A Nyitra bizonyult jobbnak

• 2017.11.14. 22:06

Bár sok lehetősége volt csapatunknak a gólszerzésre, nem tudta kihasználni azokat, így a Nyitra 3-1-re győzött az elődöntő első mérkőzésén.

Kincses, Fridrich, Váczi, Orolin
Carruth (Rajna) Uotila, Jyrkkiö, Luttinen, Latendresse, Gilbert - Harty, Manavian, Erdély, Hári, Vizi - Stipsicz, Szabó D., LoVecchio, Music, Szita - Reiter, Vidmar, Szabó K., Reisz, Sárpátki
HK Nitra
Lawson (Foltán) - Mezei, Rygl, Mikus, Kristof, Paulovic - Milam, Ordzovensky, Blackwater, Kutálek, Rzavsky - Versteeg, Korím, Ruckay, Sille, Luciani - Fominykh, Stefanka, Pupák, Csanyi, Ondrusek
Gólszerzők: Latendresse ill. Mikus, Paulovic (2)
Kiállítások: 8 ill. 22

Benoit Laportenak két játékosát is nélkülöznie kellett a Visegrád Kupa elődöntőjének első mérkőzésén, ugyanis Vincze Péter válogatott mérkőzésen szerzett kisebb vállsérülést, míg Luka Vidmar az IIHF szünet előtti utolsó találkozón szenvedett bokasérülést

A mérkőzés vendég támadásokkal kezdődött. Kristof próbált a kapu mögül visszapasszolni, LoVecchio azonban blokkolta az átadást, ami után megindulhattak a hazaiak. Ám egy gyors nyitrai korongszerzés után már Rzavsky próbálta a fehérvári hálóba pöccinteni a játékszert, de Carruthon ezúttal sem jutott át a korong. A 4. percben Pupák akadályozott, majd követően Luttinen a kapu mögül passzolt remekül a jobb szélen elhelyezkedő Olivier Latendresse-nek, aki nullszögből szerzett vezetést (1-0). A következőkben Szabó Krisztián került a büntetőpadra, de a vendég gárda nem tudta értékesíteni lehetőségétErdély és Vizi összjátékát követően utóbbi próbálta átjuttatni a korongot a gólvonalon, de nem járt sikerrel. Aztán Szita szerzett korongot, átadásából pedig Uotila lőhetett tiszta helyzetből, a kipattanóra pedig Szita érkezett, de Foltán hárított. A 16. percben Ryglt ítélték szabálytalannak a játékvezetők, egy perccel később Lucianinak is ki kellett ülnie a büntetőpadra, így öt a három ellen támadhattak fehérváriak. A létszámfölényben Harty próbálkozott kétszer is a kék vonalról, ám a korong minkét alkalommal megpattant a Nyitra védőin. Rygl büntetésének lejárta után öt a négy ellen sem tudtak betalálni a hazaiak, végül Latendresse akadályozott, így a vendégek előtt nyílt lehetőség, amit gyorsan ki is használtak, Paulovic keresztpasszát Tomas Mikus értékesítette a jobb szélről (1-1).

A második játékrész elején Erdély próbálta a kapuba kotorni a játékszert, de Lawson hárított. A következő pillanatban már Rygl kiváló átadását követően a középen üresen maradó Matej Paulovic korongja Carruth válla fölött került a hálóba (1-2). A másik oldalon aztán Sárpátki és Reisz indult meg, végül Sárpátki került remek helyzetbe, de Lawson védeni tudott. Korímnak a játék késleltetéséért kellett kiülnie, az előny alatt pedig Erdély és Sárpátki alakított ki szép helyzetet de nem tudtak egyenlíteni. Latendresse és Uotila is hatalmas helyzetet hagyott ki, így a fór kihasználatlanul maradt. Újabb lehetőség kínálkozott a hazaiak számára, Mikus magas bottal való játékért kapott kétperces büntetést. A fehérvári létszámfölény során egy kapu előtti kavarodás végén Sárpátki járt közel a gólszerzéshez, de Lawson védett, a támadás végén pedig Mezei és LoVecchio akaszkodott össze egymással, így mindketten elfoglalhatták helyüket a büntetőpadon, ám ez egyik félnek sem hozott sikert. A következőkben Carruthnak és Lawsonnak is akadt dolga. A 36. percben Kristof volt szabálytalan, így ismét a hazaiak kerültek helyzetbe, de ezúttal sem sikerült kihasználni a fórt, sőt, Carruthnak kellett egy védést bemutatnia.

A harmadik harmad fehérvári támadással indult, aztán először Mezeinek, majd Csányinak ítéltek kétperces büntetést a játékvezetők, így óriási lehetőséghez jutott Benoit Laporte alakulata. Az előny alatt Manavian, Harty és LoVecchio is veszélyeztetett, de nem tudtak betalálni. A sok kihasználatlan helyzet végül megbosszulta magát, a 48. percben Paulovic a kék vonalról kíméletlenül juttatta a hálóba a játékszert (1-3). Ezután újabb kiállítások törték meg a játékot, Gilbert akadályozásért, Versteeg meg nem engedett testjátékért került a büntetőpadra. A következő nagyobb helyzet Sárpátki nevéhez fűződik, azonban korongja lecsorgott a nyitrai hálóőr mamutjáról, amit Reisz próbált a kapuba kotorni, de Lawson védett. Az utolsó percekben még Szabó Krisztián és Gilbert veszélyeztette a vendégek kapuját, de nem jártak sikerrel, így 3-1-es nyitrai győzelemmel ért véget a találkozó.