Elrontott első harmad után vereség

• 2017.09.24. 21:21
A Fehérvár AV19 számára nem sikerült jól az első harmad a bolzanoi vendégjáték alkalmával, végül pedig 7-2-es vereséggel zártak.

GAMPER, STOLC, KASPAR, SCHAUER
Smith (Melichercik) - Egger, Marchetti, Frank, Angelidis, Gander - Carlisle, Gartner, Frigo, Oleksuk, Halmo - Tomassoni, Glira, Petan, DeSousa, Marchetti - Franza, Schweitzer, Smith, Monardo
Rajna (Visentin) - Harty, Vidmar, Szabo, Reisz, Sarpatki - Uotila, Jyrkkiö, Gilbert, Latendresse, Erdely - Stipsicz, Szabo, Luttinen, Hari, Lovecchio - Sziranyi, Kocsis, Music, Vincze
Gólszerzők: Oleksuk, Frigo, Smith, Tomassoni, Angelidis, Marchetti, Halmo ill. Gilbert, Erdély
Kiállítások: 14 ill. 20

A tegnap bemutatkozó Hári János mellett ma újabb „újoncot” avatott a Fehérvár AV19. A nyáron kisebb sérüléssel bajlódó Mark Visentin is első alkalommal korcsolyázott fel Bolzanoban. Egy hazai- és egy vendéghelyzettel kezdődött a mérkőzés, ami aztán csapatunk kapuja előtt folytatódott. A következő percek is a bolzanoi támadások jegyében teltek, a nyomás pedig végül az ötödik percre érett góllá, az üresen maradt Oleksuk lépett ki középen és a hosszú alsóba lőtt (1-0). A hetedik percben aztán előnybe került csapatunk, azonban nem sikerült a gólszerzés, sőt, egy perccel a fór vége előtt Vidmar is kisbüntetést kapott, így négy a négy ellen folytatódott a játék. Öt a négy ellen nem tudott helyzetet kialakítani a pirosmezes együttes, öt az öt ellen azonban folytatódott a bolzanoi fölény, a harmad közepén pedig már második gólját szerezte a hazai gárda, Frigo távoli lövése talált utat a vas alá (2-0). Két perccel később tovább növelte az előnyét a vendéglátó, ezúttal Smith volt eredményes előnyből, a támadó a jobb oldali bedobóponttól bombázott a kapuba (3-0). Nem ért véget a gólok sora, egy saját alapvonalról kiívelt korong a hálóban landolt, így már négygólos előnyben volt a hazai együttes (4-0), majd alig egy perccel később Angelidis kapott jó ütemben keresztpasszt Petantól és a hálóba lőtt (5-0). A gól után Szabó Krisztián akaszkodott össze DeSousaval, így hátrányban folytatódott a mérkőzés, de a harmad végéig nem született újabb találat.

A második harmadra Benoit Laporte kapust is cserélt, és aktívabb is volt az első percekben csapatunk, a 25. percben pedig megtört a jég, Latendesse kékvonalas lövésébe Gilbert ért bele jól a kapu előtt (5-1). Változott a játék képe az első harmadhoz képest, csapatunk sorra alakította ki a helyzeteket, Rajnának pedig kevés dolga akadt. A harmad közepén Szirányit büntették a játékvezetők, ebből pedig újabb találatot értek el a „Rókák”, Gartner távoli lövése után Halmo piszkálta a kapuba a játékszert (6-1). Kiállítás következett, gyors egymásutánban kettő hazai oldalon, és bár jól forgattak a vendégek, nem sikerült újabb gólt szerezni, sőt, a kiegészülés előtt LoVecchio is a büntetőpadra került. Öt a négy ellen beszorította együttesünket a hazai gárda, záporoztak a lövések Rajna kapuja felé, ám hálóőrünk mindannyiszor hárítani tudott. A kiegészülés után is a Fehérvár AV19 harmadában folyt a játék, csapatunk kontrákkal igyekezett eljutni a bolzanoi kapuig, de a lefújásig már nem sikerült közelebb kerülni a Bolzanohoz.

A záró játékrészt Vidmar és Marchetti kiállításai nyitották, de egyik fél sem ért el újabb gólt. Kiegyenlítődött a játék képe a következő percekben, mindkét oldalon több lehetőség is nyílt a gólszerzésre. A 48. percben újabb fórhoz jutott csapatunk, ebből pedig megszületett a második találat is, Hári passzolt keresztbe Sárpátkinak, aki villámgyorsan Erdélyhez tette a játékszert, a fiatal támadó pedig nem hibázott (6-2). Feltüzelte a gól a csapatot, két perccel később Erdély kerülhetett volna szólóba, majd Latendresse lőtt kapásból, de a kapu előtti kavarodásban nem jutott át a vonalon a korong. 6 perccel a vége előtt újra nyílt a hazai büntetőpad ajtaja, de nem sikerült kihasználni az előnyt. 3 perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Musicot, majd Uotilát büntették a játékvezetők, a kettős előnyt pedig villámgyorsan kihasználta a hazai együttes, Halmo duplázott egy jól kijátszott akció végén (7-2). Csapatunk ezzel nagy arányú vereséget szenvedett Bolzanoban és 0 ponttal zárta a hétvégi túrát.

Fotó: HCB/Vanna Antonello