Egyértelmű vereség a címvédőtől

• 2017.01.13. 21:25
Az első harmad végén még megcsillant a remény csapatunk számára, azonban a Miskolc végig uralta a játékot és végül 7-1-es győzelmet aratott a Titánok ellen.

Kiállítások:

Eseménydúsan kezdődött a találkozó, a kezdő korongbedobást követően Ságihoz került a korong, aki fél perccel a kezdés után megszerezte a vezetést csapatának (0-1). A Miskolcot feltüzelte a gyors találat és két perccel később Láda szerezte meg a Jegesmedvék újabb gólját (0-2).  A Titánok ekkor felszívták magukat és a 4. percben Kiss Patrik talált Adorján kapujába a kék vonalról (1-2). A 9. percben Ládaynak kellett kiülnie a büntetőpadra, így újabb lehetőséghez jutottak a vendégek, és a következő két percben záporoztak a lövések a fehérvári kapura, de Scola nem hibázott. A 11. percben azonban egy kapuvasról kipattanó korong került Pavuk elé, akinek próbálkozását már nem tudta védeni kapusunk (1-3). Két perccel később Ládát büntették két percre a bírók, így a Fehérvár támadhatott előnyben. A Titánok remekül játszották meg a fórt, először Krogh, majd Shupe került nagyobb helyzetbe, azonban a hazaiak nem tudtak túljárni Adorján eszén. A harmad további részében a miskolci kapu előtt folyt a játék, de csapatunk nem tudott szépíteni.

A második harmadban ott folytatta Kóger István legénysége, ahol abbahagyta. Az első percek fehérvári támadásokkal teltek. A 23. percben tovább nehezítette a Jegesmedvék dolgát Joe két perces büntetése. Egy perccel később Shupe is a büntetőpadra kényszerült, így egy percig négy a négy ellen folytatódott a játék, de ez egyik csapatnak sem hozott szerencsét. Majd a 30. percben Scola mögül Tóth passzolt a kapu előtt helyezkedő Miskolczinak, aki a hálóba talált (1-4). Ekkor Kóger István kapust cserélt, Lemay érkezett Scola helyére. Egy perccel később újra a vendégek támadtak, Sakaris kerülte meg a fehérvári kaput és juttatta a jobb alsóba a játékszert (1-5). A 34. percben Tóth akasztott bottal, így újra előnyből próbálkozhatott csapatunk, de a vendégek emberhátrányos védelme remekül működött, így a Fehérvár nem tudta kihasználni az előnyt. Az utolsó percekben a Miskolc nyomás alá helyezte a hazai kaput, így Lemay bravúrjaira volt szükség.

Az utolsó játékrész elején a vendégek többször kerültek a támadóharmadba, de nem tudták helyzeteiket kihasználni egészen a 46. percig, amikor Miskolczi távolról próbálkozott és a jobb felsőbe lőtte a korongot (1-6).  Az 51. percben Joet küldte ki Mayer-Haszonits bírópáros, de csapatunk nem tudta kihasználni a fórt, sőt egy kontrából Miskolczi indult meg és vezette szólóban Lemay kapujára a korongot, kapusunk nem tudta védeni a lövést (7-1).  A harmad további részében is a vendégek uralták a játékot, ugyan a Titánoknak is voltak lehetőségei, de komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani, így a mérkőzés 7-1-es fehérvári vereséggel zárult.