Egyértelmű vendéggyőzelem

• 2017.02.15. 22:59

A középszakasz hetedik mérkőzésén a Dornbirn végig uralta a játékot és 8-2-es győzelmet aratott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.

SMETANA, ZRNIC, NÉMETH, KASPAR
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Owens , Orban , Maylan , Sarpatki - Sagert , Manavian , Erdely , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Orban , Koger , Vas , Beauregard - Szabo , Szabo , Reisz , Kocsis
Stroj (Hardy ) - Magnan , Schmidt , D'Alvise , Arniel , Grabher Meier - Caruso , Connelly , Sylvester , Mcbride , Sylvester - Siutz , Crawford , Petrik , Häußle , Livingston - Konradsheim , Haberl , Ban , Macierzynski
Gólszerzők: Owens, Orban ill. Haberl , Schmidt , Grabher Meier , D'Alvise , Livingston , Livingston , Grabher Meier , Ban
Kiállítások: 16 ill. 4

Az első percek dornbirni támadásokkal kezdődtek, Grabher kétszer is próbálkozott, de Hetényi magabiztosan védett, majd a 4. percben a kapuvas mentette meg a hazaiakat a góltól. A 6. percben védelmünk már nem bírta a dornbirni nyomást és Haberl Meier a védekező harmadunk közepéről talált a fehérvári kapuba (0-1). Egy perccel később D’Alvise keresztpassza után Schmidt indulhatott meg és tiszta helyzetből a jobb felsőbe lőtte a korongot (0-2). A gólt követően felpörgött csapatunk és a következő percekben már a dornbirni kapu előtt folyt a játék. A legveszélyesebb helyzetet, Maylan alakította ki a 8. percben, de Hardy hárított. Két perccel később Manavian próbálkozott a kék vonalról, de nem sikerült csökkenteni a gólkülönbséget. A 12. percben a vendégek indultak meg saját harmadukból, Arniel kerülte meg a kaput, majd passzolt Hetényi elé, ahonnan Grabher nem hibázott (0-3). A 15. percben Bodo a kapu mögül tette vissza a korongot Sarauernek, de Hardy védett. Két perccel később Vas próbálkozott közelről, de a dornbirni kapus ismét a helyén volt. Majd Schiestel lőtte rá a korongot a kék vonalról, ám az a kapuvasat találta el. Az harmad utolsó másodperceiben egy kapu előtti kavarodás során nyílt lehetőség csapatunk előtt, de ezúttal sem sikerült a gólszerzés.

A második játékrész az elsőhöz hasonlóan dornbirni támadással indult. A 22. percben már csapatunk támadhatott, Owens próbálkozott messziről, de lövése elakadt a vendégek védelmében, ekkor Beauregard elé került a korong, aki már nem tudott beleérni. A 24. percben Sagert kapott két perces büntetést bottal akasztásért. Az emberelőny alatt a dornbirniek nyomás alá helyezték kapunkat, ám védelmünk remekül helytállt, sőt egy kontrából Szirányi veszélyeztette a vendég kaput. Alig, hogy kiegészültek a hazaiak, máris kettős kiállítást ítéltek ellenük a játékvezetők, így öt a három ellen támadhatott a vendég alakulat. Ezt ki is használta a Dornbirn, D’Alvise közeli lövését nem tudta védeni Hetényi (0-4). A 29. percben Reisz próbálkozott a jobb szélről, Hardy bravúrosan védett. Majd egy kisebb nézeteltérés alakult ki a Siutz és Sárpátki között, amelyért a vendégek két percet, a hazaiak pedig 2+2 perces büntetést kaptak. A Dornbirn pedig kíméletlenül kihasználta a fórt, Livingston korongja került a hálóba (0-5). Ezt követően továbbra is uralták a játékot a vendégek, Schmidt tört be a harmadunkban és egy szép összjátékot végül nem tudtak befejezni a vendégek. A 35. percben egy kapu előtti kavarodásból Livingston került ki győztesen, aki jobb szélről emelte a kapuba a korongot (0-6). Egy perccel később már Manavian indult meg kettő az egy ellen, de Siutz szabálytalanul állította meg, amiért két perces büntetést kapott. Az osztrákok remek emberhátrányos játékának köszönhetően azonban csapatunk nem tudta kihasználni a fórt.

A 43. percben Schmidt kerülte meg a kaput majd passzolt a gólvonal előtt helyezkedő Grabher Meiernek, aki nem hibázott (0-7). Az 55. percben a fehérváriak alakítottak ki helyzetet, Owens szélről lőtte be a korongot hosszúba (1-7). Egy perccel később már a mi harmadunkban zajlottak az események, Macierzinsky passzolt a védők által figyelmen kívül hagyott Bannek, akinek lövését nem tudta védeni a fehéváriak kapusa (1-8). Tovább nehezítette csapatunk helyzetét Schiestel két perces büntetése, de ezúttal nem tudta kihaszálni a fórt az osztrák alakulat. Az 56. percben B. Orban veszélyeztette Hardy kapuját, első lövését még védte a kapus, ám másodszorra már nem tudott hárítani (2-8). Majd Kógernek ítélt két percet könyökhasználatért a Smetana-Zrnic bírópáros, ezt már nem tudták értékesíteni a vendégek, így 8-2-es eredménnyel zárult a mérkőzés.