Egy pont Dornbirnból

• 2018.01.21. 19:54
Bár együttesünk a második harmad végére kétgólos előnyre tett szert a Dornbirn otthonában, nem sikerült megőrizni a vezetést, végül pedig a hazaiak örülhettek.

GAMPER, NIKOLIC, NOTHEGGER, VERWORNER
Rinne (Stroj) - Magnan, Gauthier Leduc, D'Alvise, Timmins, Reid - Caruso, Connelly, Fraser, Sylvester, Grabher Meier - McMonagle, Wolf, Pance, Arniel, Ban - Vallant, Neubauer, Haberl, Häußle, Macierzynski
Carruth (Rajna) - Uotila, Vidmar, Koger, Kocsis, Gilbert - Stipsicz, Manavian, Luttinen, Latendresse, Sarpatki - Szaller, Palin, Szabo, Hari, Erdely - Reisz, Lovecchio, Music, Vincze
Gólszerzők: Reid, Grabher Meier, Connelly ill. Hari, Gilbert
Kiállítások: 6 ill. 8

Eseménytelen első percek után egy-egy hazai, és vendéghelyzettel folytatódott csapatunk második dornbini találkozója. Stipsicz előtt adódott lehetőség a következőkben, de Rinne bravúrral hárított, Carruthnak csak az ötödik percben akadt dolga, egy távoli lövés után kellett a korong után nyúlnia. A játékrész közepéig enyhe dornbirni mezőnyfölény alakult ki, majd Music szerzett korongot a kék vonalnál, Rinne azonban könnyedén védte a próbálkozást. A Fehérvár AV19 kapuja előtt folyt a játék a továbbiakban is, védelmünk azonban jól szűrte a támadásokat, így lövésig csak kevés alkalommal jutott a voralbergi együttes, a Fehérvár AV19 pedig főleg a kontrákra játszva villant meg. A 13. percben aztán jöhetett az első vendégelőny, Fraser volt szabálytalan, a fórt pedig pillanatok alatt ki is használta a gárda, Vidmar passzolt keresztben Hári Jánosnak, Erdély jól takart a hazaiak hálóőre előtt, a korong pedig Rinne mamutjai között a hálóba csorgott (0-1). Lendületbe kerültek Manavianék, előbb Uotila, majd Kóger veszélyeztetett. A záró percekre fokozta a tempót a Dornbirn, azonban játékosaink kevés lehetőséget engedtek a tabellaszomszédnak, a harmadot pedig Luttinen lehetősége zárta.

Carruth-védéssel kezdődött a középső játékrész, D’Alvise húzta rá közelről a pakkot, majd Music fülelt le egy hazai passzt, ebből indulhatott a vendég alakulat, Rinne védett, D’Alvise pedig akadályozásért került a büntetőpadra. A fórban Pance iramodhatott meg szólóban egy korongvesztés után, de Carruth hárított, a másik oldalon pedig mindössze egyszer jutott lehetőségig a speciális egység. Kiegészült a Dornbirn, kiegyenlítődött a játék, de kevés helyzetet alakítottak ki a felek. Luttinent látták szabálytalannak a játékvezetők a harmad derekán, Sylvester lépett ki a védők közül, az újabb ziccert kapusunk magabiztosan hárította. Latendresse mentett nagyot a kapu torkában egy kavarodás után, majd Carruth bravúrjaira volt szükség az egygólos előny megőrzéséhez. Music és Latendresse veszélyeztettek kettő az egy ellen a kiegészülés előtt, de nem született újabb találat. Öt az öt ellen inkább a Bulldogok voltak aktívabbak, egy újabb kettő az egyet azonban már nem hibázott el a magyar EBEL-együttes, Latendresse átadását David Gilbert értékesítette (0-2). LoVecchio kiállítás alatt többször is távolról veszélyeztettek a sötétmezesek, majd egyenlő létszámnál Luttinen vétette el a kaput, Erdély ütőjét pedig ziccerben szedték fel. Palin szabálytalanságát vette észre a Gamper-Nikolic bírópáros, így a záró etapot hátrányban kezdte Hannu Järvenpää együttese.

Az első komolyabb helyzetéből meg is szerezte első gólját a Dornbirn az előnyben, D’Alvise kékvonalas bombájába Brodie Reid ért bele a kapu előtt (1-2). Ment előre az egyenlítésért Dave MacQueen gárdája, Carruth újabb bravúrjaival segített őrizni az előnyt, aztán Szabó Krisztián indult meg a jobb oldalon, Stipsicznek azonban nem sikerült átjuttatni a korongot Rinnén. Palin újabb szabálytalanságát követően újra rezzent Carruth mögött a háló: egy kipattanó után Martin Grabher Meier lőtt közelről a kapuba (2-2). Pance gáncsolta el kapusunkat, így a találkozó harmadik fehérvári előnye következett, Palin üreskapus lehetősége kimaradt, a dornbirni védelem pedig jól zárt a fór hátralévő részében. Az utolsó két percre kevés kockázatot vállaltak a felek, Hári helyzeténél újra zártak a bekkek, Uotila kékvonalas lövése pedig levágódott Rinnéről.

A ráadás első lövéséből el is döntötték a bónuszpont sorsát a Bulldogok, Grabher Meier passzolt Brian Connellynek, aki közvetlen közelről értékesítette az átadást (3-2). Csapatunk így maradt a tizedik helyen, a Dornbirn pedig a nyolcadik pozícióba lépett előre.