Elődöntőben az ifjúsági csapat

• 2017.02.26. 08:35
Miután idegenben is 7-1-re nyert Kiss Dávid csapata negyeddöntős ellenfelével szemben, 2-0-s összesítéssel jutott az EBJL elődöntőjébe.

EC-KAC
Idziorek (Vorauer ) - Pekler , David , Rassl , Rainer , Greier - Hörner , Mossegger , Schaden , Sorger , Nusser - Nebel , Laussegger
Rubina (Horvath ) - Horvath , Horvath , Buzas , Csaszar , Vincze - Balajthy , Fekete , Kovacs , Almasi , Dezsi - Koger , Nemeth , Sabian , Szücs , Somogyi - Hajdu , Illes , Horvath , Ambrus
Gólszerzők: Rassl ill. Kovacs , Csaszar , Dezsi , Almasi , Szücs , Dezsi , Kovacs
Kiállítások: 8 ill. 10

A székesfehérvári találkozóhoz hasonlóan jó tempóban, mindkét oldalon sok helyzettel indult a Fehérvár AV19 mérkőzése a KAC otthonában, mely – egy esetleges vendéggyőzelem esetén – az elődöntőbe jutásról is döntött. Szerencsés góllal szerzett vezetést Kiss Dávid együttese, Fekete Botond és Kovács Alex kettő az egy ellen indulhatott a kapu irányába, ám a keresztpassz a hazai hátvéd ütőjéről a kapuba került. Alig egy perccel később már 1-1 állt az eredményjelzőn, miután Rassl egy szép egyéni akcióból egyenlített. Fegyelmezett játékának köszönhetően egyre inkább átvette az irányítást a Fehérvár AV19 ifjúsági csapata, így a hatodik percben előbb Császár szerzett találatot egy kapáslövéssel, míg a harmad végén Almási bravúros passzát Dézsi Bence értékesítette.

A második harmad igazi felfűtött playoff-hokit hozott, ez a kiállítások számán is látszik, hiszen míg a hazaiak négyszer játszhattak előnyben, együttesünk kétszer támadhatott öt a négy ellen. Ebben a harmadban is a vendégek akarata érvényesült, egy emberelőnyben pedig a negyedik fehérvári gól is megszületett, egy jól kijátszott figura után Almási vágta a kapuba a korongot.

A záró játékrészben már nem tudott veszélyeztetni a mindössze két és fél sorral felálló hazai csapat, így tovább növelte előnyét a Fehérvár AV19, előbb a serdülőkorú Szűcs Ádám, majd Dézsi Bence szerzett újabb találatot, a végeredményt pedig Kovács Alex állította be.

A csapat így 2-0-ra nyerte a két győztes mérkőzésig tartó negyeddöntőt. A többi ágon a Vienna Capitals egyenlített a MAC-cal szemben, míg a Villach-Salzburg és az UTE-Debrecen-Miskolc Select párharcok is 1-1-re állnak. A továbbjutást eldöntő fordulókat szerdán rendezik, ekkor derül ki, kivel kerül majd össze együttesünk az elődöntőben. A liga szabályai szerint az A csoportban magasabban rangsorolt párharc győztese játszik majd a B csoport második párosának győztesével, így a MAC Budapest vagy a Vienna Capitals lesz az ellenfél az ugyancsak két győzelemig tartó elődöntőben.

Mestermérleg, Kiss Dávid: „Most jobban sikerült kezdenünk, mint otthon annak ellenére, hogy korán indultunk és sok időt ültünk a buszon. A mérkőzés előtt megbeszéltük, hogy nem 20 percig, hanem teljes 60 percig jól kell játszani a biztos győzelemhez. Tudtuk, hogy az ellenfelünk ugyanazzal a kerettel áll majd ki, mint az első mérkőzésen, így nem fogják bírni a végéig, ha megfelelő intenzitással játszunk. Fegyelmezett játékra volt szükség a sérülések és kiállítások elkerülése miatt, ezt sikerült is megvalósítani. Összességében is elégedett vagyok a csapat játékával, az emberelőnyünk is jól működött. A többi ágon 1-1-re áll a párharc, így nekünk a szerdai mérkőzésnap egy extra pihenőnap, ez fontos lehet a bajnokság ezen szakaszában. Lépésről lépésre követjük a tervet, most a hétfői és keddi Csíkszereda elleni magyar bajnokira koncentrálunk, utána pedig várjuk az ellenfelünket az elődötőre.”