Büntetőkkel kaptak ki a Titánok

• 2017.01.20. 22:13
Bár az első harmadban a Titánok uralták a játékot és 3-0-ra vezettek, a harmadik harmadban a Csíkszereda kiegyenlített és büntetőkkel 4-3-ra megnyerte a mérkőzést.

Kiállítások:

Az első harmad egy kiállítással indult, Solarev volt szabálytalan, így máris emberelőnybe kerültek a Titánok. Csapatunk pedig majdnem kihasználta a lehetőséget. Bár a következő 2 percben rengeteg lövést kellett hárítania Onodinak, azonban Reiter távoli lövését már nem tudta védeni a székely kapus és mamutja között becsorgott a korong (1-0). A 8. percben újra a fehérváriak kerültek előnybe, ezúttal Campbellt, küldték ki a játékvezetők. A Titánok ismételtem bombázták a csíki kaput, ám most nem sikerült túljárni a kapus eszén. Ami nem ment előnyben az sikerült öt az öt ellen, éppen hogy kiegészült a Csíkszereda Shupe került a közvetlenül a kapu elé, aki nem hibázott (2-0). A hazaiak tovább uralták a játékot, ám a vendégek előtt is adódott egy- egy lehetőség. A 15. percben Antal szólózott kontrából, de Lemay védett. Két perccel a harmad vége előtt megint a székelyek szabálytalankodtak, Birónak kellett kiülni két percre. A Titánok pedig újra nyomást gyakoroltak Onodi kapujára, aki Shupe pattogós korongját nem tudta védeni (3-0).

A második harmadban továbbra is a hazaiak domináltak, de a székely védők állták a sarat, így a második harmad első tíz percében nem sikerült veszélyesebb helyzetet kialakítania csapatunknak. A 32. percben Aranynak ítélt két perces büntetést Vas-Varjú bírópáros, így a csíkiek lendülhettek támadásba. Először Bíró kerülte meg a kaput és próbálta kapusunk mögé juttatni a játékszert, Lemay azonban hatalmasat védett. A következő két percben a fehérvári harmadban folyt a játék, Lemay azonban hihetetlen bravúrokat mutatott be, így a vendégek nem tudták kihasználni a fórt. A székely csapatot felpörgette az emberelőny és újabb helyzeteket alakítottak ki. Fél perccel a harmad vége Just gáncsolt, így a Csíkszereda öt a négy ellen kezdhette a harmadik harmadot.

Az utolsó játékrész eleji emberhátrányt sikeresen kivédekezte csapatunk. Ám a kiegészülés után nem sikerült egyből kilőni harmadunkból a korongot és egy kapu előtti kavarodásból Moldován volt eredményes (3-1). A csíkiek egyre lendületesebben játszottak és sorra alakították ki az újabb helyzeteket. A 48. percben Péter került Lemay elé és a kapuba juttatta a játékszert (3-2). Ekkor Kóger István időt kért.  A 49. percben Justot ugratták ki társai, ám próbálkozását Onodi védte. Azonban az időkérés nem hozta meg a várt eredményt, ugyanis a székelyek egyre többször törtek Lemay kapujára és az 55. percben Bíró közelről kotorta a kapuba a játékszert (3-3). Egy perccel később azonban hatalmas lehetőséghez jutott csapatunk, ugyanis Papp kapott két perces büntetést, így előnyben támadhattak a Titánok. A harmad végéig a vendég harmadban zajlott a játék, több veszélyes lövés is érkezett Onodi kapujára. Fél perccel a vége előtt Kocsis a kapuvasat találta el, ezután már nem maradt idejük a fehérváriaknak visszaszerezni a vezetést, így hosszabbítás következhetett.

A túlórában nagyon lendületes játék zajlott a jégen, minkét oldalon adódtak veszélyes helyzetek. A 63. percben a Titánok elcserélték magukat, amiért két perces technikai büntetést kapott a csapat, így a ráadás végén Lemay bravúrjaira volt szükség. A hazaiak kivédekezték a hátrányt, így büntetőlövésekre került sor.

Az első három kör nem hozott eredményt, mindkét oldalon egy-egy lövés járt sikerrel. Majd a továbbiakban nem tudtunk gól szerezni, így a másik oldalon Solarev büntetője döntötte el a mérkőzést, és ezzel a Csíkszereda 4-3-ra legyőzte csapatunkat.