Bravúr Karintiában

• 2016.11.27. 20:03
A Fehérvár AV19 idei második klagenfurti mérkőzésén elhozta mindhárom pontot. A jó védekezésnek és a remek kapusteljesítménynek köszönhetően Vasék végig vezettek a találkozón.

EC-KAC
Madlener (Duba ) - Kapstad , Popovic , Richter , Brucker , Kurath - Robar , Vallant , Pance , Hurtubise , Ganahl - Strong , Schumnig , Geier , Hundertpfund , Neal - Schnetzer , Kreuzer , Geier , Koch , Lundmark
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Manavian , Koger , Sarauer , Sofron - Sziranyi , Szabo , Beauregard , Maylan , Bodo - Owens , Szaller , Szabo-Pal , Vas , Sarpatki - Krogh , Reisz , Kocsis , Vincze
Gólszerzők: Neal , Neal ill. Maylan , Sofron , Sarauer , Vas
Kiállítások: 10 ill. 12

Alig kezdődött el a mérkőzés, máris nekiesett csaptunk a Klagenfurtnak, Sofron indult el a jobb szélen és veszélyes lövéssel nyitotta a találkozót. A másik oldalon is lendületes támadásokat láthattak a nézők, Kapstad távoli  lövését kellett védenie Hetényinek.  Megpörgette a következő perceket a Klagenfurt, egyre többször akadt dolga Hetényinek. A mérkőzés hetedik percében előnybe került a hazai csapat, de jól védekezett együttesünk, sőt, Sarauer adott szemfüles passzt Maylannek a középső bedobópontnál, aki el is indult Duba kapuja felé és nem hibázott (0-1).  A harmad második felében is maradt a nagy tempójú játék sok helyzettel mindkét oldalon. A 16. perben Kurath kiállítása után öt a négy ellen támadhatott csapatunk, Schiestel, majd Manavian próbálkozott távoli lövéssel, de Duba hárított. A harmad végén Manavian is kiülhetett a büntetőpadra, de a harmad végéig nem szerzett egyenlítést a Klagenfurt.

Nem tudott veszélyeztetni a hazai csapat a második harmadra áthúzódó előnyben, a kiegészülés pillanatában pdig Sárpátki iramodott meg a bal szélen, a középen érkező Schiestel azonban egy ütemmel lemaradt a passzról. Folytatódott a fehérvári fölény, kevés lehetőséghez jutott a Klagenfurt. A mérkőzés 26. percben Maylan korcsolyázott el a kapu mögött, a beadást Vas János ütötte rá, végül a lövés Sofronról vágódott a hálóba (0-2). Két perccel később Kóger ülhetett a büntetőpadra,  nem tartott azonban sokáig a pirosmezesek előnye, Hundertpfund akadályozta Bodot gólhelyzetben. Négy a négy ellen és előnyben is csapatunk dominált, Hundertpfund ugyan a büntetőpadról beugorva veszélyeztetett, de a kontrából már Bodo lőhetett egy az egyben Duba kapujára. Hét perc volt vissza a középső játékrészből, amikor Owens pihenhetett, de Hetényi bravúrjainak köszönhetően nem sikerült gólt szereznie Geieréknek. Már egyenlő létszámnál Koch szépíthetett volna, majd Popovic veszélyeztetett, majd a másik oldalon Bodo adott szép passzt az érkező Maylannek, de akasztották, így újabb előnyhöz jutott együttesünk. Sofron volt szabálytalan előnyben a támadó harmadban, így újabb négy a négy elleni játék következett. Pance alakított ki veszélyes helyzetet, de ezúttal sem született gól a harmad végéig.

Sokkal harcosabb Klagenfurt korcsolyázott fel a harmadik harmadra, mint az 40 percben, azonban csapatunk jól és határozottan védekezett. Stefan Geier került a kapu elé a második percben, Szirányi és Schiestel jól zárt, így meg tudta őrizni előnyét Benoit Laporte együttese. A 45. percben aztán megérkezett a szépítés is, Neal egy távoli lövéssel lepte meg Hetényit (1-2). Folytatódtak a hazai rohamok, de csapatunk állta a sarat. A hazai fölény a harmad közepére érett góllá,  Lundmark távoli lövése kijött Hetényiről, az érkező Neal pedig a kapuba lőtt (2-2). Keményen küzdött csapatunk az újabb gólért, ami 8 perccel a vége előtt meg is született. Sofron vitte be a harmadba a korongot, Kóger elé passzolt, az ő lövésébe pedig Sarauer ért bele jó ütemben a kapu előtt (2-3). A hazaiak rúgómozdulatot reklamáltak, a bírók meg is nézték az esetet, ém végül érvényesnek ítélték a találatot.  Jól őrizte az előnyt csapatunk, már a semleges harmadban hatástalanították a kalgenfurti támadásokat. Duba kapujánál előbb Sofron fordult be, majd Manavian próbálkozhatott távolról, de maradt az egygólos előny. Egy páros kiállítás után 2 perccel a vége előtt levitte kapusát Pellegrims, így öt a négyben támadhatott a karintiai együttes. Leperegtek a másodpercek, Vas pedig egy üreskapus góllal eldöntötte a mérkőzést (2-4).

Benoit Laporte csapata így három pontra megközelítette a kilencedik Klagenfurtot, valamint hat pontra került a hetedik helyezett Villachtól.