Egygólos vereség Dornbirnban

• 2018.02.08. 22:06
A Fehérvár AV19, bár kétszer is vezetett, pont nélkül távozik a voralbergiek otthonából.

BERNEKER, STOLC, PARDATSCHER, SPARER
Rinne (Stroj) - Magnan, Gauthier Leduc, D'Alvise, Timmins, Reid - Caruso, Connelly, McMonagle, Sylvester, Arniel - Wolf, Vallant, Macierzynski, Häußle, Grabher Meier - Siutz, Haberl, Ban, Neubauer
Carruth (Rajna) - Uotila, Meland, Koger, Hari, Erdely - Stipsicz, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Szabo, Palin, Antilla, Luttinen, Sarpatki - Szabo, Szabo, Reisz, Kocsis
Gólszerzők: D'Alvise, McMonagle, Caruso, Reid ill. Palin, Erdely, Koger
Kiállítások: 6 ill. 8

Közepes tempóban, óvatos hokival kezdődött a Fehérvár AV19 dornbirni vendégjátéka, az első védésre a második percig kellett várni, Carruth hárított, majd a másik oldalon Sárpátki lövését védte Rinne. A mezőnyjátékot két fehérvári helyzet törte meg, előbb Erdély próbálkozása jött le a hazaiak hálóőréről, aztán rezzent a háló, Brett Palin távoli bombájával megszerezte a vezetést a magyar EBEL-gárda (0-1). A gól után lendületbe került Hannu Järvenpää csapata, sorra dolgozták ki a helyzeteket, a harmad közepén pedig jöhetett az első fehérvári fór, és bár számos lehetőség adódott az együttes előtt, nem sikerült a gólszerzés. Elcserélték magukat a vendégek, így előnyben jöhetett a Dornbirn, de jól védekezett a Fehérvár AV19, így maradt a 0-1. Folytatódott az oda-vissza játék, nagyobb helyzetek nélkül egészen a 17. percig, amikor Macierzynski oldalról jövő pöccintését kellett védenie kapusunknak. Pillanatok alatt váltott sebességet a Dornbirn, a következőkben előbb Chris D’Alvise (1-1), majd mindössze 10 másodperc múlva a középkezdésből Sean McMonagle (0-2) talált be. A harmad vége előtt gyorsan válaszolt csapatunk, Kóger lövése után a kipattanót Erdély Csanád kotorta be (2-2). A sípszó előtt LoVecchiot ütközték le, de öt az öt ellen kezdődött a második játékrész.

Carruth-védéssel indult a középső etap, aztán maradt a korong a fehérvári harmadban, de kevés kidolgozott akciót mutatott a hazai együttes. Antilla látta meg a másik oldalon érkező Luttinent, majd Szabó Dániel lövése vágódott fölé a 26. percben, ezután pedig újabb fehérvári fór következett, miután túl sok dornbirni játékos tartózkodott egyszerre a jégen. Csendesen telt az öt a négy elleni játék, kiegészültek a Bulldogok, egyenlő létszámnál azonban már újra visszavette a vezetést a fehérvári gárda, Kóger beadását Erdély Csanád értékesítette (2-3). Kezdeményezőbbé váltak Háriék a vezetés birtokában, Reisz közeli lövését védte Rinne, a lendületet végül Szabó Krisztián szabálytalansága törte meg, aki 2+2 perces kiállítást kapott. Hiába volt azonban 4 percig is előnyben a Dornbirn, kevés helyzetig jutottak, csupán egy alkalommal járt közel az egyenlítéshez Dave MacQueen együttese, a védés után Palin és Magnan küzdöttek a kapu előtt, durva játékért pedig mindketten a büntetőpadra kerültek. Már egyenlő létszámnál Gilbert kínálta meg Rinnét, de ez a lehetőség is kimaradt.

Fizikális játékot és kevés helyzetet hozott a harmadik játékrész eleje, aztán újra fehérvári ütőkön járt a pakk. Meland kékvonalas próbálkozása nyitotta a lehetőségek sorát, Uotila tette rá a kapura a játékszert, de Hárinak nem sikerült beleérnie. Egy ellentámadásból azonban kiegyenlítettek a hazaiak: Michael Caruso lövésénél jól takartak a sötétmezesek Carruth előtt, a pakk pedig a rövid felsőbe vágódott (3-3). Erdély kiállításával folytatódott a találkozó, a hátrányban Kóger ugrott meg, de nem sikerült értékesíteni a szólót, majd Kocsis és Reisz indulhattak kettő az egyben, de Rinne védett. Kevés helyzetet hozott a játékrész közepe, ám egy gyors támadás után másodszorra is átvette a vezetést a Dornbirn, Brodie Reid maradt egyedül középen, és nem is hibázott (4-3). Ment előre az egyenlítésért a Fehérvár, Stipsicz kísérlete levágódott Rinnéről, nem sokkal később pedig Hári tesztelte oldalról a finn hálóőrt. Egy perc volt még hátra, amikor Carruth helyett is mezőnyjátékos korcsolyázott fel, a lefújás előtt Latendresse hibázott a kapu torkában, így végül a Dornbirn otthon tartotta a pontokat, a Fehérvár AV19 pedig elszenvedte első vereségét a középszakaszban.

Fotó: ©DEC/GEPA Pictures