A vége megint vereség

• 2016.10.22. 21:01

A harmadik harmadban dekoncentráltan játszó Fehérvár AV19, bár a mérkőzés felénél még vezetett, végül elvesztette a találkozót.

2016.10.22 Szombat / 17:30
2:4
(1:0, 1:2, 0:2)
Nézőszám: 3 098
HCB Südtirol Alperia
BABIC, SIEGEL, NAGY, NÉMETH
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Manavian , Koger , Sarauer , Bodo - Sagert , Szabo , Courchaine , Vas , Maylan - Sziranyi , Szaller , Reisz , Kocsis , Vincze - Orban , Makowski , Sofron , Orban , Sarpatki
Smith (Melichercik ) - Egger , Oberdörfer , Reid , Root , Frigo - Everson , Glenn , Kearney , Oleksuk , Palmieri - Seymour , Glira , Insam , Bernard , Vallerand - Marchetti , Gellert
Gólszerzők: Sarauer , Koger ill. Marchetti , Palmieri , Vallerand , Oleksuk
Kiállítások: 12 ill. 16

Nem vesztegették az időt a csapatok, már az első perctől nagy csatát hozott a mérkőzés, melyet Sofron helyzete nyitott. Az ötödik percben már másodszor játszhatott előnyben a csapat, melyet Andrew Sarauer középről leadott bombájával sikerült kihasználni (1-0). Folytatódott a hazai nyomás Melichercik kapuja előtt, és bár a vendégek Szabó Bence kiállítása után Insam révén többször is veszélyeztettek, jól tartotta hátrányban is a korongot a kék-fehér együttes, sőt, Bodo révén szólóban is indulhatott csapatunk, ám 91-esünk elhibázta a lehetőséget. A harmad vége előtt öt perccel Reiszt akadályozták, így újra fórban támadhatott az együttes, Kóger fölé lőtte, Manavian kékről leadott lövését a kavarodásban pedig Vasnak nem sikerült bekotornia. A harmad vége előtt egy perccel Sarauer került helyzetbe, a kontrából pedig ketten indulhattak Hetényi kapujára. Az óriási helyzetben Manavian mentett hatalmasat, bár szabálytalanul, így hátrányban folytatódott a játék, ám nem született újabb gól. Az első harmad után tehát megérdemelten vezetett csapatunk, az edző által korábban említett problémás területeken is fejlődést mutatott a gárda.

A második harmadra egy sokkal energikusabb Bolzano korcsolyázott fel, a 24. percben pedig ki is egyenlítettek, Marchetti lövése ment át a gólvonalon. Hamarosan újabb előny következhetett, de Sagert lövése fölé ment, és bár végig sikerült nyomás alatt tartan a kaput, nem született újabb gól. A harmad közepén egy védelmi hibából újra a vendégek előtt volt lehetőség, ám Hetényi jól tartotta a csapatot ezekben a percekben. 4 perccel később emberelőnyben játszhattak a vendégek, ezt a fórt 7 másodperccel a kiegészülés előtt már ki is használták a "Rókák", Palmieri bombája a bal felsőben landolt. Újra a speciális egységek voltak jégen a 36. percben, hiszen a mérkőzésen második alkalommal számolták el magukat a vendégek, de ebből sem sikerült gólt szerezni, ráadásul a Bolzano szerezhetett volna újabb gólt, azonban a felső vasat találták el. Hiába volt Sofron és Sárpátki előtt is lehetőség, a harmad végéig maradt a döntetlen.

A harmad elején könnyedén eldönthette volna mérkőzést csapatunk, Kearney 2+2 perces kiállítása után Oleksuk is a büntetőpadra ülhetett, így két teljes percig támadhattunk öt a három ellen, de a pontatlan passzok és a kevés kapura lövés megbosszulta magát, maradt a 2-2. Pár perccel később fordult a kocka, a vendégek jöhettek öt a háromban Sarauer és Sagert kétpercese után, ezt pedig már ki is használták: bár védőink jól blokkoltak és Hetényi is nagyokat védett a hátrány nagy részében, Vallerand egyedül maradt a kapu előtt és nem is hibázott (2-3). Elfogyott a lendület a csapatból, a hátralévő időben semmi sem sikerült, ráadásul másfél perccel a vége előtt Laporte lehívta Hetényit, a csapat egy utolsó lendületet vett, de Oleksuk egy üres kapus góllal eldöntötte a mérkőzést (2-4).