kipattanót azonban remekül húzta el a kapus mellett és szépített. (2-3) Kocsis kiállítása miatt újból 5 a 4 ellen próbálkozhattak a vendégek. Kiválóan zárt a fehérvári védelem a két percben, komolyabb lehetőségi nem jutott a Dunaújváros, a visszatérő Kocsis pedig centikkel lőtt a kapu mellé egy lecsorgó korongot a túloldalon.  A játékrész felénél Láday tört be a kapu elé oldalról, de nagy helyzetben mellé lőtte az élén álló játékszert. Becze és Cseter lövése törte meg a helyzetek csendjét, majd Krogh beemelt korongjába Reisz ért bele, de Koitmaa védeni tudott. Egy perccel a találkozó vége előtt sikerült kiharcolni bulit a támadóharmadban, Kóger István időt is kért rögtön és kapus helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre. Orbán keresztpassza után Krogh előtt adódott lehetőség, de lövését hárította a hálóőr, ennél többre pedig már nem maradt idő. A Dunaújváros 3-2-re nyert és három ponttal távozott Székesfehérvárról. A Titánok így továbbra is 8. helyen állnak a tabellán 35 ponttal, pénteken pedig a 9. Ferencváros otthonába látogatnak. A találkozó sorsdöntő is lehet a rájátszásba kerülésért vívott csatában.