Elvitte a pontokat az Innsbruck

• 2017.10.15. 20:55
A Fehérvár AV19 4-2-es vereséget szenvedett az Innsbruck ellen vasárnap este. Bár a hazai csapat az első harmadban vezetést szerzett, az osztrákok fordítottak és már nem engedték ki a győzelmet a kezükből.
David Gilbert rövid kihagyás után visszatérhetett a jégre az Innsbruck elleni találkozón, míg a két mérkőzésre eltiltott Antonin Manavian helyére Szabó Bencét nevezte Benoit Laporte, a kapuban pedig Rajna Miklós kezdett. Az első percben azonban nem neki, hanem Erdély kiugrása után Swettének kellett védenie. A vendégek szombaton a Bécs otthonában vizitáltak és szenvedtek 5-3-as vereséget, kis idő kellett is, hogy felvegye a tempót az osztrák alakulat. A 4. percben Poulsen keresztpassza után Lammers korcsolyáján változtatott irányt a korong, de Rajna mamuttal mentett, majd az ex-fehérvári, Wehrs kiállítása miatt előnyben támadhattak a hazaiak. Erdély és Luttinen is közel jártak a gólhoz, de a „Cápák” átvészelték a rohamokat. Immár öt az öt ellen Szabó Krisztián lódult meg nagy lendülettel a jobb szélen és lőtt centikkel a jobb felső fölé. Egy késleltetett kiállítás alatt hátratett innsbrucki korong majdnem az üresen maradt kapuba csorgott, de végül Lindner még menteni tudott, a vonal előtt, Jyrkkiönek pedig ki kellett ülnie két percre. Gyorsan felálltak a tiroliak, beszorult a Fehérvár, de Rajna remekül tartotta a csapatot, Bishop és Sedivyi kísérleténél is hárított. A magyar együttes kiegészülése után is maradt támadásban az Innsbruck, ám egy megindulást követően Erdély nagyszerű átadása után David Gilbertnek „csak” be kellett pöccintenie a hálóba a játékszert, amit meg is tett, Swette nem ért át a hosszú sarokhoz. (1-0) Néhány pillanattal később Sárpátki is megkínálta a kapust egy lövéssel, ezúttal azonban magabiztosan védett. Reisz és Schennach összeakaszkodása után utóbbit látta szabálytalannak a Grumsmen-Piragic bírópáros, jöhetett a második hazai fór. Jól járt a korong ütőről-ütőre, de az utolsó fehérvári passzokba hiba csúszott, így ez az előny is kihasználatlan maradt. Jöhetett azonban a következő, Lindner Gilbert ütőjére csapott oda. LoVecchio a rövid saroknál tört be, de nem tudta betuszkolni a hálóba a pakkot, majd még kétszer állt közel hozzá az amerikai, de Swette valahogy mindig blokkolni tudott. Viszont Clarknak is ki kellett ülnie, így 20 másodpercig öt a három ellen támadhattak Háriék, de a szünet előtt nem sikerült élni a lehetőséggel.

Ahogy a második harmad elején sem, a teljes létszámmal játszó vendégek pedig veszélyeztettek Clarck révén, ám Rajna jól tolta ki a középre tartó korongot. A 26. percben azonban már pontosabban célzott Andrew Clark, Yogan passzolt hozzá, ő pedig jó ütemben érkezve, fonákkal a jobb alsóba pöccintett. (1-1) Azonnal jöhetett volna a válasz, Vidmar kékvonalas bombájába Erdély tette bele az ütőjét és a vasat találta el. Pörgős játék, kevés helyzet jellemezte a játékrész közepét, amit Wahl próbálkozása tört meg, Rajna védett biztosan. Gilbert megindulása jelentette a választ, remekül korcsolyázta körbe a védelmet, de fonákkal már nem tudta áthúzni a korongot Swettén. A kanadai nagyszerű átadása után aztán Erdély léphetett ki, Blain–Ouellet akasztotta, fehérvár fórt eredményezve. Nem sikerült élni a lehetőséggel, a kiegészült vendégek pedig Wehrs révén veszélyeztettek, Rajna szedte ki a közelről érkező lövést, Ouellet pedig alig tért vissza a jégre, ismét mehetett a büntetőpadra. Ezt már veszélyesebben játszotta meg Benoit Laporte csapata, de ezúttal sem sikerült betalálni. Az utolsó percben Yogan kerülte meg a kaput és próbálta berántani a játékszert, de Rajna átért, maradt az 1-1.

A harmadik harmad Szabó Krisztián lövésével indult, amit Swette paskolt ki, majd a 43. percben egy ellentámadás végén Clark tette keresztbe a korongot, Andrew Yogan pedig a jobb oldalról zúdított a hosszú felsőbe, átvette a vezetést az Innsbruck. (1-2) Lindner szabálytalansága után újra öt a négy ellen adogathatott a Laporte-legénység, amit Luttinen és Wehrs páros kiállítása sem tört meg, viszont ezúttal is érintetlen maradt Swette hálója. A játékrész felénél Yogan hámozta át magát Vidmaron, de pöccintését kitolta Rajna. Ment előre az egyenlítésért a Fehérvár, a nyomást pedig nem tudta átvészelni hiba nélkül a vendég csapat, Sedivy akasztott bottal, újabb lehetőséghez jutott a magyar együttes. Luttinen és Latendresse az egyik, Wehrs a másik oldalon kísérletezett, de az eredmény nem változott. Egészen az 55. percig, ekkor az üresen maradt Hunter Bishop elé pattant a korong egy kavarodás után, ő pedig előbb megnézte, majd kilőtte a bal felsőt. (1-3) Ráadásul Erdélyt magas bottal való játékért a büntetőpadra száműzték a játékvezetők, így ezúttal az innsbruckiak játszhattak emberelőnyben. Rajna védéseinek hála sikerült kivédekezni a hátrányt, sőt, a kiegészülés után egy ellentámadás végén Olivier Latendresse pöckölte Swette hóna alatt a kapuba a játékszert. Másfél perccel a vége előtt Raja is lekorcsolyázott, hat az öt ellen, mindent egy lapra feltéve rohamoztak a hazaiak. Erdély és Luttinen próbálták bepréselni a pakkot, de nem jártak sikerrel, John Lammers pedig lecsapott egy szabad korongra és a saját térfeléről lőtt a hálóba, ezzel eldöntve a meccset. (2-4)