Nechvatal (Swette) - Pedevilla, Stach, Bishop, Spurgeon, Lammers - Wehrs, Ouellet-Blain, Yogan, Clark, Sedivy - Guimond, Lindner, Schramm, Schennach, Poulsen - Nußbaumer, Bär, Teschauer, Paulweber
Carruth (Rajna) - Harty, Manavian, Lovecchio, Latendresse, Gilbert - Stipsicz, Szabo, Luttinen, Reisz, Vincze - Uotila, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Laday, Szabo, Kocsis, Kiss
Gólszerzők: Schramm, Bishop, Yogan, Yogan ill. Uotila, Vidmar, Hari
Kiállítások: 45 ill. 12

A Fehérvár AV19 innsbrucki vendégjátéka egy-egy helyzettel kezdődött hazai, majd vendégoldalon is, a következő perceket pedig a mezőnyjáték jellemezte. Nem utazhatott kisebb sérülés miatt csapatunkkal Brett Palin, valamint Ales Music felépülésére is várni kell, így a fiatal Láday Tamás és Kiss Zsombor kaptak lehetőséget. Bár a korongot nagyrészt a vendégek járatták, komoly lehetőségre nem került sor. Az első jól kijátszott figurát pedig már gólra is váltotta az együttes, Luttinen adott jó passzt a másik oldalon érkező Juha Uotilának, aki kilőtte a jobb felsőt (0-1). A játékvezetők magasbot miatt vissza is nézték a találatot, ám kiderült, nem ért kapu előtti játékos a lövésbe. A gól után is lendületben maradt a gárda, Kóger löketét azonban védte Nechvatal. Gilbert ugrott ki egy rossz innsbrucki passz után, a helyzet kimaradt, sőt, Clark szabálytalankodott, így előnyben folytatódott a találkozó. A fórt mindössze 23 másodperc alatt kihasználta a Fehérvár AV19, a körből Luka Vidmar lőtte ki a bal alsót (0-2).  Carruthnak egy távoli próbálkozást kellett hárítania a harmad közepén, majd újabb fehérvári támadások következtek, ezúttal kevés akciót sikerült azonban befejeznie lövéssel Erdélyéknek. Schennach szabálytalankodott, ám a létszámfölényben kevés veszélyes lehetőséget alakított ki csapatunk, öt az öt ellen pedig folytatódott a fehérvári mezőnyfölény, Luttinen próbálkozása után egy korcsolyáról megpattanó korong majdnem meg is tréfálta a hazaiak hálóőrét, de a kapus a vonalról menteni tudott. Manavian büntetése után immár a Cápák támadhattak előnyben, de jól blokkolt a védelem, Luttinen pedig szólózhatott a kiegészülés előtt, azonban lövése csak a vasat találta el. Az utolsó egy percre felpörgött mindkét gárda, újra Luttinen állt közel a gólszerzéshez, de maradt a kettő közötte a szünetre.

Mindössze tizenkét másodperc telt el a középső játékrészből, amikor Harty kapott kétperces büntetést. Ezt a fórt már jobban játszotta meg a hazai alakulat, gól azonban csak a kiegészülés után esett, Bishop passzolt Jeremie Oulett-Blainhez, aki a kapu előteréből juttatta át a vonalon a korongot. A játékvezetők ezúttal is a videóbírót hívták segítségül, hogy eldöntsék, szabályos gólt esett-e, de végül úgy döntöttek, hogy kapusakadályozás miatt érvénytelenítik a találatot.  Újabb kiállítás nehezítette csapatunk dolgát, ezúttal Gilbertnek kellett kiülnie, de ebben a létszámfölényben sem tudott veszélyeztetni a hazai együttes. Öt az öt ellen azonban már megszületett az első innsbrucki gól, Poulsen passzolt Fabio Schrammhoz, aki Carruth válla fölött a hálóba lőtt (1-2). Vincze szabálytalansága után több lehetősége is nyílt Bishopéknak az egyenlítésre, de a fór ezúttal is kihasználatlanul maradt. A játékrész második felére átvette a játék irányítását az Innsbruck, LoVecchio kiállítása után pedig az egyenlítő találat is megszületett, Hunter Bishop bombázott oldalról a hálóba (2-2). A harmad végén újra aktívabbá vált csapatunk, 5 másodperccel a dudaszó előtt pedig Guimond kapott kétperces kiállítást, így a záró harmadot előnyből kezdhették meg Háriék.

A lefújás pillanatában Pedevilla szabálytalankodott, botvéggel ütésért ezért 5+20 perces kiállítást kapott, a kettős előnyt pedig hamar gólra is váltotta együttesünk, Vidmar passzából Hári János talált be (2-3). Az ötperces kiállításból hátralévő időben ugyan folyamatosan nyomás alatt tartotta Nechvatal kapuját Hannu Järvenpää együttese, de nem sikerült a gólszerzés. Öt az öt ellen egy kapu előtti kavarodás után Carruth bravúros mentéseire volt szükség, majd Gilbert passzolt keresztbe Luttinennek, aki egy ütemmel lemaradt az átadásról. Újabb hátrány következett a harmad derekán, elcserélte magát a fehérvári alakulat, így túl sok játékos volt egyszerre a jégen. Nem sokáig tartott azonban a tiroli előny, Reiszt akadályozták egy kiugrás után, így négy a négy ellen folyt tovább a játék. Egy innsbrucki helyzet után kiegészültek a vendégek, majd egy szerencsés góllal az egyenlítés is összejött, a korong már Carruth alatt volt, a játékvezetők azonban nem állították meg a játékot, a játékszerbe pedig Clark szúrt bele kapusunk mamutjai között, így az a hálóba került (3-3).  Hajtott az újabb gólért csapatunk, a liga hatodik helyezettje pedig felpaprikázódott a találattól, rendre veszélyeztettek a kapu előtt. Hári szerzett korongot a másik oldalon, Erdélyhez passzolt, a ziccer azonban kimaradt. Másfél perccel a vége előtt vezetőedzőnk időt kért, a következő támadásban pedig LoVecchio előtt nyílt óriási helyzet, de maradt a döntetlen.

A ráadásban előbb Manavian és Hári lövése után kellett nyújtózkodnia Nechvatalnak, majd a hazaiak egy kettő az egy elleni szituációt nem tudtak értékesíteni. Luttinen előtt adódott a következő lehetőség, de a vendéglátó kapusa hárított, ahogy tette azt Vidmar próbálkozásánál is.  Hárit buktatta Oullet-Blain mindössze 4 másodperccel a vége előtt, Rob Pallin is kikérte az idejét, de nem született találat, így jöhettek a büntetők. Az első három-három rávezetés kimaradt, ahogy a következő hét is, végül Andrew Yogan lövésével dőlt el a bónuszpont sorsa. Csapatunk a pontszerzéssel egy helyet lépett előre, a középmezőnyhöz zárkózást pedig kedden, a Bolzano otthonában folytathatja.