Egygólos győzelem a Dornbirn ellen

• 2017.12.09. 20:54
A Fehérvár AV19 a szezonban másodszor győzte le egy góllal a Dornbirn együttesét, a sikerrel pedig két helyet lépett előre a tabellán.

2017.12.09 Szombat / 17:45
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Nézőszám: 3 125
Dornbirn Bulldogs
LEMELIN, HOFFARD, NÉMETH, JENSEN
Carruth (Rajna) - Palin, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Stipsicz, Szabo, Luttinen, Music, Reisz - Szaller, Vizi, Kocsis, Kiss
Rinne (Stroj) - Magnan, Caruso, D'Alvise, Timmins, Reid - McMonagle, Connelly, Fraser, Sylvester, Grabher Meier - Wolf, Siutz, Pance, Arniel, Neubauer - Haberl, Häußle, Macierzynski
Gólszerzők: Reisz, Hari ill. Macierzynski
Kiállítások: 10 ill. 10

Fehérvári támadásokkal kezdődött csapatunk Dornbirn elleni találkozója, a mérkőzés első nagyobb helyzetét LoVecchio szolgáltatta, ám Rinne hárítani tudott. Music tette rá a kékről a korongot a következő támadásban, de a kapu előtt Erdélynek nem sikerült bekotornia, majd újabb nagy helyzet maradt ki a vendégek ketrece előtt. Vizit ütközték le a palánk mellett a találkozó hetedik percében, így Macierzynski kiállítása után 4 percig előnyben is próbálkozhattak Kógerék. A fórban előbb Latendresse passzát fülelték le a vendég hátvédek, majd Hári egyéni akciója után ment mellé a korong. Még mindig öt a négy ellen LoVecchio passzolt a kapu elé Luttinennek, de a vendégek hálóőre ezúttal is hárítani tudott. A kiegészülés előtt Rinne végül Erdély lövését védte bravúrral. Továbbra is a voralbergiek harmadában folyt a játék, Uotila korcsolyázta le a védelmet, de centikkel mellé lőtt. Carruth kapuja előtt kevés forgalom volt egészen a 15. percig, ekkor előbb Haberl, majd Connelly próbálkozott, de maradt a döntetlen. Erdély csak a vasig jutott a következőkben, majd Kóger indult meg a bal szélen, az ígéretes támadásból azonban nem született találat. Gilbert 4 perces kiállítása után úgy tűnt, hátrányban tölti a harmad hátralévő részét a Fehérvár, de miután McMonagle is szabálytalankodott, négy a négyben ment tovább a játék. Egyenlő létszámnál D’Alvise és Connelly is vezetést szerezhetett volna a Bulldogoknak, a hátrányban eltöltött egy percben pedig nem tudtak nyomást helyezni a hazaiak ketrecére a fehérmezesek.

A második játékrész a vendégeknek indult jobban, gólt azonban csapatunk szerzett, Luttinen passzát éles szögből Reisz Áron vágta a hálóba (1-0). Gyorsan válaszolhatott volna a vendég alakulat, előbb Caruso, majd Arniel alakított ki veszélyes helyzetet. Oda-vissza játék folyt a következő percekben, mígnem Stipsicz kapott kiállítást fogásért. A fórban több ígéretes helyzet is kínálkozott, előbb Fraser ért bele jól a kapu előtt egy kékvonalas lövésbe, majd Häußle próbálkozását kellett hárítania kapusunknak. Már öt az öt ellen a mezőnyjáték dominált, a harmad közepén pedig Hárit buktatták a semleges harmadban, így jöhetett a második fehérvár előny. A létszámfölényben a Kóger-Hári-Erdély sor többször is veszélyeztetett, de Rinne bravúros védéseinek köszönhetően maradt az egygólos különbség. A következőkben Fraser lövése után a kipattanót Vidmar halászta ki a gólvonalról, majd újra a szlovén védőnek kellett tisztáznia. LoVecchio látta meg a túloldalon érkező Gilbertet tiszta helyzetben a másik oldalon, ám 67-esünket akadályozás miatt szabálytalannak látták a játékvezetők, így most a tabella hatodik helyezettje jöhetett előnyben. Music csapott le egy passzra, lövését hárította Rinne, majd Erdély lőhetett tisztán, de ebből sem született gól. Még mindig hátrányban újra Erdély indulhatott, de végül nem sikerült túljárni a kapus eszén.

Az első komolyabb helyzetre másfél percet kellett várni, amikor LoVecchio lőhetett szemből, de Rinne hárította a lövést, majd Manavian távoli próbálkozását blokkolták a vendégek. A 43. percben Reiszt akadályozta Wolf, tehát fehérvári előny következhetett, ám a bulldogok védelme kitűnően működött a hátrányban, így újabb gól nem született. Öt az öt ellen már hatékonyabbak tudtak lenni a hazaiak: Kóger lőtt a kék vonalról, amibe Hári János ért bele a kapu előtt, ezzel kettőre növelte a fehérvári előnyt. (2-0) Gilbert harmadik kiállításával folytatódott a mérkőzés, amikor még több, mint 10 perc volt hátra, de az előnyben mindössze egy veszélyes helyzetig jutott Dave McQueen csapata, McMonagle tette rá a kékről a korongot. A kiegészülés után azonban már összejött a szépítés, Häußle kísérlete még kijött Carruthról, de Kevin Marcierzynski lövése már a hálóban landolt (2-1). Villámgyorsan jöhetett volna a második dornbirni gól is, ám Fraser löketére Carruth odaért. Megnyomta a következő perceket is a vendég gárda, Carruth és a védelem jól állták a sarat, így maradt az egygólos fehérvári vezetés. Helyzetekig az utolsó percekben csak elvéve jutott a Hannu Järvenpää által irányított együttes, ebben a játékrészben egyértelműen a Dornbirn dominált. Másfél perccel a vége előtt le is hívta kapusát a vendégek mestere, és bár nagy nyomást helyezett a Dornbirn csapatunk kapujára, maradt a 2-1, a győzelemmel pedig a Fehérvár AV19 két helyet is javított a tabellán.