Elképesztő Ifik!

• 2017.03.23. 00:16
A magyar bajnoki cím után az Erste Bank Juniors League aranyérmét is megszerezte az Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia ifjúsági csapata. Kiss Dávid legénysége az UTE elleni sorozatot is söpréssel zárta le, miután szerdán este, hazai jégen 4-2-re nyert a fővárosiak ellen.
RENCZ, VARJÚ, ÁRKOVICS, SZABÓ
Pinczes (Rubina ) - Halasi , Vas , Buzas , Peter , Madacsi - Horvath , Bognar , Mihaly , Almasi , Dezsi - Balajthy , Nemeth , Nagy , Vertes , Vincze - Illes , Fekete , Sabian , Csaszar , Pinczes
Újpesti TE
Markus (Kotsis ) - Horvath , Blazsej , Csatadi , Horvath , Kovacs - Egyedi , Pokornyi , Barta , Paterka , Szalma - Szabo , Molnar , Galos , Zsigmond , Selmeczi - Papa , Gaspar , Paluska
Gólszerzők: Dezsi, Buzas, Mihaly, Peter ill. Szalma , Kovacs
Kiállítások: 6 ill. 4
Vasárnap még a MAC Budapest ellen megszerzett magyar bajnoki elsőséget ünnepelhette – persze szolidan – az Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia ifjúsági csapata, szerdán este már az Erste Bank Juniors League serlegének elhódításért léptek jégre a székesfehérvári fiatalok. Kiss Dávid fiai korábban kétszer már legyőzték az Újpestet az egyik fél három sikeréig tartó fináléban, így a sorozat lezárása lebeghetett a fiatalok szemei előtt, míg a lila-fehérek az életben maradásért küzdhettek. Közel ezer néző előtt kezdődött az összecsapás az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban, de nem a hazai szurkolók kedve szerint zajlottak az események a találkozó elején. Az 5. percben Szalma Zsolt vette be Pinczés Bendegúz kapuját. (0-1) A vendégek mindent megtettek az eredmény megtartásáért, de nem sikerült vezetéssel a birtokukban a szünetre korcsolyázniuk, amiről Dézsi Bence tehetett, aki Almási lövése után a kipattanót Mihály segítségével juttatta a hálóba a 19. percben. (1-1)
A lendületet a második harmadra is átmentették a fehérváriak, Kiss Dávid valószínűleg alaposan feltüzelte játékosait az öltözőben, a 15. másodpercben ugyanis már hazai vezetés virított az eredményjelzőn. Buzás Arnold volt eredményes. (2-1) Eddig a pillanatig a múlt szombati mérkőzéshez hasonlóan alakult a szerdai meccs forgatókönyve, ezúttal azonban nem tudott ellépni riválisától a címvédő, ami Kovács Sebestyénnek volt köszönhető, aki két perccel később emberelőnyből egyenlített. (2-2)
Óriási harc jellemezte a mérkőzés közepét, mindkét oldalon több veszélyes lehetőség is kialakult, de a következő gólra egészen az 51. percig kellett várni, ekkor Mihály Ákos volt eredményes fórból. (3-2) Az utolsó percekben az Újpest mindent egy lapra feltéve rohamozott, Virág Csaba kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de igazán komoly helyzetig nem jutottak a lilák. Sőt Péter Andor 13 másodperccel a végső dudaszó előtt az üres kapuba talált, amivel minden lényegi kérdést eldöntött. (4-2)
Az ifjúsági csapat így, akárcsak az előző szezonban, idén is duplázni tudott, Kiss Dávid csapata tehát a magyar bajnokság után, az EBJL-ben is megvédte címét. A siker értékét emeli, hogy a gárda sem a honi pontvadászat, sem pedig az osztrák bázisú liga rájátszásában nem veszített mérkőzést.