Ezúttal is a büntetők döntöttek

• 2017.12.19. 22:22
Két nap alatt a második, büntetőpárbajig tartó mérkőzését játszotta a Fehérvár AV19. Csapatunk a Bolzano otthonában, bár ledolgozta kétgólos hátrányát, a szétlövésekben alulmaradt. így ezúttal is egy pontot szerzett.
KELLNER, NIKOLIC, PARDATSCHER, SCHAUER
Tuokkola (Smith) - Marchetti, Egger, Halmo, Sointu, Frank - Tomassoni, Gartner, Frigo, Oleksuk, Gander - Glira, Marchetti, Angelidis, Monardo - Schweitzer, Micelli, Petan
Carruth (Rajna) - Uotila, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Harty, Vidmar, Luttinen, Reisz, Vincze - Stipsicz, Szabo, Szabo, Kocsis, Kiss - Laday, Koger, Hari, Erdely
Gólszerzők: Angelidis, Monardo, Halmo ill. Gilbert, Gilbert
Kiállítások: 8 ill. 10
Hazai kiállítással indult a találkozó, Sointu emelte magasra az ütőjét, a fórt azonban nem sikerült gólra váltania a Fehérvár AV19-nek. Latendresse éles szögből leadott lövésén kívül komolyabb helyzetig nem jutott a gárda. A kiegészülésük ellenére is inkább a védekezésre kellett koncentrálniuk a tiroliaknak. A harmad felére kijött a szorításból a Bolzano, Tuokkola után immár Carruthnak is többször kellett játékba avatkoznia. A pirosmezesek jártak közelebb ekkor a vezetés megszerzéséhez, Egger húzásába Angelidis ért bele jól kapusunk előtt, de végül centikkel mellé vágódott a játékszer, majd Gander próbálkozását tolta oldalra mamuttal az amerikai hálóőr. Utóbbinak az első negyed óra végén ki kellett ülnie, így jöhetett a második fehérvári fór. Sikerült felállni és jól járt a játékszer, de rést nem sikerült találni a „Rókák” falán. Egészen a kiállítás utolsó pillanatáig, ekkor Uotila a kék vonalról kísérletezett, ezt Tuokkola hárította, akárcsak LoVecchio duplázását a kipattanó után. Ezután is maradt lendületben a magyar EBEL-csapat, de a szünetig már nem változott az eredmény.
Luttinen gáncsolását szúrta ki a Kellner-Nikolic bírópáros, az előnyben pedig érkeztek is a bombák Carrauth felé, aki állta is a sarat, fél perccel a kiegészülés előtt azonban már ő is tehetetlen volt. Tommassoni passza után középen remekül ért bele a korongba Michael Angelidis, a pakk pedig Kapusunk lábai között csorgott a hálóba. (1-0) Tetézte a bajt, hogy újabb fehérvárinak, sőt fehérváriaknak kellett helyet foglalniuk a büntetőpadon: előbb Szabó Krisztián, majd LoVecchio bűnhődött. A kettős emberhátrányt ugyan sikerült átvészelni, ám a 27. percben, éppen Szabó visszatérésének pillanatában Tomassoni kapáslövése a vasról éppen Dominic Monardo elé került, aki a kapuba vágta azt. (2-0) Így, mivel szimpla fórból született a találat, ismét öt az öt ellen játszhattak a felek. Kiegyenlítettebbé is vált a küzdelem, a mezőnyben gyűrték egymást a játékosok, mindkét alakulat gyorsan megszűrte az ellenfél támadásait, helyzeteket nem igazán tudtak kialakítani. Ezt Gander óriási vasa törte meg. Felpörgött a találkozó, a másik oldalon 10 másodperc alatt Manavian, Latendresse és Uotila kísérleteit hárította Tuokkola, míg Marchetti egy alapvonal mögül visszatett átadást pöccintett el a kapu előtt. Két perccel a játékrész vége előtt aztán szépítettek a vendégek: egy jó letámadás után Latendresse húzta rá a játékszert, ezt kitolta a finn hálóőr, David Gilbert azonban közelről duplázni tudott. (2-1) Erdély kiállításával zárult a periódus, így bolzanoi előnnyel indult a harmadik etap.
Nem sikerült élniük a lehetőséggel a „Rókáknak”, egyenlő létszámnál pedig folytatódott a középső játékrészben tapasztalt küzdelmes, de kevés komoly sanszot hozó jégkorong. Egy-egy távoli próbálkozás törte meg ezt, de ezek vagy elkerülték a kapukat, vagy pedig a két hálóőr mentett biztosan. Így történt ez Uotila és Gander távoli húzásánál is. Az 50. percben Petan magas bottal való játékért volt kénytelen elhagyni a pályát, a fórt pedig David Gilbert takarásból eleresztett lövésével kihasználta csapatunk. A támadó duplázott, a Fehérvár AV19 pedig visszajött kétgólos hátrányból. (2-2) Megélénkült az összecsapás, Angelo járt közel ahhoz, hogy ismét visszavegye gárdájának a vezetést, de az oldalhálót találta el éles szögből. A tempó továbbra is maradt magas, és immáron helyzetek is adódtak elvétve. Nagy lehetőséghez jutott aztán a magyar alakulat az 56. percben: Sointunak kellett kiülnie, de ez az előny kihasználatlan maradt. 45 másodperccel a vége előtt beszorította a fehérmezeseket a Bolzano, Stefano kékvonalas kísérlete levágódott, Monardo pedig bepöccintette a korongot a hálóba. A hazaiak már örültek, Angelidis azonban szabálytalanul akadályozta Carruthot, a bírók így kisles miatt kivitték a bulit a harmadból és érvénytelenítették a találatot, így jöhetett a hosszabbítás.
A tiroliak kezdték aktívabban a ráadást, de Carruth két nagy védéssel tartotta meccsben a fehérváriakat, majd két kapáslövés után, két bolzanoi ütő tört el. Nem igazán tudott támadást építeni csapatunk, inkább a sereghajtó akarata érvényesült, Angelidis majdnem el is döntötte a derbit, de a Carruth ismét menteni tudott. Az utolsó másodpercekben már a magyar együttes dominált, ám de gól nem született, két nap alatt, második büntetőpárbajára készülhetett a Fehérvár AV19.
Az első körben Marchetti és Gilbert hibáztak, míg Micelli és Latendresse egyaránt betaláltak a következőben. A harmadik párban Halmo értékesítette rávezetését, Kógernek ez nem sikerült, így ismét egy ponttal gazdagodtak a székesfehérváriak.