Fontos győzelem a Ferencváros otthonában

• 2017.01.06. 21:21
Kóger István tanítványai a harmadik harmadban mutatott kiváló játéknak köszönhetően megfordították a mérkőzés állását és rendkívül fontos három pontot szereztek meg a közvetlen rivális Ferencváros otthonában.

Kiállítások:

Kiegyenlített küzdelemmel indult az első harmad, érezhető volt, hogy mindkét csapat számára nagyon fontos a három pont elhozatala. Három perccel a mérkőzés kezdete után Schwindt egy hibát kihasználva egy szólóból megszerezte a vezetést a Ferencváros csapatának (1:0). A gól után támadásba lendültek a Titánok, de Láday lövése elkerülte a kaput, majd Vincze Péter akadályozta ellenfelét, így két percre a büntetőpadra küldték a játékvezetők. Kevéssel emberhátrányunk lejárta előtt, a ferencvárosi gólszerző is szabálytalankodott, így a másfél percig a Titánok is előnyben játszhattak, de Láday, Just és Krogh távoli lövéseit is hárította Soós. A játékrész feléhez közeledve Kovácsot is kiállították két percre, így újabb emberelőnyhöz jutott a fehérvári csapat, de a vendégek próbálkozásait a ferencvárosi védelem kitűnően hárította. Nyolc perc volt hátra az első harmadból, amikor Kiss Patrik és Soós kerültek szembe egymással, de a hálóőr védeni tudta a fiatal fehérvári támadó lövését, majd vendég oldalon többször is Scola bravúrjaira volt szükség. Négy perccel a játékrész vége előtt Erdei beadása után Tóth Renátó egyenlített (1:1), majd másfél perccel találatot követően Rafaj távoli lövésével szemben tehetetlen volt Scola, így a harmad végén újra előnyhöz jutottak a zöld fehérek (2:1).

A második játékrész kezdetén Justot bottal akasztásért büntették két perccel a játékvezetők, de nem kellett sokáig emberhátrányban játszania a vendég gárdának, hiszen fél perccel később Hietamakit is büntetőpadra küldte a Halassy-Babic páros. A kiállítások alatt felváltva támadtak a csapatok, de a próbálkozásokat egyik oldalon sem követte gól. A harmad feléhez közeledve többször is veszélyeztetett mindkét gárda, végül a hazai védelem tört meg, és Shupe megszerezte az újabb egyenlítő találatot (2:2). A gólt követően folyamatos nyomás alá helyezték kapunkat a zöld-fehérek, de Scola újabb bravúrokat mutatott be, azonban a harmincadik percben ferencvárosi támadásnál Szappanosnak már sikerült átjuttatnia a korongot a gólvonalon, ezzel újra átvették a vezetést a Ferencváros (3:2). A gól után felpörögtek a fehérvári játékosok, és Sumi szabálytalansága után ismét létszámfölényben támadhatták Soós kapuját, de Hamvainak és Kroghnak sem sikerült túljárnia a hálóőr eszén, így az emberelőny kihasználása ezúttal sem sikerült. Hat perc volt hátra a második harmadból, amikor Kiss Patrik révén emberhátrányba kerültek a vendégek, de helyzeteit a Ferencváros sem tudta kihasználni. A játékrész végén komolyabb helyzeteket egyik csapatnak sem sikerült kialakítani, így egy gólós hátránnyal vonulhattak öltözőbe Kóger István fiai.

Az utolsó harmad első helyzete Just nevéhez fűződik, majd Vizivel szemben szabálytalánkodott Kiss Ákos, így újra egy kiállítás következett, de az emberelőny alatt nem sikerült komolyabb helyzetet kialakítanunk. Négy perccel a játékrész megkezdése után Krogh és Rafaj Attila ökölpárbaja után mindkettejüket a büntetőpadra küldték a játékvezetők. Sumi és Tendler is Scola kapujára tört, de kapusunk a helyén volt, így nem tudta növelni előnyét a hazai gárda. A játékrész felénél Hamvai szerzett korongot és kíméletlenül kilőtte a jobb felsőt,  így újra egyenlíteni tudott csapatunk (3:3). Nagy tempót diktált mindkét csapat, fehérvári oldalról Krogh és Erdei próbálta bevenni Soós kapuját, majd Scolának is védenie kellett Hietamaki és Tendler lövéseit. Hat perccel a mérkőzés vége előtt egy kipattanót Láday próbált értékesíteni, de Soós hárított, végül Vincze Péter jutatta át a korongot a gólvonalon a kapuvas mellett (4:3). Hiába hozta le kapusát a Fradi, védelmünk a helyén volt, így a Fehérvári Titánok három ponttal távoztak a Pesterzsébeti Jégcsarnokból, ezzel pedig nagy lépést tettek a rájátszás felé.