EBJL-döntőben az ifjúsági csapat

• 2017.03.09. 16:51

A Kiss Dávid vezette alakulat az Erste Bank Juniors League elődöntőjének második mérkőzésén 4-2-re nyert a MAC Budapest ellen a Kisstadionban, így hibátlanul abszolválta a két győzelemig tartó párharcot és a fináléba jutott.

Szombaton hazai pályán 3-1-re nyert ifjúsági csapatunk a MAC Budapest ellen az Erste Bank Juniors League elődöntőjének első mérkőzésén, így egy esetleges sikerrel szerdán lezárhatta volna a kétgyőzelemig tartó párharcot Kiss Dávid legénysége.

Kiegyenlített küzdelemmel indult a mérkőzés, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, végül Sábián lövése pattant be a hazai hálóőrről a kapuba, így az 5. percben megszerezték a vezetést a fehérváriak (0-1). Nem sokkal később már emberelőnyben állhattak fel a vendégek, de helyzeteiket nem sikerült kihasználniuk. A 16. percben Kedves indult meg szólóban és nem hibázott (1-1). A harmad végén Dézsinek ítéltek két percet a játékvezetők, de a hátrányt kivédekezte csapatunk, így 1-1-es állással várhatták a következő játékrészt a csapatok.

A második harmad elején az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia játékosai birtokolták többet a korongot, de komolyabb helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Majd a 25. percben Kovács Alex juttatta át a korongot gólvonalon (1-2), amit alig fél perccel később egy hazai találat követett, Korchma lőtte jobb szélről Pinczés kapujába a játékszert (2-2). A harmad további részében folyamatos nyomást helyeztünk a MAC kapujára, de a hazaiak védelme remekül működött. A 34. percben egy kettős kiállítás nehezítette a csapatok dolgát, de a négy a négy elleni küzdelemben egyik gárda sem bizonyult jobbnak, így ismét döntetlennel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A harmadik játékrészben kicsit átrendezte a sorokat a fehérvári vezetőedző, ami után nem is kellett sokáig várni a következő vendégtalálatra, a 34. percben Mihály lövését nem tudta védeni a fővárosiak kapusa (2-3).  A harmad további részében szabálytalanságok szakították meg a játékot, de egyik csapat sem tudta kihasználni az ebből adódó lehetőségeit. Azonban ami nem ment előnyben, az öt az öt ellen sikerült csapatunknak, az 53. percben Almási talált a MAC kapujába (2-4), így egy paprikás hangulatú utolsó harmad után ifjúsági csapatunk megszerezte a második győzelmét a MAC elleni párharcban, és ezzel bejutott az EBJL döntőjébe.

A döntőben csapatunk az UTE - Villach párharc győzetsével csap majd össze, ami jelenleg 1-0-ra az Újpest javára áll.

Az elődöntő után Kiss Dávid, vezetőedző értékelt:

„Az első harmadban mutatott játék alapján nem érdemeltünk győzelmet. A mérkőzés elején a srácok a saját játékuk helyett az ellenfél összeállításával foglalkoztak, a találkozóban pedig benne volt az, hogy a MAC két sorral is le fog minket támadni, és akár le is győzhetnek minket. A második játékrész közepén kezdtünk el igazán játszani, majd a harmadik harmadban kicsit megváltoztattuk a sorokat és frissítettünk a játékon. Úgy gondolom, hogy a csapatomnak meg kell tanulnia viselkedni, és az érzelmeiket kontrolálni, mert néhányan a saját sérelmeikkel foglalkoztak, ahelyett, hogy inkább a csapat érdekeit nézték volna. A célunk természetesen a döntő volt, ami most sikerült, de ma egy újabb meccs vár ránk a MAC ellen, így nem ünnepeltethetjük magunkat, hiszen ismét győzni szeretnénk.”