Egygólos vereség a szezonnyitón

• 2017.08.15. 21:41
A Fehérvár AV19 4-3-as vereséget szenvedett a Poprad otthonában a Visegrád Kupa első mérkőzésén.

HK Poprad
Corbeil (Kostenko) – Rusina, Ježek, D. Brejčák (A), König, Fabian (C), Ignatov, D. Šterbák, Dinda – Bondra, Vikarev, Lichanec – Štrauch, Mlynarovič, Svitana (A) – R. Rapáč, Heizer, Vandas – Matúš Paločko, Matej Paločko, Abdul
Rajna (Scola) - Jyrkkiö, Uotila, Kóger, Erdély, LoVecchio - Harty, Vidmar, Szabó B., Latendresse, Gilbert - Szirányi, Stipsicz, Szabó K. Music, Vincze - Szabó D., Kocsis, Reisz, Sárpátki
Gólszerzők: Svitana, Jezek, Vandas, König ill. Kóger (2), Kocsis
Kiállítások:

A Fehérvár AV19 együttese a Visegrád Kupa keretén belül a HK Poprad otthonában nyitotta meg a 2017/2018-as szezont. Csapatunk már az első másodpercekben előnyhöz jutott, amit villámgyorsan gólra is váltott Benoit Laporte együttese, egy kipattanó után Kóger Dániel volt eredményes (0-1), ám 16 másodperccel később már 1-1 állt az eredményjelzőn, egy kapu előtti kavarodás után Svitana vágta a korongot a hálóba (1-1). Jó tempójú első harmadot produkált a két gárda, a harmad közepén együttesünknek fél percig öt a három ellen kellett állnia a szlovákok támadásait, gól azonban már csak a szlovákok szimpla előnyéből született, egy távoli lövésbe Jezek piszkált bele a kapu előtt, ezzel megszerezve a vezetést a hazaiaknak (2-1). Eseménydús percek következtek, egy újabb fórt használt ki csapatunk, Jeff LoVecchio jól takart a kapu előtt, Kóger pedig a vas alá varrta a korongot (2-2). Egy újabb kettős előnyben a hazaiak kétszer is a kapuvasat találták el, majd Rajnának kellett mentenie egy szóló után, de újabb találat nem született. A harmad végén fokozták a tempót a hazaiak, az eredménynek megfelelő, kiegyenlített küzdelem folyt a jégen. A harmad végén előbb Latendresse, majd egy hazai játékos került a büntetőpadra, de maradt a döntetlen.

A második játékrészben folytatódott az oda-vissza játék, majd újra a hazaiak ütőin járt többet a korong, a harmad első felében Rajnának akadt több dolga. A kilencedik percben Gilbert kiállítása után újra megszerezte a vezetést a Poprad, egy középre adott passzt Vandas vágott a jobb felsőbe (3-2). A következő percek a mezőnyjáték jegyében teltek, és bár kevés helyzet adódott a csapatok előtt, a kemény játék volt jellemző a középső harmadra. Egy kisebb ökölpárbaj után négy a négy ellen folytatták a csapatok, majd pedig König maradt üresen, a lövése pedig a felső vasról a kapuba vágódott (4-2). Újra emberelőnybe került a fehérvári gárda, azonban ezt a fórt nem sikerült kihasználni, sőt, Vincze kiállítása után már a hazai együttes támadhatott öt a négy ellen. A harmad végén újabb Vincze-kiállítás következett, de az eredmény nem változott.

A záró játékrészben Kógerék sikerrel védekezték ki a hátrányt, majd újra a kevés helyzetet hozó, ám tempós oda-vissza játék került főszerepbe. Rajnának kellett nagyot védenie a harmad ötödik percében, majd Reisz és Kocsis iramodtak meg, utóbbi pedig másolta a hazaiak harmadik találatát (4-3). 6 perccel a vége előtt Erdély kapott kétperces kiállítást, de jól működött a védelem, az utolsó percekben pedig folytatódott a hazai nyomás öt az öt ellen is. Egy perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Benoit Laporte időt kért, Rajna Miklós is lekorcsolyázott, de nem sikerült megszerezni az egyenlítő találatot.