Elődöntőben a csapat

• 2017.10.10. 21:59
A Fehérvár AV19 magabiztos, 4-0-s győzelmet aratott az Érsekújvár ellen a Visegrád Kupa negyeddöntő második, visszavágó mérkőzésén, így bejutott a kupa elődöntőjébe.

Kincses Gergely, Jonák Peter, Nagy Attila, Kacei Lukas
Rajna (Kornakker) - Uotila, Vidmar, Kiss Zs., Latendresse, Luttinen - Harty, Manavian, Erdély, Hári, Vincze - Stipsicz, Szabó D., LoVecchio, Szita, Music - Jyrkkiö, Vizi, Szabó K., Sárpátki, Reisz
Romancik (Kovac) - Plasil, Jass M., Jass K., Raenko, Simun - Prapavessis, Salija, Spirko, Zboril, Cetkovsky - Hain, Hruska, Dubinin, Lantosi, Varga, Deyl, Simek, Tibensky, Fábry, Klenko
Gólszerzők: Erdély, Manavian (2), Vizi
Kiállítások: 33 ill. 39

Fehérvári helyzetekkel indult csapatunk Visegrád Kupa negyeddöntője az Érsekújvár ellen, ám az első igazi nagyobb lehetőségre a harmadik perc végéig kellett várni, mikor Szabó Krisztián kipattanójára Hári János ért oda, de a vendégek hálóőre védett. Erdély egyéni akciója után kellett újra hárítania Romanciknak, majd Rajnának is nyújtózkodnia kellett Deyl lövése után. A kontra után újra a vendégek harmadában folyt a játék. A hetedik percben következett az első fehérvári emberelőny, Fábryt büntették a játékvezetők bottal akasztásért. A fórban előbb Harty lőtt a kékről, majd Vidmar tálalt Manavian elé, végül LoVecchio adhatta volna be Luttinennek középre a pakkot, de nem sikerült a gólszerzés. A kiegészülés után Hári és Erdély játszottak össze a kapu előtt, de a helyzet ismét kimaradt. Továbbra is együttesünk birtokolta a korongot, de helyzet csak elvétve akadt a következő percekben, Cetkovsky tesztelte Rajnát, a másik oldalon pedig Szabó Krisztián lövése suhant el centiméterekkel a kapu mellett. 5 perccel a harmad vége előtt Erdély passzolt Vincze elé, de a kapáslövést hárította Romancik, a következő helyzetnél pedig Lantosi szabálytalankodott, így a második fehérvári előny következett. Öt a négy ellen nem tudott nyomást gyakorolni a Fehérvár, egyenlő létszámnál viszont már újra sorra alakította ki a helyzeteket Benoit Laporte együttese. A harmad vendéghelyzettel zárult, Zboril és Spirko jöhettek kettő az egy ellen, de a védelem és Rajna végül tisztáztak a kapu előtt.

A középső játékrész első lehetősége csapatunk előtt adódott, Luttinen fordult be a kapu elé, de Romancik ezúttal is védeni tudott. Ezután az Érsekújvár percei következtek, de hiába tarották bent a harmadban a korongot, lövésig csak elvétve jutottak. Oda-vissza játék folyt egészen a hetedik percig, amikor Hruska került helyzetbe, de oldalról érkező lövését védte Rajna. A 29. percben megtört a jég, Harty szerzett harcosan korongot a palánk mellett, végül Erdély Csanád volt az, aki a hálóba juttatta a pakkot (1-0). Fokozták a tempót a csapatok a találat után, de helyzet továbbra is inkább csapatunk előtt adódott. A 34. percben aztán Szita és Sárpátki veszélyeztettek egy szép akcióból, majd a másik oldalon közel járt a gólszerzéshez a vendég alakulat, Lantosi lövése után csengett a vas. Fél perccel később aztán jött egy egyéni akció, a fiatal fehérvári támadó, Vizi Dániel cselezte ki a komplett vendég védelmet és a jobb felsőbe bombázott (2-0). Tovább pörgött a csapat, Vincze, majd Erdély kínálta meg a Romancikot. 1 perccel a vége előtt egy késleltetett kiállítás miatt hat az öt ellen támadhatott együttesünk, a játékvezetők Jasst büntették kettő plusz kettő percre.

Latendresse és LoVecchio összjátékával indult a záró harmad, majd Vincze lőhetett oldalról, és még mindig előnyben Manavian kékvonalas lövése ment mellé. 37 másodperc volt hátra csapatunk előnyéből, amikor Hárit büntették a játékvezetők, az érsekújvári fórban pedig jól védekezett csapatunk, Rajnának csupán Lantosi lövését kellett hárítania. A kiegészülés után gyors egymásutánjában háromszor is gólhelyzetbe kerültek a vendégek, sőt, Hári ütötte ki a lelátóra a korongot, emiatt pedig másodszor is öt a négy ellen támadhattak a zöld-fehérek. Bár az előnyben kétszer is fel tudott állni a vendég alakulat, csapatunk mindannyiszor felszabadított. Alighogy kiegészültek Erdélyék, LoVecchiot és Jasst büntették, majd Erdély is kiülhetett, de ismét kevés lehetőséget adott a gólszerzésre védelmünk az Érsekújvárnak. A kiegészülés után tovább növelte előnyét a Fehérvár AV19, első idei gólját szerezte kék-fehérben Antonin Manavian (3-0)! Alig négy perccel a találkozó vége előtt újabb emberelőnyhöz jutott csapatunk, az előnyben Stipsicz és Jass akaszkodtak össze a kapu előtt, így mindkét játékos a mérkőzés vége előtt mehetett zuhanyozni. 2 perccel a vége előtt Erdélyt gáncsolták el százszázalékos gólhelyzetben, így előnyben fejeződhetett be a mérkőzés, amit 56 másodperccel a vége előtt sikerült is kihasználni, a gólszerző ezúttal is Antonin Manavian volt egy távoli bombával (4-0). A mérkőzés legjobbjának a vendégektől Lantosi Róbertet, míg a Fehérvár AV19 együtteséből Rajna Miklóst választották.

Csapatunk ezzel a győzelemmel bejutott a Visegrád Kupa elődöntőjébe.