A kimaradt helyzetek megbosszulták magukat

• 2017.02.04. 20:21
Csapatunk, bár több lehetőségig jutott, mint a hazai csapat, pont nélkül távozik Znojmóból a nemzetközi szünet előtti utolsó EBEL-fordulóban.

Berneker, Stolc, Gatol, Kaspar
Schwarz (Nechvatal ) - Sulak , Stehlik , Plihal , Bartos , Yellow Horn - Lakos , Mcmonagle , Beroun , Pucher , Podesva - Boruta , Biro , Vodny , Da Costa , Lattner - Kaderavek , Hughesman , Csamango , Seda , Wronka
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Schiestel , Koger , Vas , Sofron - Sagert , Manavian , Erdely , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Orban , Beauregard , Maylan , Orban - Szabo , Vincze , Reisz , Sarpatki
Gólszerzők: Plihal, Stehlik, Sulak ill. Sofron
Kiállítások: 4 ill. 28

Znojmoi helyzetekkel indult a mérkőzés, az első két percben Hetényi Zoltánnak akadt több dolga. A harmadik percben Schiestelnek kellett kiülnie akadályozásért, a lefújás után pedig Owens akaszkodott össze DaCostával, de ebből már nem lett kiállítás. A fórban ugyan jól forgatott a Znojmo a kapunk előtt, ám veszélyes lehetőségig nem jutottak. A kiegészülés után tovább nyomott a hazai együttes, ez a nyolcadik percre góllá is érett, Plihal indult el egyedül a jobb oldalon és a rövid oldalon a hálóba lőtt (1-0).  A gól után kijött a szorításból a Fehérvár AV19, előbb Erdély kínálta meg Schwarzot, majd Sarauer passzólt jól fiatal 36-osunk elé, de a hazaiak kapusa védett. A harmad közepén már csapatunk ütőin járt többet a korong, a házigazdák azonban kevés lövést engedélyeztek. Egy kontra után újra Plihal került óriási helyzetbe, Hetényi azonban jól védte a kapuvas melletti területet, így nem született újabb találat. Tovább pörgött a mérkőzés, előbb Owens lövését kellett védenie Schwarznak, majd Erdély és Sarauer akciója után volt szükség bravúrra. A kontrából újabb gólt szerzett a Znojmo, Stehlik kékvonalas lövése vágódott a bal felsőbe (2-0). A gól nem vettette vissza együttesünket, Sofron lőtt centikkel mellé, de a harmad végéig nem jött össze a szépítés.

Fehérvári fölénnyel kezdődött a középső harmad, együttesünk több percig beszorította a hazaiakat a kapu elé, előbb Sofron hagyott ki százszázalékos ziccert, majd Vincze lőtte telibe Schwarzot. Időt is kért Šimíček, ám ez sem segített, együttesünk minden lehetséges szögből bombázta a znojmói kaput, de vagy Schwarz állta a korong útját, vagy pedig a szerencse segítette a Sasokat. Hiába a vendégfölény, gól hazai oldalon született, a 28. percben Sulak távoli lövése akadt be a kapuba (3-0).  Nem volt azonban sokáig három a különbség, Brance Orban adott kiváló passzt Sofronnak, aki szólóban indulhatott, és nem is hibázott (3-1). Tovább folytatódott együttesünk fölénye, mialatt a hazaiak kevés, ámde annál veszélyesebb helyzetet tudtak kialakítani. Hét perccel a vége előtt Sarauer és Plihal kaptak kettő percet – mindketten testre ütésért, négy a négyben pedig Erdély került ordító helyzetbe a kapu előtt, ám Schwarz ezt is megfogta. A padról visszatérő Sarauer cselezett a kapu előtt, de nem sikerült áttuszkolni a korongot a gólvonalon. A hátralévő időben is tovább javított a kapura lövési arányon csapatunk, de  hazaiak hálóőre mindannyiszor győztesen jött ki a lövésekből.

A záró játékrész kiegyenlítettebben kezdődött a mezőnyjáték szempontjából, ám a lehetőségeket tekintve továbbra is együttesünk volt aktívabb. Erdély lőtt a bal oldalról a negyedik percben, de nem jött össze a második találat, majd a fiatal sor veszélyeztetett.  A 47. percben Vas ütközött le egy hazait a palánk mellett, így znojmói előny következett. Az előny első percében a kapuvasig jutottak a pirosmezesek, majd Bodo korcsolyázta le a teljes znojmói védelmet, de Schwarz hárított, majd Brance Orban lőtt tisztán középről még mindig hátrányban. Kiegészült együttesünk, a harmad közepén  pedig Manavian kékvonalas lövésénél csak a kapuvas mentette meg a cseheket a találattól. Az utolsó 10 percben a kemény ütközések és a kevésbé látványos játék kerültek főszerepbe, a Znojmo pedig igyekezett tördelni a játékunkat. Két perccel a mérkőzés vége előtt Benoit Laporte lehívta Hetényit, így a mérkőzésen először hat az öt ellen támadhattak Sofronék. Egy újabb kakaskodás után kikérte idejét csapatunk vezetőedzője is, másfél perccel a vége előtt pedig Kógernek nem sikerült átvennie egy kapu előtti átadást, majd Owens lőtt mellé. Manavian bevetődése akadályozta meg a negyedik znojmói gólt, majd 9 másodperccel a vége előtt Kógert akasztották, ebből nem lett kiállítás, viszont Sofron mehetett az öltözőbe, miután 2+10 percet kapott sportszerűtlen magatartásért. A Znojmo a győzelemmel playoff-helyen négy pont előnnyel mehet a nemzetközi szünetre, míg csapatunk hat pontra került a rájátszást érő második helytől.