A második helyen zárt a Fehérvár AV19

• 2017.09.03. 21:57
Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna zárómérkőzésén a Fehérvár AV19 5-1-re nyert a Nové Zámky ellen, így eldőlt, csapatunk a torna ezüstjét szerezte meg.

Németh, Kókai, Soós, Muzsik
Kornakker (Rajna) - Jyrkkiö, Uotila, Kóger, Erdély, Vincze - Stipsicz, Vidmar, Luttinen, Latendresse, LoVecchio - Szabó D., Harty, Szabó K., Music, Szita - Szirányi, Szabó B., Reisz, Kocsis, Vizi.
Romancik (Kovac) - Plasil, Klenko, Lantosi, Simek, Salija, Novotny, Varga, Tibensky, Prapavessis, Dubec, Kovacevic, Raenko, Piacka, Deyl, Fábry, Simun, Siska, Zboril, Dubinin
Gólszerzők: Kóger, Latendresse, Luttinen (2), Vincze ill. Plasil
Kiállítások: 8 ill. 26

Kiválóan kezdte az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna zárómérkőzését a Fehérvár AV19. Az már korábban eldőlt, hogy a torna győztese a Medvescak Zagreb együttese lett, valamint a negyedik helyen a Lausitzer Füchse zárt, így a találkozó a második és harmadik hely sorsáról döntött. Nem kellett sokat várni a vezetést jelentő gólra, a második percben Kóger helyezte a hálóba a korongot (1-0). A kapuban ezúttal Kornakker Dániel kezdett, David Gilbert mellett pedig Sárpátki Tamás sem tudta vállalni a játékot, így ott volt a jégen a szombaton már bizonyító Szita Donát és Vizi Dániel is. Kétszer is előnyben próbálkozhatott együttesünk az első 10 percben, mindkétszer sikertelenül. A 14. percben Drapabessis kapott két percet könyökhasználatért, ám csapatunk ezúttal se tudta kihasználni a fórt, sőt Kornakkernek kellett egy hatalmas védést bemutatnia. A jó iramú találkozón a következőkben is folyt az oda-vissza játék, de a harmad végéig már nem tudtak újabb találatot szerezni a csapatok.

Az iram nem változott a középső játékrész elején sem, azonban a kapu előtt már kevésbé voltak aktívak az együttesek. A harmad közepén Szabó Krisztián kapott egy hosszú passzt, ám támadónk egy ütemmel maradt le a szólót jelentő átadásról. A 32. percben Erdély kiállítása nehezítette a gárda helyzetét, de mind a védelem, mind pedig Kornakker kapus jól állta a sarat. 24 másodperccel a harmad vége előtt Latendresse látta meg a másik oldalon érkező Vincze Pétert, akinek első lövése még kijött a kapusról, másodszorra kanadai támadónk azonban már a kapuba juttatta a játékszert (2-0). Maradt még izgalom a lefújásig, Luttinent lökték a palánknak, a társak pedig a védelmére siettek, ebből pedig kisebb tülekedés alakult ki, a lefújás után pedig Latendresse és Choban akaszkodott össze.

Kétszer is kettős előnyben támadhatott a Fehérvár AV19 a záró játékrész első perceiben, az első kettős fórt nem, a másodikat azonban már sikerült kihasználni. a 46. percben egy keresztpasszt Arttu Luttinen vágott a léc alá (3-0). Két perccel később újra rezzent a háló, ezúttal Uotila távoli lövésébe Vincze Péter ért bele jól a kapu előtt (4-0). Az Érsekújvár edzője időt is kért a gól után, ez pedig felrázta a csapatot, és – szerencsésen bár – megszerezték első góljukat, Karel Plasil volt eredményes (4-1). A harmad közepén Szabó Dániel életerős lövése után csengett a vas, majd az érsekújváriak percei következtek, előbb Novotny próbálkozhatott, majd újra Kornakkernek kellett védenie.  A végére újra átvette az irányítást a hazai alakulat, az utolsó percben pedig Luttinen állította be a végeredményt (5-1). A győzelemmel a Fehérvár AV19 szerezte meg a torna második helyét. A hétvége legjobb támadójának Stepan Novotnyt, a legjobb hátvédnek Jonathan Hartyt, a legjobb fiatal játékosnak pedig Szita Donátot választották.

Mestermérleg, Benoit Laporte: Ez volt a legjobb meccsünk a felkészülési időszakban. A játékosok nagyon motiváltak voltak, jól akarták befejezni a szezon előtti időszakot. Mindenki úgy játszott, ahogy azt elvártuk tőle. Voltak jó és rossz pillanataink a torna során. Az első két meccs első harmadaiban tetszett a játék képe, viszont a mai mérkőzéssel úgy, ahogy van, meg voltam elégedve. Napról napra egyre javulunk, ami nagyon pozitív a pénteki kezdésre nézve.

Mestermérleg, Stefan Mikes: Nem sikerült jól ez a mérkőzés számunkra. A sok kiállítás rányomta a bélyegét az eredményre. A küzdelem megvolt, a srácok küzdöttek, de mostmár a 4 nap múlva kezdődő bajnokságra kell koncentrálnunk.